logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

چگونگی ایمن کردن ویندوز xp

تقریبا شش ماه پیش (هشتم آوریل ۲۰۱۴ مصادف با نوزدهم فروردین ۱۳۹۳) مایکروسافت به وعده خود عمل کرد و به پشتیبانی از ویندوز اکس پی پایان داد.

همان طور که می دانید مدت ها قبل قرار بود مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز اکس پی را خاتمه دهد، اما زمان انجام این کار بارها و به دلایل متعدد به تعویق افتاده بود تا این که بالاخره این اتفاق افتاد و بسیاری از کاربران اکس پی که تا آن زمان هیچ اقدامی برای به روزرسانی به نسخه های بالاتر ویندوز انجام نداده بودند، دست به کار شدند. برخی دیگر هم که قادر به به روزرسانی به نسخه های جدیدتر ویندوز نبودند، به دیگر سیستم های عامل از جمله اوبونتو (یکی از محبوب ترین توزیع های لینوکسی با شباهت بسیار به ویندوز) نقل مکان کردند.

در این میان کاربران بسیاری نیز وجود دارند که از ترس مواجهه با سیستم های عامل جدید بویژه توزیع های لینوکسی و در مواردی نیز به دلیل وابستگی های نرم افزاری یا سخت افزاری تجهیزات و برنامه های مورد استفاده، همچنان به استفاده از ویندوز اکس پی ادامه می دهند.

فاجعه بزرگ

همان طور که می دانید استفاده از ویندوز اکس پی پس از تاریخ مذکور، خطرات امنیتی بسیاری را برای کاربران این سیستم عامل به همراه دارد، چرا که هیچ به روزرسانی دیگری برای این سیستم عامل ارائه نشده و حفره های امنیتی شناخته شده پس از این تاریخ نیز اصلاح نشده اند.

اکنون شش ماه است اکس پی به روزرسانی نشده و در دنیای امنیت، این زمان یک فاجعه به شمار می رود، اما فاجعه بزرگ تری نیز وجود دارد. بسیاری از کاربران ویندوز اکس پی از سرویس پک شماره یک، ۲ یا حتی شماره ۳ این ویندوز استفاده می کنند و اگر بخواهیم تاریخ انتشار این سرویس پک ها را در نظر بگیریم به بیش از یک یا دو سال قبل خواهیم رسید. حالا فرض کنید ویندوزی که یک روز به روز نباشد یک تهدید امنیتی بزرگ به شمار می رود، ویندوزی که بیش از دو سال است به روز نشده به چه میزان امن و قابل اعتماد است؟

سرویس پک ۴

آخرین سرویس پک رسمی مایکروسافت برای ویندوز اکس پی سرویس پک شماره ۳ است، اما پس از انتشار این سرویس پک و تا پیش از فرارسیدن تاریخ پشتیبانی نکردن از ویندوز اکس پی، اصلاحیه ها و به روزرسانی های متعدد دیگری نیز برای آن و بسیاری از کاربران سیستم عامل دستگاه خود را با این اصلاحیه ها به روز کرده اند. یکی از مشکلاتی که امروز کاربران ویندوز اکس پی با آن مواجهند ضرورت نصب همین اصلاحیه ها و به روزرسانی ها روی ویندوز اکس پی است.

بسیاری از کاربران ویندوز رایانه خود را مجدد نصب کرده اند و برخی از آنها نیز سرویس پک شماره یک یا ۲ را در اختیار دارند و می خواهند برای امنیت بیشتر سیستم عامل، سرویس پک شماره ۳ و حتی به روزرسانی هایی که پس از آن منتشر شده را نیز روی ویندوز نصب کنند تا دست کم با خطرات امنیتی همین شش ماه مواجه باشند، نه با خطراتی که بیش از یک یا دو سال است سیستم عامل ویندوز اکس پی را تهدید می کند. اگر شما هم جزو این دسته از کاربران هستید، استفاده از سرویس پک ۴ را به شما پیشنهاد می کنیم.

سرویس پک ۴ ویندوز اکس پی یک سرویس پک غیررسمی است و نصب سرویس پک های غیررسمی روی نسخه های مختلف ویندوز توصیه نمی شود، اما این سرویس پک تنها شامل به روزرسانی های ویندوز پس از سرویس پک شماره یک است و آخرین اصلاحیه ها تا پیش از تاریخ پشتیبانی نکردن از ویندوز اکس پی را نیز در خود جای داده است. با توجه به این نکته که ویندوز اکس پی نیز دیگر پشتیبانی نمی شود و سرویس پک رسمی ای برای آن منتشر نخواهد شد و دسترسی به این به روزرسان ها برای بسیاری از کاربران امکان پذیر نیست، توصیه می شود از این سرویس پک کمک بگیرید.

سرویس پک شماره ۴ ویندوز اکس پی در ویندوز اکس پی سرویس پک یک و بالاتر قابل نصب است و می توانید آن را به دیسک نصب ویندوز نیز اضافه کنید تا هر زمان که به نصب مجدد ویندوز نیاز داشتید، سرویس پک ۴ نیز همراه با نصب سیستم عامل روی ویندوز نصب شود.

این سرویس پک اکنون به صورت نسخه آزمایشی شماره ۳ منتشر شده است و بزودی نسخه جدید آن همراه با اصلاحیه های امنیتی بیشتر و به روزرسانی های رجیستری برای رفع مشکلات امنیتی منتشر می شود.

ـ صفحه رسمی پروژه ساخت سرویس پک شماره ۴ ویندوز اکس پی:

http: / / goo.gl / OJKccS

ـ دانلود سرویس پک شماره ۴ ویندوز اکس پی نسخه آزمایشی شماره ۳:

http: / / goo.gl / lSY۹۶N

http: / / goo.gl / ODvKGF

ـ فایل ها و مجموعه های موجود در سرویس پک شماره۴:

http: / / goo.gl / yiLFYM

سرویس پک ویندوز چیست؟

پس از انتشار هر نسخه از سیستم عامل ویندوز، فایل های به روزرسان، اصلاحیه های امنیتی، بهینه سازهای نرم افزاری و... در بازه های زمانی مختلفی توسط مایکروسافت ارائه می شود و کاربران با نصب این فایل ها روی سیستم عامل، همواره آن را به روز نگه داشته و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می کنند. پس از مدتی که این فایل ها و به روزرسان ها ارائه می شود، همه آنها در یک بسته قابل نصب گرد آوری شده و در اختیار کاربران قرار می گیرند. این بسته های نصبی شامل مجموعه ای از فایل های بالا را سرویس پک نامگذاری می کنند.

به عنوان مثال چنانچه پس از گذشت شش ماه از انتشار سرویس پک شماره یک ویندوز، سرویس پک شماره ۲ ویندوز ارائه شود، کاربران پس از نصب ویندوز سرویس پک یک نیازی به دانلود تک به تک فایل های به روزرسانی و اصلاحیه های شش ماه اخیر ندارند و تنها با نصب این سرویس پک می توانند ویندوز خود را تا لحظه انتشار سرویس پک شماره ۲ به روز کنند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته