logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

متد جدید در دنیای دی وی دی

یک متد جدید ثبت نوری اطلاعات می تواند راه را برای گسترش دیسکهای اطلاعاتی با ظرفیت ذخیره معادل 300 برای دی وی دی های استاندارد کنونی هموار سازد.
محققان می گویند این امکان بوجود می آید که بتوان مقدار حجیم 106ترابایت اطلاعات را روی یک دیسک به اندازه دی وی دی جای داد.
آنها روششان را بعنوان ثبت نوری"پنج بعدی" توصیف می کنند و معتقدند که امکان تجارتی شدن آن وجود دارد.
در این تکنیک ذرات طلا در مقیاس نانومتری بعنوان واسطه ثبت اطلاعات به کار گرفته می شوند.
محققان دانشگاه تکنولوژی سوین بورن استرالیا ویژگیهای خاص این "میله های طلای نانو" را با دستکاری پرتوی که به آنها تابانده می شود، استخراج کرده اند.
اعضای تیم، کاری که انجام دادند را افزودن سه بعد به دو بعد فضایی توصیف کردند که دیسکهای دی وی دی و سی دی قبلاً دارا بودند.
آنها می گویند که قادر بودند یک بعد طیفی - یا رنگی- و یک بعد متقارن را بعلاوه اطلاعات ثبت در 10 لایه از فیلمهای نانو با افزودن یک بعد سوم فضایی نشان دهند.
دانشمندان از ذرات نانو برای ضبط اطلاعات در گستره ای از طول موجهای رنگی مختلف در همان موقعیت دیسک فیزیکی استفاده کردند. این یک پیشرفت چشمگیر برای دی وی دیهای معمول به حساب می آید که در یک طول موج تک رنگ با یک لیزر ضبط می شوند.
همچنین حجم پرتو لیزر وارد شونده که توسط ذرات نانو جذب می شود به قطبی شدن آن بستگی دارد. این به محققان اجازه داد تا لایه های مختلف اطلاعاتی را در زوایای مختلف ضبط کنند.
بنابراین محققان عنوان ثبت پنج بعدی را به این رویکرد منسوب می کنند. تحقیقات قبلی نیز تکنیکهای ضبط بر مبنای رنگ یا قطبی شدن را شرح داده اند، اما این اولین کاری است که پیوستگی این دو را نشان می دهد.
در نتیجه دانشمندان معتقدند که به تراکم داده بی سابقه ای دست یافته اند.
در روش آنها از دسته های 10 لایه ای مرکب از ورقه های شیشه ای نازک بعنوان واسطه ثبت استفاده می شود. اگر به مقیاس یک دیسک به اندازه دی وی دی برسند، تیم قادر خواهد بود 106 ترابایت اطلاعات که معادل 1600 گیگابایت - یا بیش از 300 برابر کمیت ذخیره شده روی یک دی وی دی استاندارد است را، ثبت کند.
محققان می گویند با کم کردن لایه های فضا گیر و استفاده از بیش از دو زاویه قطبی کردن و با جلو بردن اندازه ها تا 10 ترابایت در هر دیسک و فراتر از آن، پیشرفتهای مهمی می تواند صورت گیرد.
کم کم تلاشهای اخیر مبنی بر ایجاد تصاویر لیزر نشان داده اند که بیش از 500 گیگا بایت اطلاعات را می توان بطور بالقوه در دیسکهای استاندارد باندازه دی وی دی ذخیره کرد.
متدهای ایجاد تصاویر لیزر تمام اطلاعاتی که قرار است ضبط شود را می گیرد و آن را به شکل یک نمودار به رمز در می آورد که نشان می دهد چند وقت یکبار فرکانسهای خاصی در آن بوجود می آید.
این به این معناست که فرآیند ضبط یک رویکرد پیچیده ناگهانی همه یا هیچ نیست که پیاده کردن آن روی یک مقیاس صنعتی سخت باشد.
برعکس، ثبت پنج بعدی مانند فرایندهای رایج نوشتن سی دی و دی وی دی که در آن هر تکه اطلاعاتی بطور متوالی خوانده می شود، خرد خرد می باشد.
شاید به این معنی باشد که سرعت ضبط و خواندن بطور نسبی کند خواهد بود اما این روند برای یکپارچگی با تکنولوژی موجود آسانتر خواهد بود.
جمیز چون، نویسنده مشترک این تحقیق می گوید:"این سیستم نوری ثبت و بازخوانی پنج بعدی بسیار شبیه سیستم دی وی دی فعلی است. بنابراین تولید مقیاس صنعتی این سیستم فشرده امکان پذیر است."
حال که این روش در دسته های چند لایه ای سفارشی نشان داده شده اند، این تیم با همراهی سامسونگ تلاش می کند تا درایوی ایجاد کند که بتواند داده ها را در یک دیسک به اندازه دی وی دی ثبت و بازخوانی کند.
دکتر چون می گوید هزینه مواد یک دیسک کمتر از یک دلار خواهد بود، اما حرکت بسمت میله های نانوی نقره ای چند مزیت دارد که این هزینه را با ضریب 100 پایین خواهد آورد.
آقای تام میلستر کارشناس دانشگاه آریزونا بطرفداری از ذخیره اطلاعات نوری می گوید،زیبایی این روش در سادگی آن است.
او به بی بی سی نیوز گفت این کار تنها با سلیقه و برازنده نیست - چیزهای زیادی وجود دارند که با سلیقه بنظر می رسند- اما این کار نسبتاً آسان است.
دکتر میلستر می گوید در حال حاضر تجهیزاتی که برای نوشتن اطلاعات لازم است، یک سیستم تجاری را پرهزینه خواهد کرد. اما آن مانع توسعه راه حلهای ذخیره نوری در گذشته نشده است.
دکتر میلستر می گوید"مثلاً یک اجرا کنند بلو-ری سیستم راحتی برای سر در آوردن نیست؛ آنها چند پرتو خارق العاده را در آنجا فراهم کرده اند.
مردم فکر کردند که انجام آن خیلی مشکل خواهد بود، اما دیگران توانستند این کار را انجام دهند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته