logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

چگونه پرینتر متوجه مقدار جوهر باقی مانده در کارتریج می شود؟

کارتریج پرینترهای جوهر افشان قیمتی دارند. باتوجه به نوع ساخت و مدل پرینتر, به طورمیانگین چیزی حدود $ ۱۰۰ برای خرید مجدد کارتریج نیاز به هزینه خواهد بود. این در حالیست که قیمت خرید پرینتر شاید پایین تر از این بوده باشد. بنابراین هنگامی که شما می خواهید تا آخرین قطره های جوهرموجود در کارتریج خود را مصرف کنید، شاید این سوال به وجود آید که پرینتر یا کامپیوتر متصل به آن چگونه و با استفاده از چه منطقی متوجه تمام شدن جوهر موجود در کارتریج می شود.

اما قبل ازتوضیح جزئیات بهتر است گفته شود که جلوگیری از استفاده کاربران هنگامی که جوهر کارتریج به حداقل رسیده از سیاست های عمده تمامی فعالان صنعت ماشین های اداری است. در واقع کارتریج پلاستیکی زمانی که به طور کامل خشک شود ممکن است به علت حرارت بیش از حد آب شده و به هد یا دیگر قطعات پرینتر صدمه بزند.

عموما بخش جوهر در پرینتر ها به خاطر سیاست های مالی شرکت های تولید کننده در عرضه پرینتر در زمان های کوتاه و با قیمت های پایین، بسیار گران قیمت هستند. در این حالت شرکت های سازنده سود واقعی اشان را از فروش جوهر و مواد مصرفی این چنینی در دراز مدت به دست خواهند آورد.

به همین دلیل اسرار تولید کننده به کم بودن جوهر در دستگاه های پرینتر تضمینی برای نقدینگی بحساب می آید و شارژ مجدد یا استفاده بیش از حد مجاز تعیین شده برای آنان به نوعی زیان ده خواهد بود.

فناوری کاهش- جوهر

دقیقا چگونه پرینتر متوجه می شود که سطح جوهر کارتریج کم شده است؟ توسعه دهندگان مختلف روش های متفاوتی را برای انجام این فرآیند دارند.

کارتریج پرینتر های اپسون یک تراشه مدار مجتمع دارند. وظیفه این تراشه بررسی نصب کارتریج مناسب و نیزاطلاع از میزان جوهر خارج شده از کارتریج است.تراشه به عنوان یک شمارنده، دفعات استفاده از رنگ مورد نظر را محاسبه و هنگامی که کارتریج درحالت کاهش جوهر بود هشداری را برای کامپیوتر ارسال تا به صورت پیغامی در نمایشگر دیده شود.

اما کانون روش دیگری را پیش گرفته است. هر پرینتر از یک حسگر نوری استفاده می کند تا به کمک یک منشور, پرتویی از نور را به پایین ظرف جوهر بتاباند. هنگامی که سطح جوهر به پایین تر از حد معین شده برسد، باریکه ای از نور به سمت حسگر برخورد کرده و باعث نمایش پیام مشابهی در نمایشگر برای تعویض کارتریج خواهد شد.

عده ای دیگر از تولید کنندگان مانند اچ پی به طور مستقیم هد دستگاه را در کارتریج قرار می دهند، به این ترتیب خطر آسیب دیدگی احتمالی در آن با تعویض کارتریج در دفعه بعدی بر طرف خواهد شد. در این حالت از یک تراشه مانند نمونه های اپسون استفاده می شود، اما این بار به عنوان بخشی از سیستم.برخی از این پرینتر ها با وجود جوهر در مخازن خود پرینت نمی گیرند تا در نهایت به کاربر را مجبور به خرید کارتریج بکنند.

تمامی این سیاست ها در حالی صورت می گیرد که تقریبا تمامی پرینتر های جوهر افشان حین خاموش و روشن شدن مقدار زیادی از جوهر را در چرخه های تعمیر و نگهداری دور ریخته و در محل های دخیره جوهر اضافی می ریزند.

اکنون این پرسش بوجود می آید که آیا این رفتار تولید کنندگان برای پافشاری در هشدار کاهش جوهر و تنظیم سود آوری مبتنی برآن در حالی که هنوز پول هزینه شده بدست مشتری برای کارتریج تا انتها صرف نشده است, کاری درست است یا اشتباه؟ با این وجود نیاز است که خریدار قبل ازخرید برای دستگاه کمی در مورد آن تحقیق یا در مورد ایرادت احتمالی از زبان دیگران پرس جو نماید.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته