logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

تمام قابلیت های موس چیست ؟

اکثر کسانی که با کامپیوتر کار می کنند، از تمام قدرت موس استفاده نمی کنند. در زیر، لیستی از نکات و رازهای برتر استفاده از موس کامپیوتر آورده شده است که به شما کمک می کند از تمام قابلیت های موس استفاده کرده و بازدهی کار خود با کامپیوتر را افزایش دهید.

Shift + کلیک موس

بسیاری از برنامه های ویرایش متنی ، به شما این امکان را می دهند که بوسیله ترکیب کلید Shift و کلیک موس، همه یا بخشی از نوشته را انتخاب کنید. بطور مثال، نشانگر را در اول پاراگراف قرار دهید (برای اینکار می توانید با موس، نشانگر را در اول پاراگراف قرار داده و کلیک کنید)، کلید Shift را نگاه داشته و با موس در آخر پاراگراف کلیک کنید. به این روش می توانید همه پاراگراف را هایلایت کنید. لازم به ذکر است میتوانید بجای کلیک دوم، از درگ (Drag) کردن موس (به این معنی که زمانی با دکمه سمت چپ موس را فشار دادید، آن را رها نکنید و سپس موس را به جایی که می خواهید حرکت دهید) هم استفاده کنید تا هر قسمتی را که خواستید انتخاب کنید.

نکته اضافی: در صورتی که در برنامه های ویرایش متن (همانند برنامه Word)، بجای Shift از ترکیب Alt و درگ کردن موس استفاده کنید (Alt + LMB) میتوانید بطور ستونی، نوشته ها را انتخاب کنید.

از تمام قدرت چرخ موس استفاده کنید

تمام افراد با قابلیت چرخ موس برای بالا و پائین رفتن در صفحات آشنا هستند. ولی چرخ موس توانایی های بسیار زیاد دیگری هم دارد. در زیر لیستی از این توانایی ها آورده شده است:

چرخ موس فقط یک چرخ نیست، در زیر آن یک دکمه قرار دارد و فشردن چرخ موس باعث کلیک شدن آن دکمه می شود. به فشردن آن دکمه کلیک وسط موس می گویند. از این قابلیت می توانید به مقدار زیادی در اینترنت برای باز کردن صفحات در زبانه های جدید استفاده کنید. فقط کافی است نشانگر موس را بر روی لینک مورد نظر خودتان قرار دهید و کلیک وسط کنید، خواهید دید که صفحه آن لینک در زبانه ای جدید باز خواهد شد. علاوه بر این، در صورتی که با کلیک وسط موس، بر روی هر قسمت از اسم یک زبانه در بالای پنجره مرورگر اینترنت خود کلیک کنید، آن زبانه بسته خواهد شد.

استفاده از ترکیب کلید Shift و چرخاندن چرخ موس، باعث می شود شما به سرعت بین صفحات به عقب و جلو حرکت کنید (برای اینکار لازم است دکمه بازگشت ( ← ) در سمت چپ بالای صفحه مرورگر فعال باشد.

برای زوم کردن در صفحات اینترنت، صفحه Word و Excel و تقریبا تمام برنامه های متنی دیگر، کلید Ctrl را نگاه داشته و برای زوم داخل چرخ موس را به بالا و برای زوم خارج با پائین بچرخانید.

از ترفند دابل کلیک استفاده کنید

هر کلمه ای را می توانید با دوبار کلیک کردن بر روی آن انتخاب کنید. اگر می خواهید تمام متن پاراگرافی که آن کلمه داخل آن است را انتخاب کنید، بر روی آن کلمه سه بار کلیک کنید.

نکته: اگر شما بر روی کلمه ای دابل کلیک کردید و دکمه چپ موس را پائین نگاه داشتید، در صورتی که با موس، بر روی کلمات دیگر درگ کنید، کلمات بصورت کامل یکی پس از دیگری انتخاب می شوند. (در صورتی که دابل کلیک نکرده باشید، حروف انتخاب می شوند.)

از کلیک راست استفاده کنید

از تمام قابلیت کلیک راست موس زمانی که نوشته ای را هایلایت کردید یا می خواهید اطلاعات شیء خاصی را بررسی کنید استفاده کنید. بطور مثال، زمانی که شما در اینترنت کار می کنید، می توانید بر روی یک عکس کلیک راست کنید و آنرا بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید.

اگر در ویندوز، بر روی هر فایل یا نوشته ای کلیک راست کنید و کلیک موس را رها نکنید، زمانی که موس را به جایی که می خواهید آن نوشته یا فایل را منتقل کنید حرکت دهید، در زمان رها ساختن کلیک راست پنجره ای ظاهر می شود و به شما امکان حرکت دادن، کپی کردن و یا ساختن میانبر (Shortcut) را میدهد.

نکته: از ترکیب کلیدهای Ctrl و کلیک چپ موس در اینترنت، برای باز کردن لینک ها در زبانه های جدید استفاده کنید.

ترکیب Ctrl و کلیک موس

اگر کلید Ctrl را پائین نگاه دارید، می توانید از کلیک چپ برای انتخاب چند شیء یا انتخاب چند بخش مختلف از یک نوشته استفاده کنید. بطور مثال، در همین پاراگراف، در صورتی که شما بخواهید کلمات کلید، انتخاب و مختلف را انتخاب کنید در حالی که کلمات دیگر انتخاب نشده باشند، می توانید Ctrl را پائین نگه داشته و با کلیک چپ موس، این کلمات را انتخاب کنید.

نکته: استفاده کنندگان از مرورگر Mozilla Firefox می توانند از این قابلیت برای انتخاب سلول های یک جدول یا انتخاب یک ردیف از جدول بدون انتخاب اطلاعات دیگر استفاده کنند.

از دکمه های جانبی موس استفاده کنید

خیلی از موس های جدید، در سمت چپ یا راست خود دارای دکمه ها جانبی می باشند. این دکمه ها معمولا قابلیت آنرا دارند که برای انجام هر فرمان خاصی برنامه ریزی شوند ولی بطور پیش فرض، کار عقب و جلو رفتن در صفحات اینترنت یا انتخاب آهنگ یا فیلم قبلی و بعدی را انجام می دهند. با استفاده از این قابلیت می توانید به سرعت بین صفحات حرکت کرده و یا اینکه بین آهنگ ها یا فیلم های یک پوشه سریع آهنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

از قابلیت Snap to ویندوز استفاده کنید

این قابلیت باعث می شود که موس بطور خودکار بر روی دکمه های پنجره های درخواستی (Dialog box) قرار بگیرد. بطور مثال زمانی که شما قصد پاک کردن فایلی را دارید و ویندوز با نشان دادن پنجره ای از شما می خواهد که برای تائید این عمل دکمه Ok را فشار دهید، موس بطور خودکار بر روی کلمه Ok قرار بگیرد. پس از آن تنها کاری که شما لازم است انجام دهید این است که کلیک کنید تا آن فایل پاک شود. برای فعال کردن این قابلیت، از Control panel کامپیوتر خود، Mouse را انتخاب کرده و از زبانه Pointer Options، گزینه Snap to را انتخاب کنید.

نکته: زمانی که این قابلیت را فعال می کنید، ما توصیه می کنیم با گزینه های دیگری که قسمت تنظیمات Mouse وجود دارد هم نگاهی بیندازید. بطور مثال، در صورتی که از سرعت موس خود ناراضی هستید می توانید در آن قسمت سرعت حرکت موس را کم یا زیاد کنید ...

سایز پنجره های باز شده را بوسیله موس تغییر دهید

اگر در قسمت بالایی هر صفحه یا برنامه ای که باز است ، بوسیله موس دابل کلیک کنید، آن صفحه یا برنامه در حالت تمام صفحه قرار خواهد گرفت یا در صورت تمام صفحه بودن، از آن حالت خارج می شود. همچنین در صورتی که بر روی آیکن آن برنامه که در سمت چپ و بالای برنامه قرار دارد بوسیله موس دابل کلیک کنید، آن برنامه بسته خواهد شد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته