logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

راه‌اندازی رایانه در یک چشم به هم زدن

از اوایل دهه ۹۰ میلادی، بیل‌گیتس همواره در اظهارنظرهای خود پیرامون کامپیوترهای شخصی و کیفـی، از مدت زمان طولانی راه‌اندازی این سیستم‌هــا ابراز نگرانی می‌کرد و جالب اینکه شرکت متبوع گیتس یعنی مایکروسافت، خود یکی از عواملموثر در این زمینه بــــوده است.
مایکروسافت با ارائه سیستم عامل ویندوز و حجیم‌تر و پیچیده‌تر کــــردن آن در هر نسخــــه، بــــاعث شده تا کامپیوترهــــا مجبور باشند حین راه‌اندازی، کدهــای بسیاری را در حافظه بارگذاری کنند و از این رو مدت زمان آماده به کار شدن سیستم، افزایش یافته است. در این راستــا گیتس از مهندس‌هــــا درخواست می‌کند تا این مشکل نــــرم‌افزاری را با طراحی سخت‌افزارهای سریع‌تر حل کنند. البته در این مسئله او تنها نیست؛ تقریبـــا هر کسی که بیش از یک سال با کامپیوتر کار کرده می‌داند از زمانی که دکمه Power را می‌زند تا سیستم آماده به کار شود، می‌تواند انواع کارهای متفرقه را انجام دهد. تاثیــــر چنین تاخیــــر زمانی مهم‌تر از صرفــــا یک آزار جزئی و کلافگــــی برای کاربران کامپیوترهای شخصـی است. در واقع گیتس و همکارانش می‌خواهنــــد کامپیوترها را به عنوان مراکــــز پخش فیلم، موسیقی و سایر سرگرمی‌ها به اتاق نشیمن خانه‌ها وارد کننــــد، در حالــــی که تحلیل‌گران و کارشناسان معتقدند تاخیر کنونــــی در راه‌اندازی کامپیوترها، مانعـی جدی برای جذب مصرف‌کنندگان خواهــــد بود و هیچ‌کس حاضر نیست چندین دقیقه برای روشن شدن سیستم صوتی یا تلویزیون منتظر بماند. در دنیای صنعتی کنونی که به واقع وقت طلاست، از سال‌ها پیش مهندســــان همواره در تلاشند تا زمــــان راه‌اندازی کامپیوترهــــای شخصی را کاهش دهند. آخــــرین نمونه پیشرفت در این زمینه توسط مهندسان شرکت اینتل (Intel) در آزمایشگاه این شرکت در کشور تایوان صورت گرفت. آنها اخیرا نمونه‌ای از یک فناوری مهم با نام کد Robson را عرضه کردند که زمان راه‌اندازی را در کامپیوترهای کیفی از «چندین ثانیه» به تقریبا «بلافاصله» می‌رساند.
 یک کامپیوتر کیفی که از Robson استفاده می‌کند همچنین می‌تواند برنامه‌هــــای نرم‌افــــزاری مستقل را خیلــــی سریع‌تر اجرا کند. برای مثال در آزمایش‌هــای انجام شده، Quicken (یک کامپیوتـــر کیفی تسریع شده بــــا ایــــن فناوری) طی ۲۲۹ ثانیه شروع بــــه کار کــــرد، در حالــــی که یک کامپیوتر کیفــــی استاندارد طی ۸ ثانیه راه‌انـدازی می‌شود. اگــــر چــــه سخنگــــوی اینتل مشخصــــه و میـزان افزایش سرعت را بیان نمی‌کند، اما تاکید دارد که تفاوت قابل توجهی ایجاد خواهد شد. البته اینتل هنوز اطلاعاتی درباره معماری و جزئیات داخلی Robson ارائه نکــــرده است. اما احتمـال تلاش‌های تحقیقاتی این شرکت نیز هماننــــد رقبــــایش از جملــــه سامسونگ و MSI، مبتنـی بر نوعی از حافظه‌های Flash به نام NAND است. در یک کامپیوتر معمولـی، نرم‌افزار راه‌اندازی و سیستم عامل روی هارددیسک ذخیره می‌شوند؛ حــال وقتی کامپیوتر را روشن می‌کنید، هارددیسک شروع بــه چرخیدن کرده و دستورالعمل‌ها را به حافظه RAM منتقل می‌کند؛ بدین ترتیب پردازنده کامپیوتر (CPU) می‌تواند بــــه آنها دسترسی یابد. هارددیسک با عملکــــرد مکانیکی و قطعات متحرکش مدت‌هــــا به عنوان یک سد بــزرگ بر سر راه کاهش زمان راه‌اندازی سیستم‌هــــا قرار داشته است. بنابرایــــن اگـر حافظه‌های Flash فضای کافی برای جای دادن کل یک سیستم عامل (یا حداقل اجزای لازم برای راه‌اندازی) را داشتند، نیاز به انتظار برای چرخش هارددیسک و انجام عملیات راه‌اندازی حذف خواهد شد. فناوری حافظه Flash سال‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد و اصلی‌ترین مزیت آن نسبت به حافظه‌های RAM عدم فرار بودن آنهاست؛ بــــه این معنی کــــه وقتی منبع تغذیه (برق) حافظه Flash قطع می‌شود، اطلاعــــات در آن باقــــی می‌مانــــد و از بین نمی‌رود. به همیـن دلیل از این حافظه‌ها در وسایلی مثل درایوهای راه‌اندازی USB و دوربین‌های دیجیتال استفاده می‌شود.
 البتــــه تا همین اواخر هم قیمـــت تراشه‌های Flash بسیار بالا بود و از این رو جایگزین کردن آنها با حافظه‌های RAM برای سازندگان کامپیوتر بسیار گران تمــــام می‌شد. امــــا اکنون با رشــــد و افزایش تولید، قیمت این حافظه‌ها نیز به طور شدیدی افت کرده است. طبق آمار شرکت تحقیقاتی Semico، در سال ۲۰۰۰ یک گیگابایت حافظه Flash حدودا ۱۹۰۰ دلار قیمت داشت در حالی که در سال ۲۰۰۵ این میزان به ۵۰ دلار رسید و پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۰۹، تا حدود ۹ دلار کاهش یابد. در نتیجه، اکثر شرکت‌ها بــــه فکر ارائــــه حافظه‌های RAM بر پایه فنــــاوری Flash هستنــــد. در آوریل ۲۰۰۴ شرکت سامسونگ با همکــــاری مــــایکروسافت، نمونــــه اولیه یک فنــــاوری جدید با نام «درایوهیبریــــد» را که ترکیـبی از یک هارددرایو استاندارد با اجزای Flash بود، عرضه کرد.
 این قطعه که انتظار می‌رود تا اواخر سال ۲۰۰۶ به کامپیوترهای شخصی راه پیدا کند (تقریبا همزمان با عرضه نسخه جدید ویندوز مایکروسافت به اسم ویستا) از اجزای Flash برای راه‌اندازی و بسیاری از ملزومات اولیه ذخیره‌سازی کامپیوتر استفاده می‌کند. بــــه گفتــــه اندی‌یانگ Andy Yang مدیر استراتژی فروش شرکت سامسونگ، این درایو علاوه بر افزایش سرعت دسترسی به اطلاعات می‌تواند عمر باتری کامپیوترهای کیفی را نیز ۳۶ دقیقه افزایش دهد؛ چرا که باعث فعالیت کمتر هارددرایو کامپیوتر می‌شود. یانگ ادامه می‌دهد: «اگر چــــه کاهش ۱۰تا ۲۰ ثانیه‌ای در زمان راه‌اندازی سیستم، چندان بـه چشم نمی‌آید اما ایـــن افزایش سرعت به هنگام دسترسی به اطلاعات، در مجموع تاثیر محسوسی بر تجربه کاربر خواهد داشت.» یانگ معتقد است در بعضی لوازمی که به یک سیستم عامل کامل نیاز ندارد، سرعت راه‌اندازی بسیار سریع‌تر خواهد بود. به هر حال انتظار می‌رود بــا توجه به پیشرفت‌های در حال انجام، طی سالیــــان آینده، شکایت‌هــــا از مدت زمان طولانــــی راه‌اندازی کامپیوترهــــا کمتر شنیده شود و کاربران به زودی کامپیوترهای جدیدی را تجــــربه کننــــد که در آنهــــا به محض زدن کلید Power، سیستم آماده کار شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته