logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

کنترل سیستم چیست ؟

وقتی شخصی تحت تعقیب و زیر نظر عده ای قرار می گیرد، در اثر این تعقیبات و زیر نظر گرفتن ها، واکنش هایی رخ می دهد که شخص احساس بدون شکی به او دست می دهد که کسی او را تعقیب می کند و یا زیر نظر دارد. اما در دنیای فن آوری، در سیستم ها تغییراتی رخ می دهد که می توان به راحتی آن ها را درک و حتی حدس هایی زد. مثل این که سیستم ویروسی شود، یا اینکه سیستم تحت کنترل است، یا اینکه سیستم هک شده است و ... .
اما چگونه بفهمیم سیستم ما، حالا چه کامپیوتر یا موبایل یا تلفن و یا اینترنت، تحت کنترل و نظارت است؟!!
طی این چند سالی که از سیستم های مختلفی مثل کامپیوتر، موبایل، اینترنت و ... استفاده می کنم، به وضوح برایم روشن است که چه تغییراتی در سیستم هایی که از آن ها استفاده می کنم، بوجود می آیند. تغییرات ناشی از وصل شدن فلش، یا لب تاب یا سایر موارد این جوری. بیشتر این تغییرات، تغییراتی هستند که ناشی از تحت نظر قرار گرفتن می باشند و در این جا به چند مورد آن اشاره می کنم :
۱ عدم تغییر رمز :
شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که نتوانید رمز اینترنت یا ایمیل یا وبلاگ یا هر چیزی که رمز دار دارید را تغییر دهید. مطمئن باشید مشکل از خرابی سایت یا سیستمی که در آن رمز دارید نیست، بلکه سیستم تغییر رمز را برای شما قفل کرده اند، چون در صورت تغییر رمز، دانستن این که شما چه می کنید و چه نمی کنید، مشکل است و تا رمز شکنی برای بار دوم رخ دهد، وقت آن ها گرفته می شود.
۲ دوباره وارد کردن رمز :
برخی مواقع برای این که وارد سیستم یا وبلاگ یا ایمیلتان یا هر سیستمی که دارید می شوید، رمز برای بار اول عمل نمی کند و از شما می خواهد که رمز را دوباره وارد کنید. این هم مشکل خرابی سایت نیست، بلکه برای کنترل شما و کسب اطلاعات شما این حالت صورت می گیرد. چه بسا که بارها و بارها ایمیل هایی ساخته ام که ندانسته دوبار از من رمز خواستند و روز بعد آن ایمیل حذف و از بین رفت. یا در مورد وبلاگ ها و ... .
۳ کاهش یافتن سرعت سیستم و اینترنت :
هیچ دلیلی ندارد که با وجود حساسیت شما از محافظت سیستم در برابر ویروس و این قبیل موارد، ناگهان سیستم و اینترنت شما دارای افت محسوسی می شود. این افت ناگهانی و محسوس از این نیست که ویروس در سیستم یا کامپیوتر شما رسوخ کرده است. یا دلیل آپدیت گشتن ویندوزتان هم نمی باشد. اگر سیستم ویروسی باشد، با آپدیت آنتی ویروس هم از بین خواهد رفت. یا بعد از ریستارت، اتوماتیک با آنتی ویروس از بین می رود. این کاهش ناگهانی سیستم و اینترنت، دلیل بر این نیست که سیستم و شبکه مرکزی خراب باشد. مگر این که تأیید شود که هر روز سیستم مرکزی خراب است.
این کاهش سرعت غیر عادی سیستم و اینترنت، نشان از تحت نظر گرفتن سیستم شما و اینترنت شما دارد.
۴ مکث طولانی برای تماس :
شاید روزها با این مشکل برخورد کرده اید که با وجود تغییر سیستم و نصب سیستم جدید، هنوز در ارتباط برقرار کردن و تماس برقرار کردن گرفتن این مشکل هستید که با مکث طولانی مواجه می شوید. مطمئن باشید این مکث طولانی ناشی از خرابی سیستم یا یا اینترنت یا تلفن یا همراه شما نیست، بلکه سیستم شما برای برقراری تماس با محل مورد نظر در ارتباط است و برای هماهنگی با سیستم تحت کنترل، این وقفه و مکث صورت می گیرد.
در تلفن ها هم همین طور است. برای اینکه تماس شما با مرکز کنترل هماهنگ شود، وقفه و مکث طولانی صورت می گیرد.
۵ دوبار شماره گیری و صداهای غیر عادی :
گاهی وقت ها برای اینکه یک تماس برقرار کنید، چند بار باید شماره گیری کنید تا بتوانید با موفقیت با شخص مورد نظر تماس برقرار کنید. شاید فکر کنید گوشی شما بدون هیچ دلیلی ناگهان خراب شده است، یا این که سیستم مخابرات خراب شده است. این چه سیستمی است که هر روز خراب است و شما برای تماس باید چندین بار شماره گیری کنید تا موفق به تماس شوید؟!!
یا اینکه حین تماس بدون اینکه پیامی برای شما یا طرفی که می خواهید تماس با او بگیرید، بیاید و یا پشت خطی ای داشته باشید، صدای قطع و وصل شدن و بوق هایی ناشی از زدن چندین دکمه را می شنوید. این مشکل هم از خرابی سیستم شما یا سیستم طرف یا مخابرات نیست، بلکه ناشی از کنترل و تحت نظر گرفتن است.
۶ عدم درست عملکردن نرم افزار امنیتی :
با وجود اینکه نرم افزار امنیتی خود را آپدیت می کنید، اما گاهی این نرم افزار درست عمل نمی کند. دلیل آن خرابی نرم افزار نیست یا اینکه آپدیت آن مشکل داشته باشد چون متخصصی که به کارش وارد است بدون شک خطاها را از بین برده است و به کارش وارد است. این حاکی از هک سیستم شما و تغییرات در سیستم امنیتی شماست برای اینکه طرف راه های ضد نفوذ را از کار انداخته و بر سیستم شما مسلط است.
۷ حرکات غیر عادی موس و کی بورد :
تنها زمانی موس و کیبورد حرکات غیر عادی دارند که فرسوده شده باشند یا ضربه های محکمی به آن ها وارد شود یا اینکه موس و کیبورد شما با سیستمی در اشتراک باشد و شخصی کارهای شما را کنترل کند. اما اگر سیستم شما تازه و موس و کیبورد شما هم نو و سالم می باشند، شاید با این مواجه شدید که برخی مواقع موس و کی بورد شما در کنترل شما نیست یا سرعت عملکرد بسیار پایینی دارند هر چند که سرعت آن ها را در کنترل پانل زیاد کرده اید. این مورد می تواند کنترل سیستم شما را بیان کند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته