logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

روش نصب دكل برای دوربین مدار بسته

از سال ها پیش سیستم های نظارت بر تصویر تحت عنوان ابزاری مهم در بحث نظارت و ایجاد امنیت مورد استفاده قرار گرفته اند. این سیستم ها، با در نظر گرفتن سابقه بلند مدت متوجه تحولات و پیشرفت های بسیار زیادی در این حیطه شده است كه اطلاع از روند این پیشرفت ها، آخرین دستاوردها و تكنولوژی ها، و توجه به نكات کلیدی در یك سیستم نظارت تصویری و غیره می تواند كمك قتبل توجهی به بالا بردن كیفیت واستفاده بهینه از این تجهیزات بنماید. 
از بخش هایی كه میتوان در كنار صنایع حفاظت الكترونیك تحت عنوان بخش مكمل نام برد استفاده از تجهیزات الكترومكانیكی و عمرانی است. در این حیطه می توان از دكل ها و پایه های نگهدارنده دستگاه های نظارت تصویری , زیر ساخت های آن و سیستم ارتینگ (اتصال زمین)نام برد.
در ابتدای طرح، باید مطالعات کاملی بر روی مبحث سیستم های نظارت تصویری، اجزا، استانداردها و تكنولوژی های مدرن دنیا انجام گیرد تا دامنه موضوع و ابعاد به وضوح روشن گردد.
در این گام تحقیقات بر روی بستر سازی سیستم شامل كنده كاری، مسیر كشی و لوله گذاری برای عبور كابل ها، نیز انجام می پذیرد. همچنین طراحی دكل ها نیز باید با بهره گیری از نرم افزارهای تخصصی و توسط متخصصین فن انجام پذیرد. همچنین طراحی سایر تجهیزات همانند بسترهای ارتباطی ، برق گیر و غیره نیز به موازات این مرحله باید انجام پذیرد. 
دكل ها و پایه ها یكی کلیدی ترین عضو ها از مجموعه تجهیزات نظارت تصویری به حساب می آیند. برای طراحی و ساخت دكل و پایه های دوربین رعایت نکاتی مورد توجه است:
1 -مشخص کردن ارتفاع و زاویه مورد نیاز برای نصب دوربین متناسب با مكانی كه نظارت آن برای كارفرما مورد اهمیت است. 
2 –مشخص کردن نوع دوربین با توجه موقعیت واهداف نظارت تصویری 
3 –مشخص کردن الگوی ظاهری ونوع ظاهردكل با توجه به موقعیت بومی محل اجرای سیستم , منابع اقتصادی و نظر كارفرما
4 –مشخص کردن نوع پوشش و رنگ , متناسب با موقعیت جغرافیایی با جلب نظر كار فرما
5 –مشخص کردن مكان نصب و نحوه اجرای دكل
6 –مشخص کردن و بررسی بودجه و زمان 
مواردی كه بیان شد از اساسی ترین مراحلی است كه منجر به طراحی و ساخت یك دكل ویا پایه دوربین مناسب می شود كه به تحلیل آن می پردازیم. 
در ابتدا برای سفارش یك دكل دوربین  لازم است مشخص شود كه هدف از نصب دوربین , كنترل ونظارت بر چه مكان یا موقعیتی است . بدین سبب پس ازرایزنی با كارفرما و کسب نظر او واعمال دید فنی برموقعیت تعیین شده ارتفاع و زاویه دكل معین می گردد. سپس با درنظر گرفتن موقعیت قرارگیری و حد فاصله دوربین ازهدف موردنظر , نوع دوربین , لنزدوربین , گردان یا ثابت بودن آن و یا اینكه برای كنترل مكان , اشیاء , افراد و یا چه موردی انتخاب می شود دوربین مورد نظر انتخاب میگردد, كه این یكی از کلیدی ترین معیارهای تعیین مشخصات یك دكل مناسب می باشد. دكلی كه برای یك دوربین ثابت با لنز معمولی طراحی می شود مسلما با دكلی كه برای دوربین 32x گردان و یا دوربین كنترل پلاك طراحی شده است بسیار متفاوت خواهد بود , به دلیل انکه برای دوربین ثابت با لنز معمولی كه برای كنترل محیط پیرامون دوربین بكار می رود , وزش باد و اثر آن بر لرزش دكل تاثیر چندانی در افت كیفیت تصویر ندارد ولی همین لرزش می تواند منجر به کاهش كیفیت تصویر وگاهی عدم وضوح كامل تصویر در یك دوربین گردان با زوم 32x كه برای كنترل مكان هایی در فاصله ای دورتر از محل نصب دوربین است شود. با در نظر گرفتن همین مسائل لازم است برای دوربین های با زوم دقیق تر دكل هایی بكار گرفته شود كه از حیث متریال استفاده شده , قطر وضخامت ورق و دیگر پارامترهای طراحی وضعیت مناسب تری نسبت به دكل های دوربین ثابت داشته باشد. پیشنهاد میشود در دكل های با ارتفاع بلند یا دكل بصورت یك تكه ساخته شود ویا در صورت چند تكه بودن از اتصال پیچ ومهره و فلنچ استفاده كرد ونوع اتصال over lab ویا تلسكوپی كه چند تكه از دكل را با فشار درهم فرو می كنند به هیچ وجه برای استفاده در نوع دوربین های fast doom توصیه نمی شود, چرا كه این اتصال , اتصال محكم وبدون لرزشی در یك دكل دوربین نمی باشد و معمولا برای دكل های روشنایی بكار میرودمورد استفاده واقع میشود. بهترین نوع دكل برای نصب دوربین FAST DOOM بهره مندی از دكل 8 ویا 12 وجهی خود ایستا با اتصال پیچ ومهره و فلنچ می باشد .با در نظر گرفتن موقعیت نصب دكل و سرعت منطقه ای باد و ایجاد تناسب آن با نوع دوربین مورد استفاده این اطلاعات را در طراحی یك دكل مناسب لحاظ می شود.
یكی دیگر از معیارهای طراحی دكل , طراحی ظاهر و نمای بیرونی وتوجه به دورنمای یك دكل به عنوان یك دكل دوربین می باشد. چرا كه لازم است یك انطباق بین تمام اجزای سیستم حفاظت و موقعییت محل و فرهنگ بومی محلی منطقه مورد حفاظت برقرار باشد.
گاهی دكل دوربین در یك پالایشگاه ویا یك منطقه ترافیكی است ولازم است ظاهر دكل و دوربین یك ظاهر رعب آور و كاملا آشكار باشد وگاهی در یك منطقه نظامی ویا حراست فرودگاه مورد استفاده واقع می شود دكل با ظاهری معمولی وحتی شبیه یك دكل روشنایی وبه اصطلاح استتار باشد كه همین موقعیت بومی وهدف كارفرما از نظارت بزرگترین پارامتر در طراحی ظاهر یك دكل به حساب می آید. 
مرحله بعدی تعیین پوشش دكل است كه با در نظر گرفتن موقعیت مکانی و اهداف كارفرما از بین پوشش های 1- گالوانیزه گرم ,2- رنگ اپوكسی و 3- رنگ معمولی را می توان انتخاب كرد.گالوانیزه گرم نوعی پوشش با ضخامت 120-50 میكرو متر است كه در بین انواع پوشش ها دارای كیفیت ,هزینه وعمر بیشتر است كه درصورت استفاده از مواد مرغوب و دیگرشرایط مطلوب عمری با بیش از 50سال را خواهد داشت و بیشتر برای مناطق با رطوبت بالا مورد استفاده است. در این پوشش دهی دكل را پس از ساخت و سیر مراحل گوناگون چربی گیری واسید شویی و... به وان محتوی روی مذاب داخل می كنند وپس از گذشت چند دقیقه آن را خارج كرده و خنک می نمایند كه برای كیفیتی مطلوب تمامی مراحل می بایست تحت نظر یك كارشناس مجرب انجام پذیرد. در پوشش نوع دوم از رنگ اپوكسی كه یك نوع پوشش ضد آب و آتش است و از مشتقات مواد پلیمری می باشد استفاده می شود . در این پوشش دهی كه معمولا بر روی لایه بیرونی صورت می گیرد از یك دستگاه نیمه اتوماتیك رنگ پاش ویا قلم مو بهره می گیرد. این پوشش دارای هزینه وعمر كمتری نسبت به  گالوانیزه گرم بوده و برای مكان های رطوبتی كاربرد خوبی دارد. در نوع سوم نیز استفاده از رنگ های معمولی بوده كه معمولا برای مكان های گرم وخشك استفاده می شود و به دلیل ارزان بودن این پوشش معمولا در صدر توجهات اقتصادی می باشد كه البته از نظر كیفی و فنی در رتبه آخر را دارد.و كارفرما می بایست هر از گاهی بر روی دكل نصب شده تجدید پوشش نماید.
مرحله بعد بررسی مكان نصب می باشد. این كه دكل برروی زمین و یا دیوار و یا پشت بام نصب  شود از عواملی تاثیر گذار بر طراحی دكل و در نظر گرفتن زیر ساخت های نصب آن است. در صورتی كه اگر مكان نصب دكل بر روی زمین باشد می بایست فونداسیونی متناسب با شرایط دكل و نوع خاك منطقه طراحی وساخته شود. كه می تواند بسته به زمان پروژه در محل و یا به صورت پیش ساخته و فنی ساخته شود.
به منظور حفاظت افراد و دستگاهها ، مازاد ولتاژهای تولید شده در بدنه تجهیزات كه باعث آسیب دیدن دستگاه ها و افراد می‌شود ، همچنین می بایست ولتاژهای بسیار زیاد وخطرناك ناشی از برخورد صاعقه با دكلها را بگونه ای و در نقطه ای خنثی نمائیم . به همین سبب استفاده از سیستم ارت و حفاظت از تجهیزات بسیار لازم و ضروری است علاوه بر این  با افزایش استفاده از سیستمهای دیجیتالی و حساس ، لزوم بازنگری در طراحی ، نصب و نگهداری سیستمهای حفاظتی گراندینگ وجود دارد . 
به طور خلاصه اهداف به كارگیری سیستم ارتینگ یا گراندینگ عبارتند از : 
1 ـ حفاظت و ایمنی جان انسان 
2 ـ حفاظت و ایمنی وسایل و تجهیزات الكتریكی و الكترونیكی
3 ـ فراهم آوردن شرایط ایده‌ال جهت كار
4 ـ جلوگیری از ولتاژ تماسی
5 ـ حذف ولتاژ اضافی
6 ـ جلوگیری از ولتاژهای ناخواسته و صاعقه
7 ـ اطمینان از قابلیت كار الكتریكی
8- پتانسیل بودن تجهیزات نصب‌شده در سایت های الكترونیكی و كاركرد صحیح آنها بخصوص تجهیزات دیجیتال و انتقال دیتا
به همین سبب در پروژه های گوناگون ساختمانی وحفاظت الكترونیكی درمكان هایی لزوم استفاده از سیستم ارتینگ محرز می باشد كه می توان به مواردی اشاره كرد: 
1_ ایجاد چاه ارت برای پست های برق و سیستم های قدرت
2_ ایجاد چاه ارت برای مجتمع های مسكونی ، برج ها و ساختمان ها
3_ ایجاد چاه ارت برای سیستم های ابزار دقیق و كنترل و تجهیزات دیجیتال
4_ ایجاد چاه ارت برای دكل های مهاری ، خود ایستا ، منوپل
5_ ایجاد چاه ارت برای سایت های كامپیوتری و اتاق سرور ها و... روشهای اجرای ارت یا زمین حفاظتی :
برای اجرای ارت و سیستم حفاظتی بطور کلی دو روش وجود دارد كه ضمن بیان آنها ، موارد استفاده هر یك بیان می‌گردد. 
1ـ زمین عمقی : 
این روش كه یك روش معمول می باشد از چاه برای اجرای ارت استفاده می شود.
2- زمین سطحی: 
این روش سیستم ارت در سطح زمین (برای مناطقی كه امكان حفاری عمیق در آنها وجود ندارد) و یا در عمق حدود 80 سانتیمتر اجرا می گردد. 
در چه شرایطی از روش سطحی برای اجرای ارت استفاده نمائیم ؟
در مكانهایی كه :
ـ فضای لازم و امكان حفاری در اطراف سایت وجود داشته باشد .
ـ ارتفاع از سطح دریا پائین باشد بطور مثال شهرهای شمالی و جنوبی كشور .
ـ پستی و بلندی اطراف سایت كم باشد .
ـ حد فاصل بین دكل و سایت زیاد باشد .
با در نظر گرفتن مزایای روش سطحی اجرای ارت به این روش ارجعیت دارد .
نکته های عمومی و کلیدی در خصوص سیستمهای ارت:

1-تمامی اتصالات با مفتول برنج یا نقره جوشكاری گردد.سطح جوش باید CM 6 باشد و جهت اتصالات وجوشكاری رعایت گردد. 
2-ازهرپایه دكلهای خود ایستا و هم فونداسیون دكل توسط سیم مسی و بست مخصوص به سیستم ارت جوشكاری گردد.
3-سیم میله برقگیر ازپایه ای كه آنتن های كمتری نصب می شود و با كابل های روی لدر ماکزیمم فاصله را داشته باشد، بدون خمش درمسیر و بطور مستقیم به رینگ داخل كانال و از كوتاه ترین مسیر توسط جوش متصل گردد.
4-میله برقگیر روی دكل در بالاترین نقطه دكل(با رعایت مخروط حفاظتی با زاویه 45 درجه ) بصورتیكه تجهیزات را كاملا پوشش دهد، قرارگیرد و جنس آن تمام مس با آلیاژ استاندارد به قطرmm 16 و طول آن بستگی به ارتفاع نصب انتن های روی دكل دارد.
5-شعاع خم سیم مسی حداقل CM20 و زاویه قوس حداقل 60 درجه رعایت گردد(رعایت زاویه خمش سیم مسی )
6- پایه‌ها و نقاط آغازین وانتهایی لدر افقی به سیستم گراند متصل گردد.
7-كلیه كابل های ورودی به سالن توسط بست گراند به بدنه دكل و ابتدای لدر افقی(بعد از محل خم شدن كابل)گراند شوند.
8-به هیچ عنوان در روی دكل، جوشكاری صورت نگیرد.
9-اتصال از شبكه گراند سیستم اجرا شده به تانكر سوخت دیزل ژنراتور، تانكر آب هوایی ، اسكلت فلزی ساختمان و در و پنجره های اتاق دستگاه صورت گیرد.
10-اگر سیستمی‌ ازقبل‌ اجرا شده باشد، سیستم قدیم به‌ جدید در عمق‌ خاك متصل گردند.
11-سیم‌ ارت‌ در روی زمین باید با روكش‌ و سیم‌ داخل‌ كاناله باید بدون روكش و مستقیم كشیده شود.
12-پركردن كانال باید با خاك سرند شده كشاورزی یا خاك نرم انجام گردد.
13-ارتفاع نصب شینه مسی CM 50 ازكف تمام شده باشد.
14-شینه داخل اتاق تا حد ممکن به آرایش دستگاه ها نزدیك باشد.
15-ازهر دستگاهی جداگانه سیم ارتی به شینه متصل گردد ( قطر و طول شینه گراند بستگی به تعداد انشعابات آن دارد).
16- در دكل های مهاری پر ظرفیت ، مهارهای دكل بایستی توسط بست مخصوص به گراند اتصال یابد.
17- برای استفاده ترانس برق شهر در ایستگاه های مخابرات بایستی گراند جداگانه اجرا گردد.
18- در سایت های كامپوتری جهت اجرای سیستم زمین تا حد ممکن بایستی از یك زمین با سطح یكنواخت ( بدون شیب ) استفاده نمود. 
19- در ایستگاه ها بین نول و گراند نبایستی اختلاف ولتاژ وجود داشته باشد.
20- در دكل های پر ظرفیت كه ابعاد قسمت بالای دكل بیشتر از m 2 می‌باشد نیاز به نصب یك عدد برقگیر اضافی در سمت مقابل برقگیر اول می‌باشد.
21- در سیم‌ كشی داخل محوطه سایت های كامپوتری برای چراغ های روشنایی و سایر موارد باید از كابل زمینی استفاده گردد و در ایستگاه های بالای كوه و نقاط دور از شهر نباید از چراغ های روشنایی خیابانی استفاده شود. 
22- استاندارد قابل قبول آزمایش و تحویل اتصال زمین برای سایتهای كوچك زیر 10 اهم و برای سایت های بزرگ و مهم زیر 3 اهم می‌باشد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته