logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

تفاوت پردازنده های اینتل و AMD چیست ؟

این روزها به تدریج به آخر زمان پردازنده ها نزدیک می شویم. تعجب نکنید این موضوع حقیقت دارد و توفان فناوری، افق آینده پردازنده ها را کاملا تغییر خواهد داد. البته این تغییر به زمان نیاز دارد و فعلا اوضاع قطعات سخت افزاری و پردازنده ها مانند گذشته است.

شما می توانید پردازنده ای را انتخاب و مادربوردی متناسب با آن را پیدا کنید و آنها را همراه قطعات سخت افزاری مورد نیاز همچون کارت گرافیک، حافظه رم، پاور و دیسک سخت دیگر در کیسی اسمبل کنید. تنها نکته ای که در مورد پردازنده باید مدنظر قرار دهید، این است که شما فقط از بین تراشه های این دو شرکت تولیدکننده شما می توانید پردازنده قدرتمندی را برای ارتقا از طریق دستکاری تنظیمات برگزینید یا این که تراشه کم حرارت و کم مصرف را برای انجام کارهای معمولی روزمره یا رایانه سینمای خانوادگی و پخش محتوای رسانه ای انتخاب کنید.

البته اوضاع به این منوال نخواهد ماند و تا ۱۸ ماه آینده دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد. شرکت ای.ام.دی می خواهد با ادغام پردازنده و واحد شتاب یافته گرافیکی (APU) در قالب یک سیستم روی تراشه نسل پردازنده های کلاسیک را از میان بردارد و انتقام شکست های متوالی خود را از اینتل بگیرد. از سوی دیگر فناوری های فرا قابل حمل یا Ultra mobile و فراز و فرود های دیگری که در زمینه فناوری نوین به وجود آمده، بلای جان این واحد های مرکزی پردازشی شده است. پس از این دیگر نمی توانید پردازنده ها را جدا بخرید و همه آنها از پیش روی مادربورد ها لحیم کاری می شوند و ما حق انتخاب پردازنده ها را نخواهیم داشت. پس تا فرصت باقی است، از این دوران طلایی که در آن قرار داریم و از مزایای انعطاف پذیری و قابلیت انطباق فوق العاده ای که پردازنده های امروزی دارند، بهره ببرید.

اگر بازیخور یا طراح انیمیشن و مهندس طراح هستید، گزینه های فوق العاده ای از هر دو شرکت اینتل و ای.ام.دی برای انتخاب شما در بازار موجود است. ما در این مطلب سعی کرده ایم پردازنده هایی را به شما معرفی و با هم مقایسه کنیم که تا پنج سال آینده یعنی فرا رسیدن زمان تحول کامل و تغییرشکل کامل پردازنده ها بتوانند به بهترین وجه به شما خدمت کرده و تمام نیازهای رایانه ای شما را برآورده کنند.

پردازنده های ای.ام.دی

۱ ـ AMD A۱۰ ۵۷۰۰ ۳.۴ ۴.۰ GHz ۴M Cache

این تراشه یکی از سریع ترین پردازنده های ای.ام.دی است که فناوری آن براساس معماری ۳۲ نانومتری به نام ترینیتی است. چهار هسته پردازشی مستقل فعال (غیرمجازی) دارد که با فرکانس عملیاتی ۴ / ۳ گیگاهرتز کار می کنند. این پردازنده به لطف نگارش سوم فناوری توربو کور براساس نیاز پردازشی می تواند تا ۰ / ۴ گیگاهرتز به صورت خودکار افزایش سرعت داشته باشد. ویژگی های دیگر این مدل پردازنده حافظه نهان سطح چهار مگابایتی و هسته پردازشگر گرافیکی رادئون

HD ۷۶۶۰D است که فعلا قدرتمندترین هسته گرافیکی تعبیه شده در پردازنده جهان است و از حافظه رم دو کاناله DDR۳ با فرکانس ۱۸۶۶ پشتیبانی می کند. این پردازنده از سوکت متمایز با سوکت های دیگر ای.ام.دی که به FM۲ معروف است، بهره می برد.

قیمت: ۴۰۹ هزار تومان / سوکت: FM۲

۲ ـ AMD FX ۴۳۰۰ ۳.۸ GHz

این پردازنده با سرعت سیکل ساعت ۸ / ۳ گیگاهرتز جزو پردازنده های قدرتمند و حرفه ای شرکت ای.ام.دی است و در طراحی آن سعی شده از سرعت پردازشی بالاتر و قابلیت های افزون بر پردازنده های نسل پیشین ای.ام.دی استفاده شود؛ بنابراین افزودن آن به پیکربندی سخت افزاری سیستم، تاثیر بسزایی در افزایش توانایی آن خواهد داشت. پراهمیت ترین عامل در کارایی سیستم رایانه، سرعت آن است. در طراحی این پردازنده دقت فراوانی شده تا بتوانید با آسایش و اطمینان برنامه های نرم افزاری خود را اجرا کنید. این پردازنده دو هسته ای است و حافظه نهان کمتر و آهسته تر از پردازنده یاد شده بالا دارد.

قیمت: ۳۶۵ هزار تومان / سوکت: AM۳

۳ ـ AMD FX ۶۳۰۰ ۳.۵ GHz – X۶

در میان پردازنده های جدید ای.ام.دی، سرعت پردازنده های سری FX بالاتر رفته و بهینه سازی فوق العاده ای روی آنها انجام شده است. همین عامل سرعت است که می تواند توانایی های سیستم شما را افزایش دهد. این پردازنده با کد رمز ویشرا شناخته می شود و جزو سریع ترین پردازنده های ای.ام.دی است که برای سوکت +AM۳ طراحی شده است. اولین عدد پس از حرف اف ایکس در پردازنده های ای.ام.دی نشان دهنده تعداد هسته های پردازشی آنها است، بنابراین این پردازنده از شش هسته پردازشی برخوردار است. فرکانس پایه آن ۵ / ۳ گیگاهرتز بوده و مجموعا از ۱۴ مگابایت حافظه نهان سطح ۲ بعلاوه سطح ۳ ( شش مگابایت سطح ۲ و هشت مگابایت سطح ۳) بهره برده است. فناوری توربوی هوشمند قادر است سرعت سیکل ساعت این پردازنده را به صورت خودکار تا ۱ / ۴ گیگاهرتز افزایش دهد. از دیگر مشخصات این تراشه می توان قفل باز شده فرکانسی (قابلیت بالای اورکلاک شدن) و کنترلر حافظه از نوع دو کاناله با باس (گذرگاه) تا حد ۱۸۶۶ مگاهرتز اشاره کرد. توان مصرفی این پردازنده معادل ۹۵ وات است.

قیمت: ۴۰۸ هزار تومان/ سوکت: AM۳

۴ ـ AMD Zambezi(Vishera) FX ۸۳۵۰

این پردازنده اف ایکس با معماری انقلابی پایل درایور (Piledriver) از انواع هشت هسته ای بوده که نوع توسعه یافته پردازنده بولدوزر ای.ام.دی با ارتقای کارایی ۱۵درصد بیشتر با مصرف انرژی پایین تر است. این پردازنده جزو قوی ترین پردازنده های این شرکت محسوب می شود که طراحی آن بر اساس معماری ۳۲ نانومتری و سوکت AMD+ است. بهره بردن از هشت هسته پردازشی با فرکانس ۰/۴ گیگاهرتز در کنار مجموعا ۱۶ مگابایت حافظه نهان سطح ۲ بعلاوه سطح ۳ باعث شده این پردازنده گزینه ایده آلی برای کار با نرم افزارهای سنگین و بازی های مدرن رایانه ای باشد. این تراشه می تواند با استفاده از فناوری توربو هوشمند به صورت خودکار تا ۲ / ۴ گیگاهرتز در چهار هسته فعال خود افزایش سرعت داشته باشد. از دیگر مشخصات این پردازنده می توان به قفل باز فرکانسی و کنترلر حافظه دو کاناله DDR۳ سازگار با حافظه رم ۱۸۶۶ مگاهرتزی و توان مصرفی ۱۲۵ واتی اشاره کرد.

قیمت: ۶۳۰ هزار تومان / سوکت: AM۳

پردازنده های اینتل

۱ Intel Core i۳ ۴۱۳۰

پردازنده های هزول اینتل ازتوانایی خوبی در اجرای بازی های رایانه ای برخوردارند، گرچه، این روزها بسختی می توانیم پردازنده جالبی را در میان پنتیوم های دو هسته ای این نسل پیدا کنیم، در مقابل نتایج بنچ مارک های به دست آمده از پردازنده های Core i۳ هزول، بیانگر آن است که اینتل با بهره گیری از فناوری ابر چندنخی (Hyper Threading) یا همان امکان ایجاد هسته های پردازشی مجازی موفق شده تاثیر بسزایی در بهبود عملکرد این پردازنده ها بگذارد. با این که ضریب سیکل ساعت پایه در این پردازنده قفل است و با بیشتر کردن سرعت کلاک پایه یا BCLK اورکلاک کردن پردازنده بیش از ۴ تا ۷ درصد امکان پذیر نیست، اما کماکان Core i۳ ۴۱۳۰ انتخاب مناسبی برای بازیخورهایی است که تصمیم دارند در آینده پردازنده خود را به پردازند ه ای سریع تر از خانواده LGA ۱۱۵۰ ارتقا دهند.

قیمت: ۴۱۲ هزار تومان / سوکت: LGA ۱۱۵۰

۲ ـ Intel Core i۵ ۴۵۷۰

پردازنده های Core i۵ اینتل به عملکرد فوق العاده در بازی های رایانه ای سنگین و قیمت مناسب معروف هستند. زمانی که Core i۵ ۳۳۵۰P در بازار ناپدید شد، به علت قیمت و عملکرد مناسبِ Core i۵ ۴۵۷۰، به اجبار این پردازنده در فهرست انتخاب ما قرار گرفت. با این که ضریب کلاک پایه این پردازنده قفل است و نمی توان آن را اورکلاک کرد، ولی برای به دست آوردن نرخ فریم بالا در بازی ها به اورکلاک پردازنده نیاز نیست و این پردازنده براحتی از پس این نوع پردازش ها بر می آید. در واقع تاثیر اورکلاک کردن پردازنده در بیشتر بازی ها ناچیز است، پس بهتر است به فکر کارت گرافیک بهتر باشید.

قیمت: ۰۰۰/۷۴۵ تومان / سوکت: LGA ۱۱۵۰

۳ ـ Intel Core i۵ ۴۶۷۰k

پردازنده Core i۵ ۴۶۷۰K فقط ۲۰۰ مگاهرتز سریع تر از Core i۵ ۴۵۷۰ است. با این حال ضریب سرعت سیکل ساعت پایه در سری تراشه های K قفل نیست؛ بنابراین اگر اهل اورکلاک کردن هستید با خیال راحت می توانید با افزایش فرکانس، عملکرد این پردازنده را به طور چشمگیری ارتقا دهید. (البته در نظر داشته باشید افزایش فرکانس، افزایش دمای پردازنده را در پی خواهد داشت؛ بنابراین سیستم خنک کننده پردازنده نیز یکی از نکاتی است که باید مورد توجه قرار دهید). در واقع تنها دلیل پرداخت مبلغی بیشتر، امکان افزایش فرکانس با تغییر ضریب کلاک پایه است. پس اگر برنامه ای برای اورکلاک کردن ندارید، این پردازنده برتری چندانی نسبت به Core i۵ ۴۵۷۰ ندارد.

قیمت: ۸۴۷ هزار / سوکت: LGA ۱۱۵۰

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته