logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

راهکار نصب منبع تغذیه روی مینی کیس‌ها

امروزه منبع تغذیه همه رایانه‌ها مجهز به فن‌های قدرتمندی است که در هر شرایط کاری، آنها را خنک نگه می‌دارند. اما با متداول شدن کیس‌های کوچک با فضای داخلی محدود، گاهی اوقات حرارت داخل قاب رایانه آنقدر بالا می‌رود که به سوختن یا کوتاه شدن عمر منبع تغذیه و دیگر قطعات داخلی دسکتاپ منجر می‌شود. البته اغلب می‌توان فن‌های خنک‌کننده را با انواع بزرگ‌تر جایگزین کرد.
اما همیشه در این‌گونه کیس‌های جمع و جور به دلیل محدود‌بودن فضا، امکان تعویض و جایگزینی فن‌های خنک‌کننده با انواع بزرگ‌تر وجود ندارد. بنابراین در این شرایط باید راهی پیدا کنید تا فضای داخل رایانه را بیشتر کرد تا جریان بهتر هوا بتواند داخل آن را خنک‌ نگه دارد. کاری که در اینجا باید بکنیم این است که حرارت داخلی قاب کامپیوتر را پایین بیاوریم تا عمر منبع تغذیه رایانه طولانی‌تر شود.
 راه اول این است که با افزایش قدرت فن‌های خنک‌کننده (که به تعداد دور چرخش آنها بستگی دارد) هوا را در داخل قاب کامپیوتر با سرعت و شدت بیشتری به جریان بیندازیم. راه دیگر این است که فضای خالی داخل کیس را افزایش دهیم تا هوا ساده‌تر از کنار همه قطعات الکترونیکی که منبع تولید گرما هستند، گذر کند.
 نصب منبع تغذیه برای مینی کیس‌ها
برای نصب یک منبع تغذیه روی کیس یک رایانه قدیمی یا جدید شما به یک‌سری ابزار معمولی مثل پیچ‌گوشتی و سیم‌چین نیاز دارید. بهترین راه افزایش فضای داخلی کیس این است که از منبع تغذیه‌ خارجی استفاده کنید که از پشت کیس بیرون می‌زنند و با افزایش سطح سرمایشی سیستم به خنک‌شدن کیس رایانه کمک زیادی می‌کنند. این نوع منابع تغذیه یک پایه چارچوبی پیچ شونده برای انطباق با کیس‌های رایانه قدیمی دارند.
این چارچوب پیچ شونده کمک می‌کند تا منبع تغذیه حدود شش سانتی متر از کیس رایانه بیرون بزند. ‌ این وسیله می‌تواند به عنوان یک راه‌حل برای خنک نگهداشتن رایانه‌هایی با کیس و منبع تغذیه قدیمی استفاده شود؛ چرا که هوای خارج کیس رایانه خنک‌تر از داخل آن است و بنابراین منبع تغذیه در خارج کیس خنک‌تر می‌ماند.
در ضمن با این پایه خارجی می‌توان منبع تغذیه‌های بزرگ را روی کیس‌های رایانه کوچک‌تر نصب کرد. با نصب منبع تغذیه در خارج از کیس رایانه، شما می‌توانید از فضایی برابر با کیس‌های معمولی برخوردار باشید.
اگر شما دسترسی به چارچوب منبع بیرون از قاب کامپیوتر ندارید می‌توانید خودتان دست به کار شوید و کیس خالی یک منبع تغذیه نسبتا بزرگ قدیمی را برداشته و با قیچی آهن‌بر مانند آنچه در عکس‌ها می‌بینید، یک چارچوب به ارتفاع منبع تغذیه ببرید تا منبع تغذیه جدید داخل آن قرار گیرد.
 سپس برای آن در هر طرف، دو لبه اضافی برای پیچ‌کردن درست کنید و در یک طرف کیس منبع تغذیه دو لبه را با انبردست با زاویه 90 درجه به داخل و در یک طرف به خارج خم کرده سپس روی سطحی محکم و صاف گذاشته و لبه‌های اضافی جای پیچ را کمی چکش کاری و صاف کنید.
سپس روی هر لبه و در جای پیچ شدن منبع تغذیه داخلی روی کیس رایانه، با دریل دو نقطه را سوراخ کنید لبه‌های سوراخ را سوهان یا کاغذ سنباده بزنید تا صیقلی و هموار شود و موقع کار دستتان را نبرد. حال منبع تغذیه را وارد چارچوب کنید طوری که جای پیچ‌هایش با لبه‌های اضافی چارچوب که رو به داخل خم کرده‌اید، مماس شود.
منبع تغذیه را به چارچوب پیچ کنید؛ اکنون جای پیچ‌های لبه‌های خارجی جای پیچ چارچوب را با جای پیچ‌های منبع تغذیه روی کیس رایانه پیچ و محکم کنید. به این صورت هم منبع تغذیه رایانه را در خارج کیس نصب کرده و فضای داخلی کیس رایانه را افزایش داده‌اید و به سرمایش و افزایش طول عمر منبع تغذیه و کل رایانه دسکتاپ مینی خود کمک کرده‌اید.
 مراحل نصب منبع تغذیه روی مینی کیس‌ها
‌ـ‌ اگر رایانه شما از پیش منبع تغذیه‌ای دارد، آن را خاموش کرده و از برق بکشید.
‌ـ‌ پیچ‌های درپوش کناری کیس رایانه را باز کرده و آن را باز کنید.
‌ـ‌ محل نصب منبع تغذیه پیشین رایانه و نحوه نصب کابل‌های آن را بررسی کنید.
‌ـ‌ کابل‌های منبع تغذیه را که به مادربورد و دیسک سخت و گرداننده (درایو) نوری لوح فشرده و احتمالا گرداننده فلاپی متصل است، قطع کنید.
‌ـ‌ در پشت کیس، پیچ‌هایی که منبع تغذیه را روی کیس نگهداشته است، باز کنید.
‌ـ‌ با دقت و آرام منبع تغذیه را از روی کیس برداشته و کنار بگذارید.
‌ـ‌ منبع تغذیه جدید را در جایش داخل کیس رایانه قرار دهید.
‌ـ‌ منبع تغذیه جدید را داخل کیس سر جایش قرار داده و در پشت کیس پیچ‌هایش را با پیچ گوشتی محکم ببندید.
‌ـ‌ شروع به متصل‌کردن کابل‌های برق منبع تغذیه به مادربورد و قطعات دیگر داخلی رایانه کنید.
‌ـ‌ کابل برق رایانه را به منبع تغذیه متصل کنید.
‌ـ‌ رایانه خود را روشن و بوت کرده و پس از آزمایش از کارکرد صحیح آن مطمئن شوید.
‌ـ‌ حال در پهلویی کیس رایانه را در جایش قرار داده و پیچ‌هایش را ببندید.
به این ترتیب شما باید به نصب و ارتقای منبع تغذیه برای انواع کیس‌های رایانه مسلط شده باشید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته