logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

مشخصات خودرو اینفینیتی G۳۷ کوپه

سری G اینفینیتی از همان ابتدای ورود به بازارهای جهانی، یار و یاور این برند بوده است. این سری در نسل اول که بین سال های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۶ و نسل دوم بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ تولید می شد، فاقد نسخه کوپه بود. نسل سوم از سری G، به طور کل مسیری متفاوت از نسل های پیشین را در پیش گرفت و طراحی مدرن آن بود که اینفینیتی را از مرز نابودی نجات داد. در سال ۲۰۰۳ بود که این برند نسخه کوپه سری G را عرضه کرد و به دلیل نقاط مشترک فنی با نیسان۳۵۰ Z که یکی از بهترین های بازار در زمان خود بود، G۳۵ کوپه توانست موفقیت چشمگیری را به دست بیاورد. نسل جدید سری G در سال ۲۰۰۳، توانست ۲۴ هزار دستگاه بیشتر از سال قبل (۴۰۵۳۵ دستگاه) در بازار آمریکای شمالی به فروش برساند که این رقم برای سال بعد به بیش از ۷۱ هزار دستگاه در بازار آمریکای شمالی رسید که پرفروش ترین سال در تأسیس این برند بوده است.

تنها با نگاهی به بدنه متفاوت اینفینیتی G کوپه نسل اول، می شد به وضوح دریافت که اینفینیتی، این کوپه را کاملأ آماده به رزم و آماده راهی میدان نبرد کرده بود تا با سخت ترین رقیبش ب ام و سری ۳ کوپه به مبارزه بپردازد. و G۳۵ کوپه موفق شد تا در همان ماه های اول، رقیبش را از میدان به در کند! فروش این کوپه در سال ۲۰۰۶، بیش از ۲۰ هزار دستگاه بود که این رقم ۵ هزار دستگاه بیشتر از فروش سری ۳ کوپه در همان سال بود. این یک موفقیت چشمگیر برای یک برند نوپای ژاپنی بود که توانست پرچم پیروزی را به رخ رقبای سرسخت و با تجربه آلمانی اش بکشاند.

موتور

نسل دوم سری G کوپه با موتور قدرتمندتر، کابین لوکس تر و ظاهر زیباتر در سال ۲۰۰۷ روانه بازار شد تا موفقیت نسل پیشین را حفظ کند. اولین و مهم ترین تغییر G کوپه جدید که با کد G۳۷ شناخته می شود، جایگزین کردن موتور ۶ سیلندر ۵/۳ لیتری با ۲۹۵ اسب بخار قدرت بود. موتور جدید با همان تعداد سیلندر و ۲ لیتر افزایش حجم، هم اکنون ۳۳۰ اسب بخار تولید می کند تا بتواند به راحتی از پس ب ام و ۳۳۵i کوپه با ۳۰۰ اسب بخار برآید. این موتور پیشرفته از سری VQ اینفینیتی، دارای ضریب تراکم بالاتر نسبت به موتور نسل پیشین است و از تکنولوژی ای به نام VVEL (حرکت متغیر سوپاپ ها) بهره می برد که دائمأ در حال تغییر زمانبندی و گشودن ورودی سوپاپ هاست تا قدرت و گشتاور بیشتری را با مصرف سوخت و آلاینده های کمتر تولید کند. بیشینه گشتاور این موتور نسبت به نمونه ۳.۵ لیتری نسل قبل، تنها ۲ نیوتن متر افزایش داشته است؛ اما بیشینه گشتاور ۳۶۵ نیوتن متری آن در ۵۲۰۰ دور در دقیقه قابل استخراج است که در مقابل ۳۶۳ نیوتن متر در ۴۸۰۰ دور بر دقیقه نسل پیشین، شتاب بهتری را برای G۳۷ به ارمغان آورده است. این موتور به قدری خوب و بی نقص است که راه خود را به اینفینیتی FX۳۷، EX۳۷، M۳۷، سدان تازه وارد Q۵۰، شاسی بلندهای QX۵۰ و QX۷۰ و حتی نیسان ۳۷۰Z و میتسوبیشی Proudia ۳۷۰GT باز کرد. بنابراین با این تفاسیر می توان آنرا یکی از بهترین موتورهای ۶ سیلندر حال حاضر دانست.

بدنه

ظاهر تهاجمی، زیبا و متفاوت آن عاری از هرگونه آلایش و خطوط بی مورد است. اما طراحان با همین سادگی توانسته اند قدرت و سرعت را به خوبی به بیننده القا کنند. گویی کابین و تمامی عناصر بدنه G۳۷ کوپه در تونل باد و در معرض جریان باد به سمت عقب کشیده شده است. چراغ های جلو کشیده و رو به عقب به شکل حرف L، اسپویلر یکپارچه با سپر جلو و برجستگی های ماهیچه مانند طرفین کاپوت، تمام آن چیزی است که می توان از نمای جلو G۳۷ کوپه تفسیر کرد. این سادگی در نمای جانبی به اوج خود می رسد که حتی یک خط هم نمی توان مشاهده کرد و در ادامه، این سادگی در نمای عقب به چراغ هایی شبیه به چراغ های جلو، صندوق بار صاف و یک اسپویلر کوچک ختم می شود. تمامی این تغییرات نسبت به نسل پیشین، باعث افزایش ۲/۲ سانتی متر در طول و ۰.۵ سانتی متر در عرض شده است در حالیکه ارتفاع به میزان ۲/۰ سانتی متر کاهش یافته و فاصله بین اکسل ها به میزان ۲۸۵ سانتی متر باقی مانده است اگرچه فاصله عرضی چرخ ها در جلو به میزان ۳/۱ سانتی متر و در عقب به میزان ۲/۲ سانتی متر عریض تر شده است که تأثیر مثبتی در هندلینگ می گذارد.

کابین

با گشودن در بزرگ این کوپه، بوی چرم شما را مدهوش می کند! شاید با خود بگویید که غیرممکن است که کابین G۳۷ کوپه از نظر کیفیت به پای آلمانی ها برسد اما سخت در اشتباهید زیرا کاملأ با آنها یکسان است. حتی ریچارد هَموند در فصل ۲۱ برنامه تلویزیونی تخت گاز با آزمایش آلفارومئو ۴C از کیفیت بد کابین گلایه کرد که چرا یک کوپه ایتالیایی باید از متریالی استفاده کند که کره ای ها هم در سدان های قیمت پایینشان استفاده می کنند و در نهایت سبک بودن متریال استفاده شده را توجیهی غیرمنطقی برای کیفیت بد کابین ۴C بیان کرد.

اما کابین G۳۷ با صندلی ها و روکش های چرمی درها، و روکش نرم با بافت پلاستیک برای کنسول و سایر قسمت ها در کنار آلومینیوم برس خورده برای کنسول مرکزی، باعث شده تا این کوپه ژاپنی بتواند از نظر کیفیت پا به پای رقبای آلمانی و حتی بهتر از برخی از آنها بتازاند و با اختلاف زیادی رقبای آمریکایی را پشت سر بگذارد. صندلی های چرمی آن بسیار راحت هستند و حتی در سخت تر پیچ ها، بدن را محافظت می کند اما به دلیل ارتفاع پایین سقف، ممکن است که اگر قدی بلندتر از ۱۹۰ سانتی متر داشته باشید، به مشکل بر بخورید. صندلی های عقب هم چون سایر کوپه های ۲+۲، فضای کافی ندارد مخصوصأ فضای سر آن بسیار محدود است. اما دو سرنشین جلو می توانند با نشستن بر روی صندلی های فوق العاده راحت چرمی از سفر خود نهایت لذت را ببرند.

با وجود اینکه تعداد زیادی دکمه روی کنسول مرکزی قرار گرفته، به دلیل دسته بندی شدن آنها با توجه به عملکردشان، پیدا کردن کنترل مورد نیاز کار سختی نیست. اما بهترین ویژگی کابین این کوپه، دید فوق العاده خوب به بیرون است که می توان آنرا با سدان ها نیز مقایسه کرد. اینفینیتی G۳۷ کوپه، بزرگ ترین ضعف خود را در فضای بار دارد. فضای بار این کوپه ۲۷۵ لیتر است و این درحالی است که صندوق بار ب ام و سری ۳ کوپه ۱۶۵ لیتر فضای بیشتر و آئودی A۵ کوپه، ۱۸۰ لیتر فضای بیشتری را در اختیار مالکش قرار می دهد.

آزمایش رانندگی

با نشستن روی صندلی راحت راننده و مقایسه آن با سایر کوپه های همکلاس، دید سراسری بی نظیر به بیرون نظر شما را جلب می کند. به خصوص در قیاس با کوپه های عضلانی آمریکایی که نیمی از دید رو به جلو را داشبورد اشغال کرده و نیمه بقیه هم کاپوت است که دید شما را محدود می کند. اما در G۳۷ کوپه کاملأ احساس می کنید که تسلط کافی دارد. موتور ۳۳۰ اسبی آن را روشن کرده و به آرامی حرکت را آغاز می کنیم. وقتی که با پدال گاز با ملایمت رفتار می کنید، G۳۷ هم روی آرام خود را نشان می دهد. کابین راحت و ارگونومیک با متریال های مرغوب، حس نشستن درون کابین سدانی لوکس را به شما می دهد اما به محض اینکه پدال گاز را محکم می فشارید، G۳۷ آن روی خود را نشان می دهد؛ سریع و خشمگین. واکنش پدال گاز بسیار سریع و بدون تأخیر صورت می گیرد. فرمان آن اندکی سفت و خشک احساس می شود اما به معنای واقعی دقیق است. در برخی از اتومبیل ها، فرمان ها به دلیل عدم دقت اعتماد به نفس کافی را به شما برای سریع پیچیدن نمی دهند اما G۳۷ دقیقأ خلاف این امر است. این فرمان دقیق در کنار بدنه خشک، سیستم های کمکی و چرخ های پهن، هندلینگی را به شما ارزانی می دارد که تنها با خزیدن مار بر روی زمین قابل مقایسه است. G۳۷ کوپه گویی بر روی زمین میخ شده است، و می تواند تندترین پیچ ها را با سرعت بالا بپیماید و اعتماد به نفس کافی برای انجام این کار را نیز به راننده می دهد. از نظر هندلینگ و پایداری، G۳۷ با کمتر کوپه ای در این کلاس قابل مقایسه است.

۳۳۰ اسب بخار قدرت موتور، جثه ۱۶۳۲ کیلوگرمی G۳۷ کوپه را در ۶/۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت یکصد کیلومتر بر ساعت می رساند و نهایتأ می تواند تا ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد.

سواری آن نیز برای یک کوپه کاملأ معقول است. نه به نرمی یک سدان لوکس و نه به خشکی یک سوپراسپرت. دقیقأ می توان گفت که در میانه نرمی و خشکی قرار دارد. اینفینیتی G۳۷ کوپه نه راحتی سرنشینان را فدای عملکرد اسپرت و شتاب کرده است و نه بالعکس. بلکه ترکیبی کاملأ متعادل را بین عملکرد اسپرت و راحتی برقرار کرده است که کار به هیچ وجه آسانی نیست.

ختم کلام

در یک جمع بندی می توان گفت که G۳۷، یک کوپه کامل بوده و تمامی عملکردهایی را که باید انجام دهد، به خوبی و بدون نقص انجام می دهد اما تنها یک بدی دارد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. رانندگی با G۳۷ کوپه فاقد هیجانی است که از یک کوپه اسپرت انتظار می رود! هر چقدر سعی می کنید که عقب آنرا منحرف کنید، G۳۷ کوپه این امکان را به شما نمی دهد. به سختی می توانید فریاد تایرهای پهن آن را در بیاورید و گرد و خاک بلند کنید. در حرکت اسلالوم، G۳۷ کوپه همچون ماری بر روی زمین می خزد بدون اینکه حتی یک درجه از مسیرش منحرف شود. تمامی این موارد نشان از دقت و زحمت ژاپنی وار مهندسین اینفینیتی بوده اما همین امر، شیطنت را از این کوپه گرفته است و G۳۷ کوپه مانند یک کودک شیطان و پر انرژی است که اجازه تخلیه کامل انرژی به آن داده نمی شود. حتی این فقدان هیجان را در طراحی بدنه نیز می توان مشاهده کرد. اگر آنرا با رقیب اصلی اش یعنی ب ام و سری ۴ که جایگزین سری ۳ کوپه شده است مقایسه کنید، این امر کاملأ مشهود می شود.

یکایک خطوط داینامیک و برجستگی ها و فرورفتگی های سری ۴ شما را به وجد می آورد اما در G۳۷ کوپه، تنها برجستگی عضلانی طرفین کاپوت بوده که آنرا از سادگی مفرط خارج کرده است. حس تجملی بر حس اسپرت در این کوپه غالب است. این درست همانند آن است که به یک میهمانی بروید و همه چیز از تزیینات گرفته تا خوراکی ها عالی باشند اما زمانی که هیجان نداشته باشد، به شما خوش نخواهد گذشت. این امر کاملأ برای G۳۷ کوپه صادق است. اما با تمامی این تفاسیر، نباید فراموش کرد که G۳۷ کوپه در آزمایش رو در رو در برابر ب ام و ۳۳۵i کوپه توانست آن را مغلوب کند و در رویارویی با کادیلاک CTS کوپه با اینکه سریع تر بود، تنها به دلیل هیجان بیشتر رانندگی و کابین جادارتر رقیب آمریکایی تنها با فاصله ای اندک عقب افتاد. در پایان از جناب آقای امیرحسین راضیان که اتومبیل خود را جهت آزمایش در اختیار نشریه تخت گاز قرار دادند همچنین همراهی آقایان سعید رهنما و محمد صالح ایرانمنش صمیمانه قدردانی می کنیم.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته