logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

امنیت شبکه و اینترنت چگونه است ؟

هر شخصی، شرکتی، اداره ای، مؤسسه ای، سازمانی و ... به دلیل داشتن اطلاعات شخصی که منجر به ترقی و پیشرفت آن می شود، و حتی به نوبه ی خود منجر به ترقی جامعه می شود، در آرزوی این است که سیستم کامپیوتری و شبکه ای آن از امنیت بالایی برخوردار باشد، تا دربرابر نفوذ هر نوع ویروسی، بد افزاری، هکری و جاسوسی در امان باشد.

حتی چنین مواردی، درصدد این هستند که جامعه ی شبکه و اینترنتی آن ها، دارای اعتماد متقابل و عاری از هر پلیدی باشد. حقیقت این است که این امر امکان پذیر می باشد، اما به دلایل خاص، صورت نمی پذیرد، چرا که عواملی مانند سودجویی، تجربه نداشتن در ساخت نرم افزار، اختلالات شخصیتی، سیستم های اطلاعاتی جاسوسی و ... جلوی وجود یک نرم افزار امنیتی قوی را می گیرند.
در اینجا به بررسی امنیت شبکه و اینترنت و کامپیوتر می پردازیم. امید است جرقه ای باشد برای تولید نرم افزارهای قدرتمندی که با ایجاد امنیت فوق العاده در شبکه و اینترنت و کامپیوتر، اعتملد جامعه را در طی شکوفایی و رونق شبکه و اینترنت و کامپیتر ارضا کنند.
خصوصیات یک نرم افزار امنیتی :
هر کاربر کامپیوتر یا اینترنت و شبکه بدون شک انواع نرم افزارهای امنیتی را برای مدتی روی سیستم های خود نصب و بعد از مرور زمان به دلیل افت کارایی، آن را حذف و سراغ نرم افزار امنیتی دیگری می روند. با بررس انواع نرم افزارهای امنیتی و سیستم عامل ها و شبکه ها و اینترنت، می توان به برخی خصوصیات مهم یک نرم افزار امنیتی که در زیر خواهد آمد، اشاره کرد :
۱ شناسایی ویروس، تروجان، کرم، هک، و بدافزارهای حقیقی :
یک نرم افزار قوی، باید توانایی شناخت انواع ویروس ها، کرم ها، تروجان ها، هک ها، و در کل بد افزارهای حقیقی را داشته باشد. لفظ حقیقی را از این جهت بیان می کنم، زیرا تمام نرم افزارهای امنیتی، Crack، Patch، KayGen و ... نرم افزارهایی که روزانه از آن ها استفاده می کنیم، را در حکم ویروس درنظر می گیرند و از فعاللیت آن ها جلوگیری می کنند و آن ها را از بین می برند.
۲ حساسیت قوی :
یک نرم افزار امنیتی باید از چنان حساسیتی برخوردار باشد، که به محض ظهور هر نوع بدافزار و یا تهدید کننده ی شبکه کامپیوتری، واکنش نشان دهد. وقتی شبکه و کامپیوتر مورد حمله ی هکر قرار می گیرد، باید نرم افزار امنیتی دارای این قدرت باشد که تمام اطلاعات سیستم هکر را نمایش دهد و یا به صورت اتوماتیک یا هم به صورت دستی از شخص بخواهد که جلوی نفوذ هکر را بگیرد و راه ورود آن را مسدود کند و در صورت تکرار این امر، پیام هایی برای خاموشی سیستم هکر یا اختلال در اتصال با این شبکه ارسال کند.
همچنین باید از چنان حساسیتی برخوردار باشد، که وقتی هر نوع بدافزاری در یک آن ورود به سیستم داشته باشد، جلوی هر نوع فعالیت تکثیری و تخریبی آن را بگیرد و به طور کامل از سیستم حذفش کند.
۳ حفاظت خصوصیات فایل های سیستم :
وقتی ویروس و در کل بدافزار و یا هکری به سیستم نفوذ می کند، با فعالیت تکثیری و تخریبی خود، در خصوصیات فایل های سیستم تأثیر می گذارد و این عامل اصلی تمامی اختلالات در سیستم می باشد. یک سیستم امنیتی قوی، باید دارای چنان قدرتی باشد، که کل سیستم را احاطه کرده و از تمام خصوصیات فایل ها آگاه باشد و آن ها را در حالت نرمال خود نگه دارد، تا در صورت کوچکترین اختلالی، بتواند آن را به صورت اتوماتیک یا به صورت درخواست از کاربر، به حالت اولیه برگرداند.
۴ بروز رسانی ساده و راحت :
وقتی قرار است نرم افزار امنیتی برای مقابله با ترفندهای جدید و بد افزارهای جدید، ارتقا یابد، باید بروز رسانی آن آسان و سریع صورت بگیرد. چه بسا که امروزه برخی نرم افزارهای امنیتی هستند که برای بروز رسانی شیوه های مختلفی دارند و در صورت اجرای آن با بروز رسانی مشکلاتی رخ می دهد و گاهی بعد از بروز رسانی، سیستم غیر فعال می شود و گاهی هم به درستی عمل نمی کند و حتی در برخی موارد، درخواست مجدد بروز رسانی داده می شود با این که تازه بروز رسانی شده است. یا هم پیغام خطا می دهد که ارتباط با سرور امکان پذیر نیست.
۵ سرعت شبکه ها :
تمام نرم افزارهای امنیتی سبب کاهش سرعت شبکه ها می شوند. شاید این عامل به خاطر این است که مدام این نرم افزاهای امنیتی فعال هستند و سیستم را مشغول به فعالیت خود می کنند. اما اگر این نرم افزارهای امنیتی طوری طراحی شوند که فقط و فقط در زمان حمله هکر و یا حمله بد افزار فعال شوند و بعد از خنثی سازی دوباره به حالت غیر فعال برگردند، دیگر از سرعت شبکه کاسته نمی شود.
منظور این است که نرم افزار امنیتی باید داری سیستمی باشد، که به محض ورود هکر یا بد افزار، به آنی فعال شود و جلوی تکثیر و تخریب آن ها را بگیرد و راه های نفوذی آن ها را مسدود کند.
۶ اشتراک گذاری :
سیستم امنیتی قوی باید دارای این خصوصیت باشد که یا به صورت اتوماتیک یا هم به صورت دستی از کاربر بخواهد که اشتراک گذاری اجرا شود یا نه و مشخصات سیستمی که می خواهد با آن اشتراک گذاری شود، نمایان کند. در این صورت شخص می تواند از اشتراک گذاری هایی که برای سیستم او تهدید آمیز هستند، جلوگیری کند.
۷ سیستم خود جوش :
یک نرم افزار امنیتی قوی باید دارای یک سیستم خودجوش شناسایی بدافزارهای جدید و نفوذهای جدید باشد. به صورتی که به محض ورود بدافزار ناشناس، قدرت حلاجی آن را داشته باشد و در صورت شناسایی بدافزار بودن، جلوی نفوذ و تخریب و تکثیر آن را بگیرد و به کاربرد دستور حذف آن را ارائه کند.
۸ غیرقابل حذف یا تغییر بودن خصوصیات نرم افزار امنیتی :
یکی دیگر از مهم ترین خصوصیاتی که یک نرم افزار امنیتی باید داشته باشد، این است که در صورت نفوذ هکر یا ویروس یا بدافزار یا شخص دوم و سوم، قادر به تغییرات خصوصیات این نرم افزار امنیتی نباشد و تنها و تنها در صورت بروز رسانی، آن هم توسط خود شرکت، امکان پذیر باشد.
اما این ترفند به چه صورت رخ خواهد داد که کسی نتواند از طریق اینترنت یا حتی بدافزار دست به تغییرات در خصوصیات نرم افزار امنیتی بزند؟!!
خیلی ساده است. شرکت سازنده ی نرم افزار امنیتی، باید این خصوصیات را در زمان نصب برنامه بگنجاند و از دست کاری در خصوصیات و تنظیمات نرم افزار امنیتی در بعد از نصب جلوگیری کند. به این صورت نه تنها خود شخص، بلکه هکر و ویروس هم نمی تواند تنظیمات و خصوصیات نرم افزار امنیتی را به نفع خود تغییر دهد.
فرض کنید در حال نصب نرم افزار امنیتی هستید. وارد صفحه ای می شوید که از شما می خواهد گزینه هایی را برای تنظیمات دائمی فعال کنید. این گزینه ها شامل فعال سازی ضد ویروس، ضد تروجان، ضد اتوران، ضد هک و هکر، و در کل ضد هر نوع بدافزاری هستند. با تأیید به صفحه ی بعد می روید که در این صفحه از شما می خواهد نوع اشتراک گذاری را فعال کنید. در این صفحه شما می توانید جلوی تمام اشتراک گذاری را بگیرید و یا فعال کنید و یا به دلخواه آن ها را تنظیم کنید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته