logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

لوازم داخلی گوشی کدامند ؟

1- بیزر(زنگ دستگاه): اولین قطعه هشدار دهنده دستگاه می باشد کلیه زنگ ها و ملودی های دستگاه از آن پخش می شود به غیر از صدای صفحه کلید که ازاسپیکر پخش می شود. بیزر از یک سیم پیچ- یک آهن ربا و یک صفحه CD شکل تشکیل شده است.(دربعضی از گوشی ها مخصوصا گوشی های سامسونگ بیزر در داخل کپسول گوشی قرار دارد.)

2- ویبره:دومین قطعه هشدار دهنده دستگاه می باشد. ویبراتور از یک سیم پیچ ،یک آهنربا و یک چرخه لنگرشکل تشکیل می شود.
3- MIC: قطعه ای است در اندازه های مختلف و معمولا در پایین گوشی قرلر دارد که ازیک سیم پیچ و یک آهن ربا تشکیل شده است. وظیفه آن تبدیل امواج صوتی به آنالوگ می با شد. درصورت خرابی صدای کپسول دهنی قطع می شود.
4- اسپیکر: قطعه ای است در اندازه های مختلف که در بالای گوشی قرار دارد و وظیفه آن تبدیل امواج آنالوگ به صوتی می باشد. در اثر خرابی دستگاه در، دریافت صدا قطع می شود.
1- باطری بک آپ:بیشتر کوشی ها دارای این باطری می باشند. وظیفه آن حفظ ساعت و تاریخ در زمان خاموشی دستگاه می باشد. باطری بک آپ 2.5 تا 3 ولت دارا می باشد. در اثر خرابی احتمال خاموشی دستگاه زیاد است.
2- آنتن اصلی:اصلی ترین و خارجی ترین مدار، آنتن است. وظیفه آن جمع آوری امواج و فرکانس از هوا برای دریافت دستگاه می باشد. در اثر خرابی ،آنتن دهی دستگاه ضعیف می شود.
3- آنتن هوایی:قطعه ای است فلزی و استوانه ای شکل که در بالای دستگاه قرار دارد. وظیفه آن جمع آوری فرکانس از هوا وکمک به آنتن اصلی است. در اثر خرابی دستگاه به هیچ عنوان آنتن نمی دهد.
4- IC C.CANT:این آی سی تقسیم گننده ولتاژ باطری بین قطعات مختلف دستگاه می باشد. در اثر خرابی دستگاه به هیچ عنوان روشن نخواهد شد (در ایران به این آی سی،آی سی تغذیه می کویند.)
5- IC CPU(بخش پردازنده مرکزی):کلیه اطلاعات به صورت دیجیتال به داخل CPU شد و پس از تجذیه و تحلیل توسط CPU به قسمت های مختلف ارسال می شود. در اثر خرابی،دستگاه به هیچ عنوان روشن نخواهد شد. گاها به CPU ، UPP نیز گویند.
6- IC FLASH: کلیه اطلاعات نرم افزاری دستگاه بر روی این IC ذخیره می شود. همچنین کلیه اطلاعات شخصی کاربر نیز برروی این IC ذخیره می شود. در اثر خرابی دستگاه به هیچ عنوان روشن نخواهد شد.
7- IC.E2PROM: کلیه دستورات کلیدی موبایل بر روی این IC ذخیره شده است. دستور ابتدا در E2PROM صادر شده توسط فلش جهت پردازش به CPU می رود و پس از پردازش و تجزیه و تحلیل توسط CPU به فلش بر می گردد و به سایر قطعات بر می گردد. در صورت خرابی گوشی خرابی گوشی روشن نخواهد شد.
8- IC شارژ:کلیه فعالیت های شارژ دستگاه و کنترل عملیات شارژ بر عهده این IC می باشد.
9- IC.AUDIO :اینIC وظیفه تبدیل امواج الکترونیکی به آنالوگ در قسمت درقسمت ارسال را به عهده دارد. در اثر خرابی صدای اسپیکرو میکروفن با هم قطع می شوند.
10- IC.INTERFACE : این IC راه انداز چهاربخش بیزر،ویبره،کی پد و LED می باشد.در اثر خرابی کار این چهاربخش دچار اختلال می شود.
نکته:در گوشی های جدید ICها،INTERFACE،AUDIO،شارژ و C.CANT یکی شده اند بنام IC تغذیه یا UEM
نکته: در گوشی های جدید ICهای فلش و E2PROM یکی شده اند به نام IC.CONBA MEMORY یا فلش
11- IC.ANTNA POWER:از آنجا که مدار آنتن مصرف کننده بسیار قوی می باشد از این رو تقسیم کننده ولتاژ جداگانه ای برای آن در نظر گرفته که به آنANTNA POWER گویند.
12-ANTNA SWITCH:همانطور که از اسم این قطعه مشخص است وظیفه سویچ کردن مدار آنتن را بر عهده دارد. در اثر خرابی دستگاه به هیچ عنوان آنتن نخواهد داد.
13-RX:قطعه ای است که در گیرندگی امواج نقش مهمی دارد و مانند فیلتر عمل می کند. در اثر خرابی دستگاه آنتن نخواهد داد.
14-TX:قطعه ای است که فرکانس ارسالی دستگاه را بر عهده دارد.
15-RF:وظیفه این IC پردازش سیگنال های دریافتی و ارسالی مدار آنتن می باشد. در اثر خرابی دستگاه به هیچ عنوان آنتن نخواهد داد.
16-V.C.O(ولتاژ کنترل اسیلاتور):اسیلاتور که وظیفه تولید کردن فرکانس تولیدی مورد نظر دستگاه را بر عهده دارد در اثر خرابی دستگاه به هیچ عنوان آنتن نخواهد داد.
17-WAIA(متالیزه):به منافظ بسیار کوچکی که در سراسر برد گوشی مناسب می باشد.که اولا قطعات روی برد را به قطعات زیر ارتباط می دهد، ثانیا باعث ارتباط IC و مقاومت های اطراف می شود که در اثر ضربه یا رطوبت ارتباط آن قطعه با برد قطع می شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته