logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

علت و مزایای استفاده از Cloud Drive ها

در سراسر جهان میزان استفاده از حافظه های ابری با سرعتی نجومی در حال فراگیر شدن می باشد و سرویس هایی مانند DropBox ، SkyDrive ، iCloud ، Gdrive و… در این زمینه رقابت شدید و نفس گیری با همدیگر دارند. اما نکته ای که قابل تامل می باشد، این موضوع است که در کشور ما ایران میزان استفاده از این حافظه های مجازی بسیار اندک می باشد و مردم بنا به یکی از دلایل زیر چندان تمایلی به این موضوع نشان نداده اند:
۱- عدم آگاهی کافی و آشنا نبودن با مبانی Cloud Driveها
۲- ترس از سرقت اطلاعات و حملات سایبری در فضای مجازی
۳- بستر ضعیف اینترنت
اکنون برای هرکدام از این موارد، دلایلی را شرح می دهیم که با وجود این مشکلات بهانه برای عدم استفاده از این سرویس ها وجود ندارد و شما می توانید به راحتی و با خیالی آسوده اطلاعات خود را در فضایی غیر از هارد دیسک ذخیره نمایید.
عدم آگاهی کافی و آشنا نبودن با مبانی Cloud Driveها
عدم حضور نمایندگی شرکت های بزرگ دنیای تکنولوژی مانند مایکروسافت، گوگل، اپل و… در ایران منجر به این موضوع شده است که سطح تبلیغات و آشنایی کاربران با آخرین سرویس های روز دنیا در سطحی بسیار پایین صورت گیرد و بعضا درصد کمی از مردم با این سرویس ها آشنا می شوند. کسانی نیز که اسم این سرویس ها را شنیده اند، از کیفیت کار آن ها و میزان امنیت آن ها اطلاع زیادی ندارند و همین موضوع کافیست تا آن ها نیز مانند سایرین به جمع استفاده کنندگان اضافه نشوند. لذا در صورتیکه اطلاع رسانی وسیعی صورت گیرد مسلما افراد زیادی به این عرصه وارد خواهند شد.
ترس از سرقت اطلاعات و حملات سایبری در فضای مجازی
بسیاری از کاربران این موضوع را بهانه قرار می دهند که اطلاعات شخصی آن ها اهمیت فراوانی برایشان دارد و حاضر به ذخیره سازی آن ها در فضای مجازی نیستند. برای این قبیل افراد ۳ دلیل وجود دارد که آن ها را مجاب به استفاده از این سرویس ها کند.
نخست آنکه همین افراد که بستر اینترنت را ناامن می داند تمامی اطلاعات و ایمیل های شخصی خود را از طریق همین شرکت ها و بستر اینترنت جابجا می کنند مگر غیر از این است؟ اگر این بستر آنقدر ناامن است پس تضمینی در ارسال ایمیل و کلا کار با شبکه اینترنت وجود ندارد.
دوما این خدمات را شرکت هایی بسیار مطرح و نام آشنا در سراسر جهان ارائه می دهند که اعتبار و آوازه خود را در گرو این محصولات و امنیت آن ها بدست آورده اند، پس بسیار بعید است که در این زمینه کوتاهی یا حفره امنیتی رخ دهد.
سوما تمامی سرویس های Cloud در حال حاضر از پروتکل امن و رمزگذاری شده HTTPS بهره می برند که نفوذ به آن اگر غیر ممکن هم نباشد اما بسیار سخت است و به آسانی امکان پذیر نیست.
بستر ضعیف اینترنت
با توجه به اینکه میزان Send و Recieve اطلاعات با این فضاهای مجازی از طریق اینترنت صورت می گیرد و متعاقب آن در صورت پایین بودن سرعت ارتباط دسترسی به آن به سختی صورت می گیرد، کاربرانی که سرعت پایینی در دسترسی به اینترنت دارند این موضوع را بهانه عدم استفاده قرار می دهند. حال سوال اینجاست که اطلاعات حساس و مهم شما آنقدر برایتان ارزش ندارد که با مقداری صبر و شکیبایی بیشتر خیال خودتان را از امنیت و نگهداری اطلاعات مهمتان راحت کنید؟ در بخش زیر که مزایای استفاده از Cloud Driveها را مطرح می کنیم این مورد پایین بودن سرعت به طور کامل فراموش شده و نشان می دهیم که نمی تواند مانع از گسترش استفاده باشد.
در بخش بالا دلایل عدم استفاده را مطرح کردیم و برای هرکدام مثال نقضی را ذکر کردیم. اما در این بخش دلایل استفاده و مزایای اصلی Cloud Driveها را مطرح می کنیم:
از بین رفتن مرزها و محدوده ها
با استفاده از این سرویس ها و اطلاعاتی که شما در آن ها ذخیره می نمایید دیگر محدودیت استفاده از یک کامپیوتر خاص بی معنی می شود و شما هرکجا که باشید صرفا با در دسترس بودن اینترنت به راحتی به تمامی اطلاعات خودتان دسترسی خواهید داشت و این بزرگترین دلیل منطقی در پیدایش و رشد این سرویس ها بوده است. فرض کنید که در جایی از شما کپی مدارکتان مانند شناسنامه، کارت ملی و… را بخواهند و این مدارک همراه شما نباشد تکلیف چیست؟ مسلما اگر در حافظه ای همراه این مدارک را به همراه داشته باشید مشکل حل می شود اما ذخیره کردن آن ها در یک فلش مموری، CD و… نیز می تواند خطرناک باشد و زمینه سوء استفاده های احتمالی را به وجود آورد. بنابراین در صورتیکه شما بخشی از مدارک خود را در حافظه Cloud Drive خود داشته باشید بخشی از مشکلاتتان حل می شود.
امنیت اطلاعات
در بخش معایب استفاده از این سرویس ها که توسط برخی از کاربران مطرح می شود نیز مورد امنیت اطلاعات مطرح بود و به عنوان یک پارادوکس در بخش مزایا نیز مطرح می گردد، جریان از چه قرار است؟ در این بخش منظور حفظ سلامت اطلاعات و جلوگیری از صدمه دیدن آن ها می باشد. همانطور که شما نیز به این موضوع واقف هستید، حافظه های هارد دیسک و همراه به شدت آسیب پذیر می باشند و با ضربه دیدن، در آب افتادن، نوسان برق و… می توانند به راحتی انبوهی از اطلاعات حساس و حیاتی شما را به فنا بدهند. اطلاعاتی که می تواند زندگی یک شخص را تحت شعاع خود قرار دهند. یکی از بزرگترین مزایای حافظه های ابری همین موضوع تضمین سلامت اطلاعات شما می باشد و دیگر دلیلی بر نگرانی وجود ندارد. اگر نگران Serverهای این شرکت ها نیز می باشید خیالتان راحت باشد چون تمامی این سرویس دهنده های غول پیکر در دره سیلیکون قرار دارند که امن ترین نقطه دنیا در بحث زلزله خیزی، سیل، طوفان و… می باشد!
اشتراک گذاری و بحث Sharing
فرض کنید که شما در یک شرکت تجاری مشغول به کار هستید و مرتب در حال رد و بدل کردن فرم ها، اطلاعات و … با سایر اعضای شرکت می باشید. در صورت استفاده از سرویس های ایمیل سرعت کار پایین می آید و چک کردن مدام آن ها مسلما نمی تواند راه حلی منطقی در این بخش باشد. در صورت استفاده از حافظه ابری با کپی کردن فایل ها در این بخش به راحتی استفاده از آن ها برای سایرین نیز فراهم می گردد. یا مثال دیگر فرض کنید که با دوستانتان به مسافرت رفته اید و به صورت دسته جمعی عکس هایی را گرفته اید. حال قصد دارید که این عکس ها را با آن ها به اشتراک بگذارید و به صورت دائمی آلبوم آن ها را بدون محدودیت مکانی در اختیار داشته باشید. اینجا می توانید به راحتی با Share کردن آلبوم عکس ها دسترسی افراد مشخص را به آن ها فراهم آورید.
Sync(همگام سازی) تنظیمات سیستم عامل و نرم افزارها
فرض کنید که شما یک اسمارت فون یا تبلت را خریده اید. اکنون هیچکدام از شماره ها و پیام های گجت قبلی را ندارید و انتقال آن ها با نرم افزارهای مختلف نیز بعضا مشکلاتی را فراهم می آورد. اینجاست که حافظه های ابری با ذخیره تنظیمات و اطلاعات کاربر امکان دسترسی به آن ها را در سایر محصولات نیز فراهم می آورند. فرض کنید که شما یک آیپد دارید و قصد دارید نسخه جدید سیستم عامل ios را بر روی آن نصب کنید و کلی نرم افزار و بازی را هم نصب کرده اید و امتیازات آن ها برای شما حائز اهمیت می باشد. اینجاست که سرویس حافظه ابری iCloud از راه می رسد و تمامی امتیازات و تنظیمات سیستم عامل را مجددا بازآوری می کند و اینجا گوشه دیگری از کاربردهای این سرویس ها نمایش داده می شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته