logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

بررسی و تحلیل فیلتر Fractalius در فتوشاپ

همیشه فیلترها یكی از جذاب‌ترین و جالب‌توجه‌ترین بخش‌های فتوشاپ بوده و آموزش‌ها و تمرین‌های فراوانی برای این بخش پیشنهاد شده است.  فیلترها در فتوشاپ به دو گروه بومی و غیربومی تقسیم شده كه فیلترهای داخلی فتوشاپ ـ كه همراه با نصب فتوشاپ نصب می‌شوند ـ فیلترهای بومی و به فیلترهایی كه به صورت جداگانه توسط شركت‌های دیگر تولید شده و پس از نصب فتوشاپ به آن افزوده می‌شود، فیلترهای غیربومی فتوشاپ می‌گویند.
این فیلترها نیز خود به دو گروه نصبی و غیرنصبی تقسیم می‌شود كه گروه نصبی به صورت خودكار، فیلتر را به فتوشاپ اضافه كرده و در گروه غیرنصبی باید به صورت دستی آنها را در مسیر Plug-Ins پوشه فتوشاپ كپی كنیم تا قابل‌استفاده شوند. البته این نكته را فراموش نكنید كه پس از نصب یا كپی‌كردن فیلتر جدید در صورتی كه فتوشاپ در حال اجرا باشد باید یك بار بسته و دوباره اجرا شود تا فیلتر جدید به بخش فیلتر فتوشاپ افزوده شود.
شركت‌های مختلف، فیلترهای فراوانی را برای فتوشاپ تولید كرده‌اند كه در بین آنها فیلترهای بسیار جالب و جذابی وجود دارد كه جلوه‌های بسیار زیبایی به تصاویر ما اعمال می‌كنند. یكی از این فیلترها Fractalius است
به كمك این فیلتر براحتی و با چند كلیك ساده می‌توانیم تصویر خود را به یك تصویر رویایی تبدیل كنیم. البته با توجه به جلوه‌های فراوان این فیلتر هنگام اعمال بخصوص در صورتی كه تصویر سایز بزرگی داشته باشد، باید صبور بود و چند دقیقه‌ای تا مشاهده تصویر نهایی تامل كرد. البته در رایانه‌های سریع‌تر این زمان بسیار كمتر می‌شود.
برای استفاده از این فیلتر كه حجم بسیار كمی نیز دارد (حدود دو مگابایت) و براحتی قابل دانلود است، باید روی فایل اجرایی آن كلیك كنیم تا پنجره شروع نصب ظاهر شود.
 مهم ترین كاری كه هنگام نصب این فیلتر باید به آن توجه كنیم مسیر نصب آن است كه البته به صورت خودكار توسط برنامه تعیین می‌شود، ولی در صورتی كه مسیر ظاهر شده صحیح نبوده و فتوشاپ در مسیر دیگری نصب شده باشد باید نسبت به تصحیح آن اقدام كنیم تا فیلتر به صورت صحیح نصب و قابل استفاده شود. پس در این پنجره باید دقت كنیم مسیر ظاهر‌شده در كادر مربوط برای پوشه پلاگین صحیح باشد.
در صورت اشتباه‌بودن مسیر باید با كلیك روی كادر مسیر و انتخاب گزینه Browse، در مسیر نصبی فتوشاپ پوشه Plug-Ins را انتخاب كنیم. در صورت نیاز هم می‌توانیم داخل این پوشه، پوشه جداگانه‌ای نیز به نام فیلتر خود ایجاد و فیلتر را داخل آن نصب كنیم. پس از تنظیم مسیر نصب روی دكمه Install در پایین پنجره كلیك می‌كنیم تا مراحل نصب برنامه آغاز شود.
مراحل نصب بسرعت تمام شده و دكمه Finish ظاهر می‌شود كه با كلیك روی آن و اجرای فتوشاپ، از مسیر Menu/Filter/Redfield/ Fractalius این فیلتر اجرا می‌شود.
نكته بسیار جالب در استفاده از این فیلتر وجود حالت‌های تصادفی اعمال فیلتر است كه بدون هیچ تنظیم خاص، جلوه‌های بسیار زیبایی از فیلتر را روی تصویرمان به وجود می‌آورد. اما در صورتی كه خودمان بخواهیم تنظیمات دلخواه را روی تصویر اعمال كنیم باید صبور بوده و با مدتی تكرار و تمرین با تنظیمات این فیلتر آشنا شویم.
اصول كار این فیلتر بر مبنای افزایش وضوح تصویر در لبه‌های آن و تبدیل سایه‌های تصویر به خطوط و اعمال جلوه‌های ویژه روی این خطوط است. این عمل در دو مرحله قابل اعمال بوده كه به صورت ستون سمت چپ و راست در بخش تنظیمات قابل دسترسی است.
اولین حالتی كه باید تنظیم شود حالت اعمال جلوه‌ها روی خطوط ایجاد شده تصویر است كه در دو حالت تیره و روشن قابل تنظیم بوده و با كلیك روی شكل ستاره روی هر ستون تنظیم می‌شود. در صورتی كه این ستاره تیره بوده و اطراف آن روشن باشد نتیجه ایجاد تصویر روشن و در صورتی كه داخل روشن و اطراف تیره داشته باشد، نتیجه ایجاد تصویر تیره خواهد بود. با این كار مقدار درخشندگی یا تیرگی اطراف خطوط ایجاد شده را تعیین می‌كنیم.
پس از انتخاب حالت اعمال جلوه با تنظیم پارامترهای مربوط می‌توانیم به بهترین حالت مورد نظر دست یابیم. اولین پارامتر تنظیم مقدار افزایش وضوح تصویر Sharpness است كه بقیه پارامترها مستقیما وابسته این مقدار است. قبلا اشاره شد تمام تنظیمات در دو مرحله به صورت جداگانه قابل تنظیم بوده و در دو ستون كنار هم قرار گرفته‌اند.
برای شروع كار بهتر است ابتدا تنظیمات ستون سمت راست را روی صفر قرار داده و ستون سمت چپ را تنظیم كنیم. پس از تنظیم مقدار افزایش وضوح با تنظیم Line Width می‌توانیم محدوده بخش‌های ایجاد شده در اثر افزایش وضوح را بیشتر و بزرگ‌تر كنیم به كمك گزینه Radius بخش‌های ایجاد شده به هم متصل شده و حالت یكنواخت و نرم‌تری به خود خواهد گرفت. به كمك گزینه Depth می‌توانیم عمق اثر خطوط ایجاد شده را كمتر و بیشتر كنیم كه با توجه به حالت اولیه انتخاب شده (تیره یا روشن) تصویر نهایی را تیره‌تر یا روشن‌تر خواهد كرد.
همه مراحل ذكر شده را یك بار دیگر به كمك ستون دوم می‌توانیم اعمال و حالت متفاوت دیگری روی تصویر خود اعمال كنیم. در قسمت پایین پنجره فیلتر سه تنظیم دیگر برای مقدار روشنایی تصویر (Brightness)، غلظت رنگی تصویر (Saturation) و اندازه خطوط ایجاد شده (Scale) را تغییر می‌دهیم. در قسمت بالای ستون اول چهار مربع كوچك كنار هم قرار گرفته كه با كلیك روی آن می‌توانیم حالت رنگی تصویر خود را به صورت تصادفی تغییر داده و به حالت جدیدی درآوریم.
به كمك ابزارهای قسمت پایین پنجره فیلتر نیز می‌توانیم برای بازگشت به عقب یا رفتن به جلو (Undo & Redo )، اعمال تصادفی جلوه‌های جدید روی تصویر (شكل لوزی)، بازگرداندن تمامی تنظیمات به حالت اولیه(حرف R) و فعال و غیرفعال‌كردن پیش نمایش جلوه روی تصویر (Preview) استفاده كنیم. از منوی باز شده قسمت پایین نیز می‌توانیم برای فراخوانی حالت‌های ذخیره شده قبلی (17 حالت مختلف) یا ذخیره تنظیمات انجام گرفته برای اعمال روی تصاویر دیگر استفاده كنیم.
برای ذخیره تنظیمات انجام گرفته باید روی منوی بازشو كلیك كرده و آخرین گزینه Save User Preset را انتخاب كنیم. در پنجره ظاهر شده نام دلخواهی را وارد می‌كنیم و دكمه Save را فشار می‌دهیم تا ذخیره شود. با كلیك روی دایره سبز رنگ، تنظیمات انتخاب شده روی تصویر اعمال و پنجره فیلتر بسته می‌شود. با انتخاب دایره قرمز رنگ پنجره نیز فیلتر بدون اعمال تغییرات روی تصویر بسته می‌شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته