logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

بدون Design Pattern طراحی وب پیچیده تر خواهد شد

در سال ۱۹۹۴میلادی کتابی با نام دیزاین پترن منتشر شد. نویسندگان کتاب گروهی ۴نفره از برنامه نویسان خبره بودند که به بیان نظرات موافق و مخالف خود درباره برنامه نویسی شی گرا پرداخته بودند. ایده بنیادی به وجود آورنده این کتاب این بود که معمولا برنامه نویس ها در پروژه های مختلف با اشکالات مشابه و بعضا یکسانی روبرو هستند و در این کتاب سعی شده بود تا به کمک برنامه نویسی شی گرا راه هایی برای این مشکلات مشابه پیشنهاد داده شود. این گروه ۴نفره که به (Gang Of Four) مشهور هستند روش هایی را به عنوان راه حل ارائه کردند و آنها را به عنوان دیزاین پترن شهرت دادند.

همانطور که گفته شد این گروه برنامه نویس به این نتیجه رسیده بودند که معمولا برنامه نویس ها در پروژه های مختلف با اشکالات مشابهی روبرو هستند و هر کس با روش خودش اقدام به رفع این موارد می کند. به عنوان مثال ممکن است یک برنامه نویس یک کتابخانه شخصی از کد های پر کاربرد درست کند و بنا به مورد از آنها استفاده کند. اما مشکل اصلی از همین جا شروع می شود که در موارد بسیاری، این کدها دچار ضعف های منطقی هستند و در زمان نوشته شدن آنها فقط به رفع یک مشکل خاص توجه شده است و یا اینکه انعطاف لازم برای طرح های توسعه ای پروژه را ندارند و نیازمند کد نویسی های بسیار زیاد برای تکمیل و رفع یک اشکال هستند. این موارد باعث دور کردن نرم افزار از مسیر بهینه و کاربرد پذیری آن می شود. مفهموم دیزاین پترن اولین بار توسط GoF برای حل این مشکلات مطرح شد.

این موضوع چه ربطی به طراحی وب دارد؟

در مسیر توسعه دیزاین پترن گروه GoF تلاش های خود را در جهت استاندارد سازی هر چه بیشتر مسیر توسعه دهندگان نرم افزار ادامه دادند و بهترین تجربیات را مکتوب کردند. تجربیاتی که جریان کاری توسعه دهندگان نرم افزار را با یک زبان مشترک به سمت ساده سازی، انعطاف پذیری و ارتباط پذیری با سیستم های استاندرد پیش می برد. توسعه دهندگان وب نیز از از این قاعده مستثنی نبودند و جعبه ابزار خود را برای بهبود این مسئله به وجود آوردند.

درست است که این جعبه ابزار برای رفع مسائلی متفاوت با انچه گروه گاف حل کرده است مناسب است اما از آنجاییکه در پس ایده آنها مطرح و توسعه داده شده است از آن هم به عنوان دیزاین پترن در طراحی وب یاد می شود.

طراحی وب ریزه کاری های خودش را دارد و نکات زیادی وجود دارد که بدون توجه به ریز یا درشت بودن آنها اگر رعایت نشوند مخاطب به درک شهودی درستی از نرم افزار شما نمی رسد. در یک وب سایت ثانیه ها مهم هستند و نباید کاربر را خسته کنید در غیر این صورت بهترین نتیجه را از کار خود نخواهید گرفت.

چگونه کاربران در وب سایت شما حرکت می کنند؟

بهترین شیوه نمایش مطالب چیست و آیا حرکت در میان بخش های سایت راحت انجام می شود؟

مهمترین مطالب کدام هستند و بهتر است کجا نمایش داده شوند؟

طراحی در ابزار های مختلف با رزولوشن های مختلف چگونه تغییر می کند؟

بازدیدکننده چگونه صفحه اصلی ما را تشخیص می دهد؟

و هزاران سوال مهم دیگر...

حقیقتا در طراحی وب با سوالات بسیاری روبرو هستیم که پاسخ دادن به آنها به مفهوم بهبود کیفیت و کاربردپذیری هر چه بیشتر نرم افزار است. سوالاتی که شاید شما در هر طراحی با بخشی از آنها روبرو می شوید. آیا کمک کننده نبود اگر لیستی از راه حل های استاندارد و آزمایش شده پیش روی شما می بود تا در زمان ایجاد این سولات در ذهنتان، به آن رجوع می کردید و بهترین راه حل را انتخاب می کردید؟

چه بلایی سر خلاقیت می آید؟

برخی بر این عقیده اند که استفاده از دیزاین پترن ها دست و پای آنها را می بندد و خلاقیت آنها را محدود می کند. اما باید گفت در واقع اگر به درک درستی از این مفهوم برسید مرتکب چنین اشتباهی نمی شوید. دقت کنید دیزاین پترن یک مفهموم انتزاعی و فراتر از رنگ و طرح است. دیزاین پترن در واقع به نحوه ترکیب المان می پردازد نه شکل و طراحی آنها.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته