logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

خودروی ایمن چه خودرویی است ؟

هنگام خرید یک خودرو، برای اطمینان یافتن از ایمنی آن، سوالات کلیدی ای وجود دارند که باید از کارشناسان مربوطه بپرسید. این سوالات عبارتند از:

۱) خودروی مورد نظر چه خصوصیاتی دارد که کمک می کند از بروز تصادف جلوگیری شود. به عنوان نمونه، آیا این خودرو کنترل الکترونیکی پایداری (ESC) دارد؟
۲) خودرو تا چه اندازه و چگونه از سرنشینان، هنگام تصادف مراقبت خواهد کرد؟ آیا تکنولوژی محافظت کیسه هوای جانبی (SAB)، کیسه هوای سر و قفسه سینه دارد؟
۳) خودروی مذکور چه امکاناتی برای جلوگیری از تصادفات یک وسیله نقلیه ای دارد؟
۴) دیگر خصوصیات ایمنی پیشرفته خودرو چه مواردی هستند؟
● رتبه بندی خودروها
اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه، نماینده بخش حمل و نقل آمریکاست که تست های تصادف را برای اتومبیل های جدید انجام می دهد تا سطح محافظت آنها را برای رانندگان و سرنشینان در طول تصادفات که از جلو و اطراف موجب صدمه خواهند شد، تعیین کند. همچنین احتمال اینکه آن ماشین، بدون تصادف با خودروی دیگری، خود دچار حادثه شود، بررسی خواهد شد. این آژانس، خودروهای مختلف را براساس معیارهای خود، رده بندی کرده و از یک تا ۵ ستاره به آنها می دهد
به طور مثال، این اداره خودروها را از نظر احتمال رخداد حوادث جدی از جلو به صورت زیر رتبه بندی می کند.
شانس رخداد حوادث جدی؛ ۱۰ درصد یا کمتر،
شانس رخداد حوادث جدی؛ ۱۱ تا ۲۰ درصد،
شانس رخداد حوادث جدی؛ ۲۱ تا ۳۰ درصد،
شانس رخداد حوادث جدی؛ ۳۶ تا ۴۵ درصد،
شانس رخداد حوادث جدی؛ ۴۶ درصد یا بیشتر.
● وزن خودرو
به نظر می رسد هرچه خودرو سنگین تر باشد، هنگام تصادفات، ایمنی بیشتری ایجاد می کند. این موضوع خصوصا هنگام برخورد ۲ ماشین با هم بیشتر صدق می کند. نتایج تحقیقات به صورت تاریخی نشان داده که در برخورد با ماشین های سنگین، خطر، سرنشینان خودروها را بیشتر از جلو و جوانب تهدید می کند. به کار بردن تکنولوژی هایی، همچون کیسه های هوای جذب کننده انرژی که از سر محافظت می کنند، تا حد زیادی از این حوادث می کاهند.
● سلامت فرد راننده
جای هیچ شکی نیست که درجه تمرکزی که مورد نیاز رانندگی است، تقریبا بیشتر از هر یک از کارهای روتین دیگری است که در طول روز انجام می دهیم. فرد راننده باید بتواند با اطمینان از پس شرایط بحرانی که می تواند حین رانندگی به وجود آید، برآید و خود را با آنها مطابقت دهد و همیشه برای رخداد یک حادثه آماده باشد. در شرایط اورژانس، زندگی خود فرد راننده و سرنشینان به سرعت واکنش های فرد راننده بستگی دارد. برای رسیدن به این درجه از تمرکز و پایداری، راننده باید از نظر ذهنی هوشیار و از نظر فیزیکی در شرایط مناسبی باشد. شایع ترین خطری که هوشیاری ذهنی آنها را تهدید می کند، خستگی است، خصوصا در سفرهای طولانی. برای جلوگیری از این امر، توجه به شرایط زیر الزامی به نظر می رسد:
۱) راننده باید به راحتی بنشیند و بتواند هر چیزی را که در اطراف خود است، واضح ببیند و بدون مشکل به همه کنترل های خودرو دسترسی داشته باشد.
۲) هوای داخل اتومبیل باید به خوبی تهویه شود و هوای تازه به طور مداوم در آن جریان داشته باشد.
۳) اگر راننده مایل است در اتومبیل به موسیقی گوش کند، نباید نوعی را برگزیند که صدای بسیار آهسته ای داشته یا دارای اثر آرامش بخشی باشد، زیرا می تواند هوشیاری را مختل کند.
۴) فردی که رانندگی می کند، باید از خوردن غذاهای سنگین قبل و حین سفر بپرهیزد.
۵) در سفرهای طولانی، راننده باید حداقل هر ۲ ساعت یکبار توقف کند و با انجام ورزش هایی مانند دویدن در اطراف، عضلاتش را نرمش دهد.
۶) فرد راننده باید حداقل در فاصله ۲۵سانتی متری از فرمان ماشین قرار گیرد تا حداکثر حفاظت و حداقل اصطکاک را از پشت داشته باشد تا وقتی کیسه هوا باز می شود، مشکل خاصی پیش نیاید.
۷) فرد راننده باید دست های خود را در موقعیت ساعت ۱۰ و ۱۰ روی فرمان ماشین بگذارد تا بیشترین حمایت را از کیسه هوای باز شده به دست آورد.
● ایمنی صندلی و کمربند اتومبیل
اگر از کمربند و صندلی اتومبیل به درستی استفاده شود، در هر زمانی می توانند زندگی سرنشینان را نجات دهند. این موضوع برای همه رده های سنی صادق است، خصوصا کودکان که ممکن است بیشتر در معرض آسیب قرار داشته باشند. آنها بسته به سنی که دارند، می توانند در صندلی های مخصوص خود نشسته و حتما برایشان از کمربند ایمنی استفاده شود. یک کمربند ایمنی مناسب، کمربندی است که هم شانه و هم کمر را حمایت کند، زیرا کمربند شانه ای، از حرکت رو به جلوی مسافر و ضربه به سر وی جلوگیری می کند و باید در عرض شانه قرار گیرد. شاید هم در قاعده گردن بنشیند. هرگز کمربند را پشت کودک یا زیر بازوهای وی جای ندهید. اگر اتومبیل شما در صندلی عقب تنها کمربند ایمنی ای دارد که روی کمر قرار می گیرد، باید آن را تعویض کنید و کمربند شانه ای به جای آن قرار دهید. این امر هزینه زیادی را هم به شما تحمیل نمی کند.
بسیاری از متخصصان امر معتقدند که اگر صندلی ایمنی کودک و کمربند ایمنی شانه ای وی مشکلی نداشته باشند و به درستی استفاده شوند، اکثر صدمات قابل پیشگیری هستند.
● ایمنی کیسه هوا
اگر کیسه هوا به درستی استفاده شود، با کمترین میزان خطر، باعث حفظ سلامت سرنشینان خودرو خواهد شد. تقریبا تمامی افرادی هم که از صدمات ناشی از کیسه هوا فوت کرده اند، به دلیل استفاده نادرست از آن بوده است. در مطالعه ای مشخص شده که استفاده از کیسه هوا تا ۱۴ درصد ار مرگ سرنشینان خواهد کاست. با این وجود کیسه هوا خطراتی را برای کودکان زیر ۱۲ سال ایجاد می کند. به این دلیل آکادمی کودکان آمریکا پیشنهاد می کند که این دسته از کودکان همیشه در صندلی عقب ماشین سوار شده و تا حد امکان حرکات شان محدود شود. آنها همچنین پیشنهاد می کنند که:
هرگز کودکان زیر یک سال یا با وزن کمتر از ۴۰ کیلوگرم را روی صندلی جلوی خودرو که کیسه هوا داشته باشد، قرار ندهید. نوزادان باید همیشه در عقب خودرو و روی صندلی مخصوص خود بنشینند و صورتشان نیز به سمت عقب باشد.
سعی کنید از صندلی و کمربند ایمنی با سایز درست و متناسب با قد و وزن آنها استفاده کنید.
اگر کودک تان مشکل سلامت خاصی دارد که باید در طول سفر تحت نظارت مداوم بوده و فرد دیگری نیز در دسترس نیست که در صندلی عقب مراقب وی باشد، او را در صندلی جلو و به صورت ایمن بنشانید و سوییچ روشن/خاموش کیسه هوا نیز قبل از آن نصب کنید.
اگر چاره ای ندارید که کودک روی صندلی جلو بنشیند، تا حد امکان صندلی جلو را به عقب بکشانید تا کودک در دورترین مکان نسبت به کیسه هوا قرار گیرد. به یاد داشته باشید که کودکان می توانند در معرض خطرات ناشی از کیسه هوا باشند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته