logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

چگونگی قرارگیری اسپم ها در لیست نتایج موتور های جستجو

Spam کردن، استفاده از تکنیک های نامناسب برای یافتن جایگاه بهتر در نتایج جست وجو می باشد. بعضی مدیران سایت از این تاکتیک ها برای گمراه کردن موتور جست وجو استفاده می کنند و به صفحات بی ربط، جایگاهی بالا در نتایج اختصاص می دهند تا وب سایت مورد نظر در لیست های بالاتری از نظر جستجو قرار بگیرد.

اگر شما به خوبی از معنای Spam آگاه نباشید، ممکن است سایت شما توسط موتورهای جست وجو شاخص بندی نشود و حتی تحت تحریم قرار گیرد؛ لذا اگر به موفقیت سایت خود عـلاقه مندید، باید به عوامل و تاکتیک هایی که از نظر موتورهای جست وجو Spam تلقی می شوند، دقت کنید و از آنها اجتناب کنید.
● 10 تکنیک برای Spam کردن یک موتور جست وجو:
متن غیرقابل مشاهده: پنهان کردن کلمات کلیدی با استفاده از نوشتن کلمات با رنگی هم سان یا مشابه با رنگ زمینه، از روش های معمول Spam کردن می باشد. ممکن است در صورت استفاده از جدول یا یک تصویر زمینه با رنگی غیر از زمینه اصلی این امر بدون قصد قبلی اتفاق بیفتد.
انباشتگی کلمات کلیدی: این نیز یکی دیگر از تکنیک های معمول برای Spam کردن است. معمولا این تکنیک با ستون غیرقابل مشاهده همراهند اما در بعضی موارد کلمات کلیدی چندین و چند بار در انتهای صفحه و با قلمی ریز تکرار می شوند.
Spam کردن: استفاده از تکنیک های نامناسب برای یافتن جایگاه بهتر در نتایج جست وجو می باشد. بعضی مدیران سایت از این تاکتیک ها برای گمراه کردن موتور جست وجو استفاده می کنند و به صفحات بی ربط، جایگاهی بالا در نتایج اختصاص می دهند.ا
کلمات کلیدی بی ربط: هیچگاه از کلمات کلیدی نامربوط به محتوای سایت استفاده نکنید. ممکن است با این روش، تعــدادی بازدید کننده که به دنبال آن کلمات هستند را به سایت خود بکشانید، اما آن افراد نیز با دیدن سایت شما متوجه خواهند شد که سایت شما دارای اطلاعات مرتبط با آن کلمه نیست و سایت شما را ترک می کنند.
● برچسب های پنهان: استفاده از کلمات کلیدی در برچسب های پنهان HTML مانند برچسب توضیحات (comment tag)، برچسب سبک (style tag)، برچسب های http equiv، برچسب هــای ارزش پنهان (hidden valve tag)، برچسب های alt، برچسب های قلم (font tag)، برچسب های نویسنده (author tag) برچسب های option، برچسب های noframe و پیوندهای مخفی می توانند به عنوان Spam کردن محسوب شوند و توسط بعضی موتورهای جست وجو قدغن شوند.
● صفحات مشابه و همانند: نسخه برداری از روی یک صفحه یا صفحه درگاه و ذخیره آن با نام های مختلف و ثبت آنها نیز یک روش Spam است و توسط اکثر موتورهای جست وجو تشخیص داده می شود.
● مبادله کد: بهینه سازی یک صفحه برای یافتن جایگاه مناسب در جست وجو و جایگزین آن با یک صفحه دیگر در زمانی که یک بار موفقی را انجام دادید نیز یک روش دیگر است. این روش و تکنیک برای دست یافتن به یک جایگاه مناسب و برای یک مدت طولانی موفق نخواهد بود.
● Redirect کردن: بعضی افراد صفحات Spam شده را تنها برای موتورهای جست وجو تولید می کنند؛ در واقع زمانی که یک بازدیدکننده، به آن صفحه مراجعه می کند با استفاده ازبرچسب های refresh،CGI،Java،Javascript یا سایر تکنیک ها، وی را به صفحه اول راهنمایی می کنند. در واقع با این کار، سعی در پنهان کردن صفحات spam خود دارند که این تکنیک نیز مناسب نیست.
● Link farms: بسیاری از موتورهای جست وجو، استفاده از link farms یا تولیدکنندگان پیوندهای دوجانبه را به عنوان Spam تلقی می کنند. بسیاری از موتورهای جست وجو، سایت هایی که در برنامه های معاوضه پیوند شرکت می کنند را تحریم می کنند.
● بدون محتوا: سایت هایی که محتوای واحد و مشخصی برای کاربران موتورهای جست وجو ندارند نیز Spam تلقی می شوند. محتوای غیرمجاز، محتوای تکراری و سایت های دارای انبوهی از پیوندهای وابسته نیز از طرف موتورهای جستوجو و بخصوص فهرست به عنوان Spam شناخته می شوند.
● ثبت مکرر: هر موتور جست وجو محدودیت های خود را در تعداد صفحات قابل ثبت و مدت زمان بین تکرار ثبت دارد. یک صفحه را بیش از یک بار در ماه در یک موتور جست وجو ثبت نکنید و هر روز نیز تعداد زیادی از صفحات را به ثبت نرسانید. هرگز صفحات درگاه را در فهرست ها ثبت نکنید.
● جریمه های Spam کردن موتور جست وجو:
تمامی موتورهای جست وجو در مورد Spam حساس و دارای محدودیت نیستند. بعضی لم ها که مورد قبول یک موتور جست وجو هستند، برای یک موتور جست وجوی دیگر Spam تلقی می شوند. بعضی موتورها از شاخص بندی صفحاتی که دارای Spam هستند اجتناب می کنند؛ بعضی دیگر این گونه صفحات را شاخص بندی می کنند، اما درجه پایینی به آنها اختصاص می دهند. بعضی دیگر نیز سایت را کاملا تحت تحریم قرار می دهند.
بر روی بعضی موتورهای جست وجو، صفحاتی یافت می شوند که دارای جایگاه مناسب و درجه بالایی هستند و از تکنیک های مذکور در این مقاله نیز استفاده می کنند. این صفحات معمولا قدیمی هستند و چندین سال عمر دارند. اگر این صفحات در حال حاضر ثبت شوند، یا درجه پایینی کسب می کنند و یا موتورهای جست وجو از ثبت آنها جلوگیری به عمل می آورند. حتی اگر در حال حاضر بعضی تکنیک ها در بعضی موتورها قابل استفاده و کارآمد هستند، مطمئنا همیشه این روال پابرجا نخواهد بود.
موتورهای جست وجو می کوشند تا مناسب ترین نتایج را برای کاربرانشان فراهم کنند، اما Spam شاخص های آنها را با اطلاعات گمراه کننده و نامناسبشان به هم می ریزد. اشتباه نکنید، موتورهای جست وجو هنگامی که Spam را یک مشکل بزرگ ببینند با آن مقابله می کنند. در آن صورت اگر سایت شما از این تکنیک ها استفاده کرده باشد، ممکن است توسط موتورهای جست وجو تحت تحریم قرار گیرید.
● سلاح مخفی شما صفحات درگاه (doorway):
صفحات درگاه، صفحات وبی هستند که تنها با یک هدف طراحی می شوند. رسیدن به یک درجه و جایگاه بالا در یک موتور جست وجو مشخص برای یک عبارت یا کلمه کلیدی معلوم.
موتورهای جست وجو همگی به یک گونه عمل نمی کنند، و صفحات یکسان مورد علاقه تمامی موتورهای جست وجو نیستند. بعضی مواقع شما صفحه موردنظر خود را به راحتی و با درجه بالایی در یک موتور جست وجو می یابید، اما در یک موتور جست وجوی دیگر اصلا آن صفحه را پیدا نمی کنید. در چنین شرایطی با ساختن چند صفحه درگاهی که با توجه به کار و علاقه آن موتور جست وجوی خاص طراحی می شوند، می توان این مشکل را حل کرد.
به عبارت دیگر صفحات درگاهی صفحاتی هستند که به یک موتور جست وجو دلیل دیگری ارائه می کنند تا موتور از سایت شما بازدید کند. اگر روبات موتور جستوجو اطلاعات صفحات درگاهی شما را بخواند و آن اطلاعات مورد علاقه آن باشد، سایت شما با گرفتن جایگاه بهتری در نتایج آن موتور جست وجو جایزه داشتن صفحات درگاهی مناسب را دریافت می کند.
● صفحات درگاه و spamming:
در گذشته صفحات درگاهی دارای محتوای واقعی نبودند. در واقع محتوای این صفحات تنها تعدادی کلمه کلیدی، یک تصویر و یک پیوند به صفحه اصلی سایت بود. اغلب مردم از نرم افزار صفحه درگاهی استفاده می کردند تا به طور خودکار صدها درگاه تولید کنند و همگی را ثبت نمایند. گهگاه شما می توانید درگاه هایی این چنین را در بعضی موتورهای جست وجو بیابید.
اما آیا تولید صفحات درگاه مانند فوق واقعا یک تاکتیک بهینه سازی یک موتور جست وجوی کار است؟
بعضی مردم ادعا می کنند که چنین صفحات درگاهی هنوز کارآمد است. علیرغم این ادعا موتورهای جست وجو ثبت هزاران تک صفحه، صفحات درگاهی با محتوای کمارزش و بدون محتوای واحد را ادامه نخواهند داد. کسانی که به طور مداوم مشغول Spam کردن موتورهای جست وجو با درگاه های بی ارزش هستند نه تنها به موتورهای جست وجو و کاربران آنها صدمه می زنند، بلکه در واقع در حال صدمه زدن به خود نیز هستند. به جمله زیر که در رابطه با صفحات درگاهی توسط Altavista بیان شده است توجه کنید:
”تلاش برای پرکردن شاخص Altavista با صفحات گمراه کننده، ارزش شاخص همه افراد را پایین می آورد. ما اجازه ثبت URL را به مشتریانی که شاخص را Spam می کنند نمی دهیم و تمامی صفحات این گونه را از شاخص خارج خواهیم نمود.“
اگر شما بر روی یک موتور جست وجو، جست وجو کنید و ببینید که یک سایت به صورت تکراری در نتایج ذکر شده است، به راحتی درمی یابید که چرا این گونه صفحات را Spam می نامند. بنابراین وسوسه نشوید که از صفحات درگاه بدون محتوای مناسب و ارزشمند استفاده کنید. به مرور زمان موتورهای جست وجوی بیشتری از شاخص بندی شدن چنین صفحات درگاهی جلوگیری به عمل خواهند آورد و سایت هایی که از چنین صفحاتی استفاده می کنند تحت تحریم موتورهای جست وجو قرار خواهند گرفت.
صفحات درگاه، صفحات وبی هستند که تنها با یک هدف طراحی می شوند. رسیدن به یک درجه و جایگاه بالا در یک موتور جست وجو مشخص برای یک عبارت یا کلمه کلیدی معلوم.
● راه مناسب استفاده از صفحات درگاه:
اگر صفحات درگاه به شکل مناسبی مورد استفاده قرار بگیرند، موتورهای جست وجو آنها را به عنوان Spam درنظر خواهند گرفت. اگر صفحات درگاه با محتوای ارزشمند مورد استفاده قرار بگیرند، می توانند در بالا بردن دقت شاخص موتور جست وجو نقش خوبی ایفا نمایند و یافتن محتوای مربوط را برای جوینده تسهیل نمایند.
اگر بخواهید صفحات درگاه مناسبی بسازید، باید به گونه ای طراحی کنید که این صفحات دارای تعداد مناسبی از کلمات و عبارات کلیدی در جای مناسب از صفحه باشند تا بر روی یک موتور جست وجوی خاص به خوبی درجه بندی شوند.
صفحات درگاه شما باید همیشه در تمامی سایت به صورت یکپارچه آمیخته شوند و اطلاعات، عکس ها و پیوندهای همانند سایر صفحات سایت به بازدیدکنندگان ارائه نمایند.
صفحات درگاه خوب، دقیقا همانند سایر صفحات هستند اما به گونه ای طراحی شده اند که با فرمول درجه بندی یکتای یک موتور جست وجوی خاص مطابقت کنند.
در این جا چند نکته را برمی شماریم که به خاطرسپردن آنها شما را در ساختن درگاه های خوب یاری خواهد کرد:
تلاش خود را متمرکز کنید. واقعا نیاز نیست که برای تمامی موتورهای جست وجوی اصلی، صفحات درگاه بسازید. تلاش خود را بر روی موتورهای جست وجویی متمرکز کنید که صفحات وب عادی شما را دوست ندارند و در واقع جایگاه مناسبی در نتایج جستوجو به سایت شما اختصاص نمی دهند. (اگر هیچ یک از موتورهای جست وجو صفحات عادی شما را نمی پسندند، بهتر است به جای کار بر روی تعداد زیادی صفحات درگاه، به طراحی مجدد صفحات عادی و اصلی خود بپردازید!)
از فهرست ها دوری کنید. فهرست های اصلی مانند Looksmart, ODP, Yahoo تنها به شما اجازه می دهند که صفحات عادی و معمولا تنها صفحه اصلی سایت خود را ثبت نمایید. سعی نکنید هیچ صفحه درگاهی را در آنها به ثبت برسانید.
برای ساختن صفحات درگاه برای یک موتور جست وجوی خاص، شما به اطلاعاتی اضافی در مورد آن موتور جست وجو نیاز خواهید داشت. تحلیل سایر سایت های با درجه بالا برروی آن موتور جست وجو می تواند شما را در تشخیص سلیقه و علاقه آن موتور جست وجو یاری نماید.
صفحات درگاه کار را تنها از یک یا دو کلمه کلیدی در هر صفحه استفاده می کنند. اگر از تعداد کلمات بیشتری استفاده کنید، اثر صفحات شما رقیق و کمرنگ می شود. سعی کنید که هر یک از درگاه های سایت را به صورت خاص بر روی کلمه کلیدی یا عبارتی متمرکز کنید که به دنبال جایگاه بهتری در نتایج موتور جست وجو برای آن هستید.
سادگی را حفظ کنید. صفحات درگاه کوچک بهتر عمل می کنند. معمولا اندازه ایده آل برای این صفحات، بین 200 تا 300 کلمه است. از استفاده از Javascript و سایر effectهای تفننی اجتناب نمایید.
موتورهای جست وجو را با الگوریتم های واحدی درجه بندی می کنند، اما هیچ دو موتور جست وجویی از الگوریتم های یکسانی استفاده نمی کنند؛ به همین دلیل است که گاه لازم است شما صفحات درگاهی ایجاد کنید که با توجه به الگوریتم موتورهای جست وجوی مختلف ساخته شده اند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته