logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

فبلت‌ها به پایان زندگی خود نزدیک می شوند؟

اندازه فبلت ها معمولا چیزی حدود 5 تا 8 اینچ است. شرکت دل اولین شرکتی بود که مفهوم فبلت را ارئه داد و آن را با نام streak به بازار عرضه کرد. ا ما این سامسونگ بود که با تولید فبلت معروفی مثل گلکسی نوت این دسته را تحت کنترل خود گرفت.

اما اگر راستش را بخواهید من هم مثل خیلی از کاربران دیگر هنوز نتوانستم با فبلت کنار بیایم، چون به نظر می رسد تکلیفش با خودش روشن نیست. با اینکه نه اسمارت فون است و نه تبلت، در عین حال هم اسمارت فون است هم تبلت. حتی اسمش هم ذهنیت آدم را به هم می ریزد.
در هر صورت این دسته از گجت ها توسط دل به وجود آمدند و سامسونگ هم پادشاه این عرصه شد و با گلکسی نوت توانست تقریبا همه سهم بازار فبلت ها را تحت سلطه خود در آورد. بازاری که البته مخاطبانش زیاد نیستند و در مقایسه با بازار اسمارت فون ها و تبلت ها کمی خلوت تر است. ولی باز هم فبلت مخاطبان خاص خود را دارد که بسیار هم از این ایده پشتیبانی می کنند.
این گروه از کاربران بر این عقیده هستند که فبلت ها همان تبلت هایی هستند که می توان از آنها به عنوان اسمارت فون استفاده کرد، یا اسمارت فون هایی هستند که می توان از آنها به عنوان تبلت استفاده کرد. به عقیده آنها کار با فبلت ها در مقایسه با اسمارت فون ها و تبلت ها آسان تر است چون صفحه نمایش بزرگتری دارند و تماشای تصاویر و استفاده از نرم افزار ها در این صفحه نمایش راحت تر و لذت بخش تر است.
آنها تمایل دارند که یک گجت با اندازه ای مابین تبلت ها و اسمارت فون ها داشته باشند و سامسونگ هم به این موضوع پی برد و فبلتی مثل سری گلکسی نوت ارائه کرد. یک فبلت که خیلی زود توانست به محبوبیت قابل توجهی دست یابد که البته بیشتر موفقیت خود را مدیون قلم استایلوس است. همین قلم بود که فبلت را کامل کرد و بسیاری از کاربران از ترکیب قلم با فبلت بسیار راضی شدند.
این درست است که ما در هنگام خرید تلویزیون به دنبال تلویزیون های بزرگ می گردیم و تلویزیون های بزرگ را دوست داریم. اما اینکه همین طرز فکر را وارد دنیای گجت های قابل حمل کنیم کار اشتباهی است
همین گلکسی نوت بود که فبلت ها را معروف کرد. به نوعی می توان گفت گلکسی نوت برای دنیای فبلت ها حکم آیپد برای دنیای تبلت ها را داشت. همانطور که اپل با عرضه آیپد توانست یکه تاز تبلت ها شود، سامسونگ هم با نوت تبدیل به قلب تپنده فبلت ها شد. گرچه ایپد توانست در مدت کوتاهی به محبوبیت بسیار زیادی دست یابد اما سامسونگ با نوت نتوانست کاری کند که فبلت ها به محبوبیت تبلت ها برسند. گرچه هنوز جای پیشرفت باقی است.
برخی بر این عقیده اند که فبلت ها در واقع جایگزین اسمارت فون ها و تبلت ها خواهند شد. اما بیشتر شبیه به یک رویاست چون ایده فبلت نتوانسته مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.
یکی از مهم ترین دلایل موفق نشدن فبلت ها تا کنون همان است که پیش از این به آن اشاره کردم. یعنی خیلی از افراد هنوز نتوانسته اند فبلت ها را بشناسند. البته حق هم دارند. از سوی دیگر فبلت ها بیش از حد بزرگ هستند. البته ممکن است بعضی از کاربران با این حرف مخالف باشند اما از آنجایی که به راحتی نمی توان یک فبلت را در جیب قرار داد یا با خود حمل کرد کمی مشکل ساز است.
فبلت‌ها به پایان خود نزدیک می شوند؟
در مورد بزرگ بودن فبلت ها حرف و حدیث زیاد است. کاربرانی بوده اند که گفته اند از این سایز کاملا راضی هستند اما کاربران زیادی هم بوده اند که با آن به مشکل برخورده اند. علاوه بر بزرگ بودن، فبلت ها کمی هم سنگین تر هستند البته نه خیلی سنگین، اما به هر حال در مقایسه با اسمارت فون ها وزن بیشتری دارند.
این درست است که ما در هنگام خرید تلویزیون به دنبال تلویزیون های بزرگ می گردیم و تلویزیون های بزرگ را دوست داریم. اما اینکه همین طرز فکر را وارد دنیای گجت های قابل حمل کنیم کار اشتباهی است.
چون ما تلویزیون را حمل نمی کنیم ولی فبلت را همیشه با خود به همه جا می بریم. پس اندازه بزرگ فبلت ها از نظر من یک نکته منفی به حساب می آید، ضمن اینکه بسیاری از کاربران فبلت ها را به خاطر اینکه بیش از حد بزرگ هستند مسخره می کنند و در جامعه کاربران هم چندان مورد قبول واقع نشده.
از طرفی می توان اینطور در نظر گرفت که سامسونگ با گسترش ایده فبلت می خواست حماسه اپل را تکرار کند. یعنی هدفش این بود که مثل اپل با معرفی دسته ای جدید تحولی بزرگ ایجاد کند. اما نتوانست به اندازه اپل موفق عمل کند چون این ایده از پایه مشکل داشت. اگر کسی با اسمارت فون راحت نبود و به نظرش کوچک بود، تبلت را انتخاب می کرد، اگر هم به نظرش تبلت بزرگ بود به دنبال مینی تبلت ها می رفت. دیگر چه نیازی به فبلت بود.
فبلت‌ها به پایان خود نزدیک می شوند؟
بنابراین فبلت را می توان محصولی دانست که علیرغم مخاطبان و طرفداران خاص خود به احتمال زیاد آینده موفقی نخواهد داشت، علاوه بر این گسترش فبلت توسط سامسونگ می تواند نشان دهنده علاقه این شرکت به ساخت هر نوع گجت پلاستیکی با هر سایزی باشد. به نوعی این سیاست سامسونگ به سیاست تیری در تاریکی شباهت دارد.
در مجموع می توان دو آینده را برای فبلت ها پیشبینی کرد. اول آنکه اسمارت فون ها به روند بزرگتر شدن ادامه می دهند و به اندازه ای می رسند که با فبلت ها برابری می کنند که در این صورت دیگر می توان گفت فبلت جای اسمارت فون را می گیرد. ضمن اینکه شایعات زیادی منتشر شده که خبر از انتشار آیفونی بزرگتر می دهد که می تواند نشان دهنده این باشد که در آینده ای نه چندان دور باید شاهد فبلت های اپل هم باشیم.
پیشبینی دوم آن است که اسمارت فون ها در همین اندازه ها باقی بمانند، اما کاربران استقبال چندانی از فبلت ها نکنند همانطور که تا کنون شاهد این عدم استقبال بودیم و بدین شکل فبلت ها شکست بخورند. شما چه آینده ای برای فبلت ها پیشبینی می کنید؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته