logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

چگونه به وسیله موتورهای جستجو ديده شويم؟

تحقیقات و بررسی‌هایی که در سال 2006 در حوزه جستجوهای اینترنتی انجام شد، نشان داد که 93 درصد از کاربران اینترنتی که با موتورهای جستجو مطلبی را جستجو می‌کنند، در صفحه نتایج به دست آمده از سرچِ موتور جستجو فقط همان صفحه اول را بررسی می‌کنند و نگاهی به صفحه‌های بعدی نمی اندازند. اگرچه درصدی از این کاربران کم سن هستند طوری که آنها را در این بررسی دخالت نداده‌ایم با این حال نتیجه همان است و کاربران در همان صفحه اول دنبال جوابشان می‌گردند.
به همین دلیل هم هست که اکثر وب‌سایت‌ها اصرار دارند که موقع نمایش نتایج سرچ در موتورهای جستجو، اسم و لینکشان جزو 10 گزینه اول باشد.استفاده از تکنیک search engine optimization) SEO) می‌تواند به گسترش شرکت‌های کوچک کمک کند و موقعیت‌های خوبی برای پیشرفت آنها فراهم کند. با در نظر گرفتن این چند نکته می‌توانید اسم و سایت خود را در رده‌های اول نتیجه سرچ کاربران قرار دهید:
1- اولویت‌ها را مشخص کنید
اول هدفتان از جستجو را به طور دقیق برای خودتان مشخص کنید و اولویت‌هایتان را در این کار درجه بندی کنید. به تدریج هم با بررسي جستجوهاي بازديدكنندگان، آنها را اصلاح می‌کنید: هدفتان ارائه اطلاعات کدام محصول یا چه جور خدماتی هست؟ قرار است که کاربران و بیننده‌های سایت چه خدماتی بگیرند، خرید کنند، یا فقط مطالعه کنند و اطلاعاتی کسب کنند؟ حالا بر اساس چنین اطلاعات و دورنمایی که دارید، ببینید که چه طور می‌توانید خودتان را در صدر لیست نگه دارید؟ مثلاً کارشناسان گوگل بررسی می‌کنند که کاربران اکثراً چه واژه‌های کلیدی را در جستجو به کار می‌برند و بیشتر استفاده می‌کنند و غیره.
2 - کلمات کلیدی را پیدا کنید
معمولاً دریک تجارت، محصولات و خدمات همان طوری معرفی و تبلیغ نمی‌شوند که مشتریان آنها را می شناسند. در این میان ابزارها، شیوه‌ها و برنامه‌هایی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین واژه‌ها و عبارات را برای SEO برای خودتان پیدا کنید. با خدمات رایگان AdWords Keyword Tool که شرکت گوگل ارائه می‌کند به راحتی و سریع می‌توانید یک تخمین کلی از واژه‌های رایجی که کاربران در جستجویشان به عنوان کلمات کلیدی استفاده می‌کنند، به دست بیاورید.
این برنامه در اصل ابتدا برای بازارهای اینترنتی و فروشگاه‌های گوگل طراحی شده بود که کلمات و عباراتی کلیدی برای کاربرانی که خرید اینترنتی می‌کردند، تعیین کنند. اما کاربرد برنامه به این جا محدود نشد و این برنامه کاربردهای بیشتری هم پیدا کرد و در بخش‌هایی که جستجو بر پایه کلمات و عبارات بود، خیلی مفید واقع شد. این بحث تا حدی مهم و مفید است که برخی شرکت‌های بزرگ بخشی به عنوان «فهرست واژگان کلیدی کاربردی» دارند که بر اساس تعداد دفعاتی که کاربران این کلمات کلیدی و پرکاربرد را برای جستجو تایپ می‌کنند، و همچنین تعداد صفحات وِبی که در جواب آن عبارات در اینترنت برای آنها هست، امتیاز و رتبه ‌ای برای آن کلمه یا عبارت در نظر می‌گیرد.
3 - کلمات کلیدی را هوشمندانه انتخاب کنید
استفاده زیاد از فقط یک کلمه یا عبارت و به کار بردن واژه‌های نادرستی که مفهوم جستجوی شما را مشخص نمی‌کنند و به عبارتی راه به جایی نمی‌برند، باعث می‌شود که موتورهای جستجو تشخیص بدهند که این روش جستجو رسمی و صحیح نیست و کاربری شما را نادیده بگیرند. در اینجا چند نکته را برای شما آورده‌ایم تا به درستی از واژه‌ها استفاده کنید:
- هر صفحه را به یک واژه کلیدی و مترادف‌های آن اختصاص بدهید. زمانی که صفحه شما وحدت موضوعی (حول آن واژه کلیدی) داشته باشد، احتمال اینکه موتور جستجو صفحه شما را شناسایی و رونمایی کند خیلی بیشتر می‌شود.
- آن کلمه کلیدی را در آدرس HTML خود بگذارید و حواستان باشد که این آدرس، با فاصله‌ها و علامتگذاری‌هایش، بیشتر از 65 حرف نباشد.
- کلمات کلیدی را در هدينگ همه صفحات بگنجانيد. ضمن اينكه چندین بار در بینابین مطالب صفحه تکرار شوند. و بهتر هم است که در همان اوایل صفحه باشند؛ نه یکی دو خط آخر.
- در این صفحه لینک‌هایی تعبیه کنید که در رابطه با همین کلمات باشند و دقت کنید که در نوشتن متن این لینک‌ها از خود کلمه کلیدی استفاده کنید. مثلاً اگر کلمه کلیدی، رزومه است، متن لینک را این طور بنویسید: «راهنمایی‌هایی برای نوشتن رزومه». نه اینکه: «اینجا را کلیک کنید».
- هر موقع که توانستید، کلمات کلیدی را در آدرس URLتان بیاورید. حتی اگر آدرس URLتان به ظاهر بی‌معنی بشود (مثلاً www.domain.com/?page_hd=8).
 4- طعمه لینک بسازید
یک موقعیت خیلی خوب که می‌توانید داشته باشید، این است که محصول یا خدمات شما از سوی کسان دیگر و مثلاً در وبلاگ‌های پربیننده دیگر هم به صورت لینک نوشته شده باشد. مخصوصاً اگر لینکی وجود داشته باشد که همان کلمه کلیدی را دارد و با کلیک روی آن، صفحه‌ای از سایت شما باز می‌شود؛ این یک امتیاز عالی برای شماست.
- سعی کنید که اطلاعات جذاب، خواندنی و مفیدی در این صفحه‌ها وجود داشته باشد و طبق هدفی که در سایت خود دارید، محتوای این وبلاگ هم تا حدی غنی و مربوط به همان صفحه و سایت اصلی شما باشد. اگر این وبلاگ، این ویژگی‌ها را ندارد و مفید نیست، کلمه کلیدی و لینک سایت خود را در وبلاگ‌ها، صفحه‌ها یا مقاله‌های دیگر هم بگذارید. این کار را با شبکه‌های اجتماعی (social networks) هم به راحتی می‌توانید انجام دهید. این را هم بگوییم که موتورهای جستجو عاشق وبلاگ ‌ها هستند؛ پس حتماً این کار را انجام دهید.
- عباراتی برای تبلیغ محصول یا خدماتی که می‌دهید به همراه لینکی که همان کلمه کلیدی در آن به کار رفته و به سایت شما می‌رسد، را در سایت‌های اجتماعی و گروهی پربیننده بگذارید. بهتر است که مستقیماً هم با اشخاصی که این وبلاگ‌ها و سایت‌ ها را مدیریت می‌کنند در ارتباط باشید.
- وقتی سایت‌های دیگر قبول می‌کنند که لینک سایت شما را در صفحه‌شان بگذارند، از آنها بخواهید که حتماً کلمه کلیدی را در آدرس لینک به کار ببرند.
5 - موتورهای جستجو را با وب‌سایت خود آشتی دهید
وقتی موتور جستجو به دنبال صفحه‌هایی در جواب جستجوی یک کاربر می‌گردد، معمولاً مهم است که این کلمه کلیدی در چند سطر اول سایت (یا وبلاگ یا ...) که می‌خواهد به عنوان جواب ارائه دهد آمده باشد. پس سعی کنید اصلاً با انبوه فلَش و Ajax و غیره سایت خودتان را شلوغ نکنید؛ چون تا حد زیادی احتمال شناخته شدنتان توسط موتور جستجو را پایین می‌آورد. باز هم ترفندهایی هست که می‌تواند احتمال شناخته شدن شما توسط موتور جستجو را بالا ببرد.
گوگل این چند مورد دیگر را آورده است:
- از یک مرورگر متنی مانند Lynx استفاده کنید که تا حدی متوجه نحوه سایت‌یابی این موتورهای جستجو، و اینکه چطور سایت شما را پیدا می‌کنند، شوید. یا در قسمت مشاهده‌گر lynx آدرس URL خودتان را بگذارید تا متوجه شوید که صفحه با Lynx چه طور دیده می‌شود.
- مطمئن شوید که سایت شما دو یا چند مورد از یک متن و محتوا یا URLهایی که به یک صفحه ارجاع می‌دهند را نداشته باشد.
- یک نقشه سایتِ XML بسازید و آن را برای موتورهای جستجو بفرستید. به این ترتیب آنها لیستی از URLهایی از سایت شما، که می‌خواهید نمایش داده شوند، خواهند داشت.
پیگیر باشيد
خیلی مهم است که هر هفته به طور منظم وقت بگذارید و حواستان به موقعیت سایتتان در گوگل باشد. کلمات کلیدی را مرور یا به‌روز کنید و به دنبال فرصت‌های بیشتر و بهتر لینک‌گذاری و تبلیغ سایت خود باشید. این را هم در نظر بگیرید که اکثر رقبای شما هم این اطلاعات پایه را دارند و آنها نیز سعی می‌کنند این نکته‌ها را رعایت کنند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته