logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

نصب هارد درایو داخلی

نصب یک هارددرایو داخلی، یکی از ساده ترین به روزرسانی هاست و معمولا گزینه بهتری نسبت به استفاده از درایوهای خارجی است که سرعت کمتری دارند و ممکن است در جای نادرستی قرار بگیرند.

این کار به چیزی بیشتر از استقرار، نصب چند کابل و فرمت کردن درایو برای استفاده نیاز ندارد اما برای این که عملیات نصب تا حد ممکن راحت انجام شود، لازم است چند نکته را در نظر داشته باشید.

محفظه های درایو

هارددیسک درایوهای ۳.۵ اینچی داخلی معمولا در یک محفظه درایو جای می گیرند. نحوه قرارگرفتن و جهت یابی این محفظه ها در کیس های مختلف، متفاوت است. رایج ترین مکان برای استقرار درایو، در قسمت پایین و جلو نزدیک به فن های تهویه و دور از دیگر اجزاست. محفظه های درایو بیشتر به صورت عمودی نسبت به بدنه اصلی قرار می گیرند، در حالی که درایوها درون محفظه ها به صورت موازی با کف کیس قرار می گیرند.

در موارد عادی، اتصال دهنده های درایو، معمولا در عقب جای گرفته اند. در برخی کیس ها، معمولا این اتصال دهنده ها در سمت راست قرار می گیرند که این نحوه استقرار، مسیریابی را آسان تر و کابل ها را پشت جعبه مادربورد مخفی می کند. در برخی دیگر از کیس ها نیز این امکان برای کاربران فراهم شده که محفظه درایو را جا به جا کنند یا برای بهینه سازی جریان هوا و مدیریت بهتر کابل ها، محفظه ها را در مکان های متفاوتی قرار دهند.

استقرار هارددرایو

ممکن است از لحاظ فیزیکی، استقرار هارددرایو در رایانه شخصی، مشکل ترین قسمت در فرآیند نصب باشد. برای محکم کردن درایو درون محفظه، به چهار پیچ در دو طرف و زیر درایو نیاز است. بسیاری از کیس ها، از کیس بدون نیاز به ابزار یا tooll esstray برای نگهداشتن درایوها استفاده می کنند که فقط به چند سوزن و گیره ساده نیاز دارد.

استفاده از پیچ، مطمئن ترین راه برای استقرار است، اما استفاده از کیس های بدون نیاز به ابزار برای سیستم هایی که زیاد نیاز به جابه جایی ندارند، مناسب است.

زمانی که درایوها بدرستی مستقر و خنک نگه داشته شوند، مدت زمان بیشتری عمر می کنند. هنگام استقرار درایو در یک سیستم، سعی کنید تا حد ممکن بین آنها فضای خالی در نظر بگیرید تا جریان هوا از بالا و پایین آن براحتی عبور کند. قرار دادن درایوها مستقیما جلوی فن تهویه نیز می تواند مؤثر باشد.

اتصال هارددرایوها با استفاده از SATA

به محض استقرار درایو، اتصال آن به سیستم سریع و راحت انجام می شود. تمام هارددرایوهای جدید که امروزه به فروش می رسند، از واسط ساتا استفاده می کنند ( مگر این که شما با سرورها سروکار داشته باشید). ساتا، یک واسط گذرگاه رایانه ای است که آداپتورهای گذرگاه میزبان را به ابزارهای ذخیره سازی انبوه مانند هارد دیسک درایوها و درایوهای نوری متصل می کند.

ساتا از کابل های ساده ای استفاده می کند که به صورت یکطرفه به درایو و مادربورد متصل می شود. یک سر کابل ساتا را به درایو و سر دیگر را به درگاه ساتای موجود روی مادربورد متصل کنید. تا اینجا نیمی از راه را رفته اید.

ممکن است کابل های ساتا که روی درایو جدید و مادربورد قرار گرفته اند، دارای اتصال دهنده های متفاوتی باشند: بعضی ممکن است دارای سرهای مستقیم با زاویه راست (به شکل L ) و برخی دارای گیره های نگهدارنده فلزی باشند. شکل اتصال دهنده هیچ تأثیری بر عملکرد درایو نخواهد داشت. برخی ممکن است ترجیح دهند از کابل های ساتا که زاویه راست دارند ( L)، در سمت درایو استفاده کنند زیرا براحتی آن درایو را از درایوهای سیستم متمایز می کند. استفاده از این نوع اتصال دهنده های L مانند در سمت مادربورد گاه به مسدود شدن درگاه ها منجر می شود؛ زیرا اتصال دهنده ممکن است با درگاه های مجاور همپوشانی داشته باشد. سعی کنید از کابل های ساتا با گیره های نگهدارنده فلزی استفاده کنید، زیرا اتصال دهنده ها را حفظ می کند. کابل های جدیدتر ساتا ۳ ( شش گیگابیت) معمولا دارای گیره هستند ولی اتصال دهنده های قدیمی تر ساتا ۲ ( سه گیگابیت) این گیره ها را ندارند.

پس از این که کار اتصال کابل ساتا به پایان رسید، درایو را به واحد منبع تغذیه متصل کنید. کابل برق ساتا مانند کابل داده ساتا، به صورت یکطرفه به درایو متصل می شود.

آماده کردن هارددرایو برای استفاده

پس از استقرار و اتصال درایو، سیستم خود را روشن کنید و واردBIOS / UEFI شوید. معمولا می توانید با فشار دادن دکمه DEL یا اف ۲ پس از روشن کردن سیستم، به BIOS / UEFI دسترسی داشته باشید. اغلب، سیستم یک پیغام به صورت ‘ Press DEL to enter Setup’ نمایش می دهد که با استفاده از راهنمای مادربورد، در انتخاب کلید صحیح به شما کمک می کند. در قسمت بایوس، به فهرست تنظیمات استاندارد سیستم بروید یا از مسیر Integrated Peripherals» SATA استفاده کنید تا تمام درایوهای نصب شده روی سیستم خود را مشاهده کنید. اگر تمام کنترل گرهای درایو فعال است و درایو بدرستی متصل شده، باید در بایوس فهرست شده باشد. اگر نام درایو درون فهرست نبود، رایانه را خاموش کنید، تمام اتصالات را مجددا بررسی کنید، به قسمت بایوس بروید و دوباره چک کنید. اگر با وجود محکم بودن تمام اتصالات، باز هم درایو درون فهرست نبود، کابل داده ساتا را به یک درگاه دیگر روی مادربورد متصل کنید.

برای این که مطمئن شوید ویندوز، درایو را می شناسد، Device Manager را باز کنید. در ویندوز ۸، روی دکمه ویندوز در دسکتاپ راست کلیک و گزینه Device Manager را انتخاب کنید. در قسمت مربوط به Disk Drives، درایو مورد نظر را چک کنید.

زمانی که پس از نصب درایو، ویندوز را باز می کنید، یک صفحه ویزارد با عنوان New Hardware Found باز می شود که نشان می دهد درایو از طریق سیستم یافت شده است. آخرین کاری که باید انجام دهید پارتیشن بندی و فرمت کردن درایو است. پس از این کار، درایو آماده استفاده است. اگر درایو را به چند پارتیشن تقسیم کنید، خواهید دید در قسمت File Explorer درایوهای زیادی ایجاد می شوند که هریک نام و برچسب مخصوص خود را دارند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته