logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

ترمز و روغن ترمز چیست ؟

ترمز قسمتی از اتومبیل است که مسئولیت کاهش سرعت و یا توقف اتومبیل را به هنگام نیاز راننده به عهده دارد. عمل ترمز در اثر ایجاد اصطکاک بین لنت ترمز و دیسک یا کاسه فلزی را به هنگام که به چرخ متصل است. انجام می شود. در ترمز دیسکی دو لنت مسطح در دو طرف دوار قرار داشته که با فشار پدال ترمز به سطح دیسک فشار می آورند. در ترمز کاسه ای لنت ها بصورت کمانی بوده و در داخل کاسه چرخ قرار گرفته و با فشار پدال به سطح داخلی کاسه فشار می آورند.

عمل انتقال نیرو از پدال ترمز به لنتها به وسیله پمپ روغن انجام می گیرد. با فشار بر روی پدال پیستون حرکت کرده و روغن از طریق لوله های ارتباط دهنده و به سمت سیلندر چرخها پمپ می شود. پیستون داخل سیلندر چرخها در اثر پمپ شدن روغن حرکت کرده و لنتها را محکم به دیسک یا کاسه می چسباند. و با خورده شدن لنتها به مرور زمان روغن بیشتری در قسمت سیلندر چرخها مورد نیاز خواهد بود. تامین این روغن از طریق مخزن ذخیره روغن ترمز انجام می گیرد.
برای اینکه راننده بتواند با نیروی کمتر و سرعت بیشتری ترمز کند. از وسیله ای بنام بوستر ترمز استفاده می شود. بوستر از نیروی مکش موتور استفاده کرده باعث افزایش قدرت ترمز می شود. بدیهی است بوستر ترمز فقط زمانی این کمک را انجام می دهد. که موتور بایستی روشن باشد. پس هنگامی که موتور خاموش که موتود خاموش است. مثلاً زمانی که اتومبیل بکسل شده است. برای ترمز کردن نیروی بیشتری لازم خواهد بود.
به همین سبب توصیه می شود هیچگاه در سرازیریها موتور را خاموش نکنید. زیرا خاموش کردن موتور باعث ضعیف عمل کردن ترمز و ایجاد خطرات جدی خواهد شد.
علاوه بر ترمز پایی در اتومبیل از ترمز دستی نیز استفاده می شود. که در هنگام توقف اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد. ترمز دستی علاوه بر این در مواقع از کارکنان ترمز پایی می تواند برای دفع خطرات احتمالی مفید باشد. با کسیرن ترمز دستی لنتهای چرخهای عقب درگیر می شوند. ارتباط بین دسته و لنتهای ترمز بوسیله سیم انجام گرفته و ارتباطی با لوله ها و روغن ندارد.
) دو نوع روغن ترمز در خودروها مورد استفاده قرار می گیرد. الف) روغن ترمز DOT3 زرد رنگ می باشد. ب) روغن ترمز DOT4 آبی رنگ است.معمولاً روغن ترمز مورد استفاده بر روی درب مخزن نوشته است. مثلاً بر روی درب مخزن DOT3 OR 4 نوشته شده باشد. می توان از روغن ترمز زرد یا آبی استفاده کرد.
) مایع ترمز(روغن ترمز) را هر 2 سال یک بار تعویض کنید. چون روغن ترمز به مرور زمان خاصیت خود را از دست می دهد. و رنگ آن تیره می گردد. در صورتیکه از اتومبیل در مناطق کوهستانی و یا مناطقی که دارای آب و هوای مرطوب می باشد. استفاده می کنید مایع ترمز را هر سال تعویض کنید.
در خودروهای جدید معمولاً مخزن ترمز را از جنس شفاف انتخاب می کنند. که سطح روغن داخل آن به راحتی دیده شود. و راننده بدون باز کردن در پوش مخزن سطح روغن را بازدید نماید. روی پوسته خارجی مخزن معمولاًدو خط وجود دارد. که حداقل (MIN ) و حداکثر (MAX ) سطح روغن را مشخص می کند. در هنگام بازدید سطح روغن ترمز در مخزن سطح روغن ترمز از خط حداکثر(MAX) پایین تر باشد. بدلیل برخورده شدن انتهای ترمز می باشد. و علت آن این است که روغن ترمز میسر بیشتری را طی نموده و سطح روغن پایین آمده است. لطفاً در این موقع روغن به داخل مخزن نریزید. اگر روغن ترمز ریخته باشید با سرنگ روغن بر روغن بر روی اطلاق فوراً آن محل را شسته و پاک کنید. چون روغن ترمز رنگ خودرو را از بین می برد.
میزان سطح روغن ترمز از علامت حداقل (MIN) پایین تر برود. و چراغ ترمز دستی روشن شود.(P) روغن ترمز کاهش یافته است

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته