logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

راهنمای کاربردی برای روز رسانی کامپیوتر

به روز نگه داشتن کامپیوتر (سیستم عامل و کلیه نرم‌افزارهای نصب شده در آن) مساله بسیار مهمی است؛ ولی انجام این کار، چندان هم راحت و سریع نیست. اما راه حل ها و ابزارهایی برای به‌روزرسانی به موقع و سریع کامپیوتر وجود دارد، که در این مقاله سه نمونه از آنها را معرفی می‌کنیم.
سیستم عامل ویندوز و همه برنامه‌هایی که استفاده می‌کنیم، نیازمند ارتقاء و به‌روزرسانی هستند. دلیل این امر کارکرد بهتر، افزایش قابلیت‌ها و از همه مهمتر، جلوگیری از نفوذ احتمالی افراد خرابکار به سیستم است. پس باید بدانیم که به روز بودن برنامه ها، چه یک آپدیت کوچک نرم‌افزاری باشد، چه یک به‌روزرسانی امنیتی بزرگ سیستم عامل، اهمیت ویژه ای دارد و ضریب امنیت کامپیوتر شما را افزایش می‌دهد.
ابزارها و روشهایی که در این مطلب، معرفی شده، به شما کمک می‌کند تا کامپیوتر خود را برای دریافت خودکار بسته‌های به‌روزرسانی تنظیم نموده و امنیت نسخه‌ی فعلی نرم‌افزارها و سیستم‌عامل خود را بررسی کنید.
‫‬به روز رسانی سیستم عامل ویندوز
سیستم‌عامل ویندوز، بهشتی برای سازندگان بدافزارها است و برای جلوگیری از خطراتی که شما و سیستم‌عامل‌تان را تهدید می‌کند به‌روزرسانی، حداقل کار ممکن است. بهتر است به طور مکرر ویندوز خود را آپدیت کنید. اگر شما از اهمیت این کار باخبرید، ویندوز خود را به طور مرتب به روز می‌‌کنید و با مشکل خاصی مواجه نشده‌اید، نیازی به مطالعه این قسمت ندارید. پس می‌توانید مورد بعدی را مطالعه نمایید.
مایکروسافت به شدت بر روی به‌روزرسانی ویندوز سخت‌گیری می‌کند. به خصوص اگر بسته‌های به‌روزرسانی مربوطه، علاوه بر سیستم‌عامل، نرم‌افزارهای آفیس و ویندوزلایو را هم شامل شود.
مایکروسافت برای اینکه کاربران به آسانی بتوانند به‌روزرسانی را انجام دهند، از Windows Update استفاده می‌کند. اگر شما Windows Update را بررسی کنید و تصویری شبیه زیر را ببینید، معنی‌اش این است که ویندوز شما نیازی به آپدیت ندارد. البته بر حسب اینکه شما از چه ویندوزی استفاده می‌کنید، این تصویر متفاوت خواهد بود. تصاویر استفاده شده در این مقاله مربوط به Action Center ویندوز هفت هستند.
نکته مهم این است که صرفه‌نظر از این که شما از چه ویندوزی استفاده می‌کنید، باید سیستم تان را به گونه‌ای تنظیم کنید که این فرآیند به صورت خودکار انجام شود.
برای به‌روزرسانی خودکار و راحت ویندوز، می‌توانید Windows Update را بر روی Install Updates Automatically قرار دهید. البته لازم است زمان به‌روزرسانی را با توجه به کار خود و زمان اتصال سیستم به اینترنت، به گونه ای برنامه‌ریزی کنید که بسته‌های به‌روزرسانی مهم را از دست ندهید.
سیستم آپدیت ویندوز به گونه‌ای است که حتی با سرعت پایین اینترنت هم به خوبی کار کرده و به ندرت دچار مشکل می شود. اما برای اجتناب از این مورد، می‌توانید WIndows Update را بر روی حالتی قرار دهید که بسته‌های به‌روزرسانی را دانلود کرده، ولی آن‌ها را بدون اجازه شما نصب ننماید (download but not install the files). با این کار می‌توانید به روز رسانی های ضروری را سریعاً دریافت نمایید، اما قبل از نصب آن‌ها کمی جستجو نموده و در صورت اطمینان از کارکرد درست، اجازه نصب آن‌ها را بدهید. با این کار، مواردی را هم که نمی‌خواهید نصب شوند، از دست نمی‌دهید و در لیست انتظار باقی می‌مانند.
به یاد داشته باشید، در صورتیکه شما Windows Update را فعال ننموده‌اید، هم اکنون زمان آن رسیده که این کار را انجام دهید. برای این کار می‌توانید به راحتی در صفحه کنترل پنل، Windows Update را یافته، اجرا و آن را فعال نمایید. این عمل به حیات و امنیت سیستم شما بستگی دارد، پس آن را پشت گوش نیاندازید.
‫‬به‌روزرسانی آسان نرم‌افزارهای نصب شده بر روی سیستم
Windows Udate می‌تواند ویندوز، آفیس و ویندوزلایو و شاید موارد دیگر مربوط به شرکت مایکروسافت را پوشش داده و به‌روزرسانی موفقی را برای آنها انجام دهد. اما این قابلیت در ویندوز، برای به‌روزرسانی برنامه‌های دیگری که در ویندوز نصب نموده‌اید‫، کاربردی ندارد. فایل‌هیپو (FileHippo - سایتی عالی برای دانلود آخرین نسخه از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای ویندوز)‬ ابزاری ضروری و رایگان برای ویندوز دارد، که نسخه نرم‌افزارهای نصب شده بر روی سیستم شما را بی‌وقفه بررسی و با بانک اطلاعاتی عظیم خود تطبیق می‌دهد‫.‬ در صورتی که نسخه جدیدی برای یکی از برنامه‌های سیستم شما عرضه شده باشد، آن را اطلاع می‌دهد‫.‬ این نرم‌افزار کوچک در سمت راست نوار وظیفه ویندوز‬ قرار می‌گیرد‫.‬ همانطور که در تصویر زیر هم مشاهده می‌کنید، آیکون برنامه در چند حالت قرار می‌گیرد که نشان دهنده وضعیت نرم افزارهای شما است‫.‬
یک بار که فایل‌هیپو سیستم شما را به طور کامل بررسی کرد، به شما اخطار می‌دهد که تعداد نرم‌افزارهایی که نیاز به به‌روزرسانی دارند، چند تا است. با کلیک بر روی این اخطار، صفحه‌ای از سایت فایل‌هیپو در مرورگر شما باز می‌شود و شما می‌توانید در آن صفحه به راحتی لیست برنامه‌های خود که نیاز به آپدیت دارند را مشاهده و آخرین نسخه آنها را از همان صفحه دانلود کنید.
شما در تنظیمات برنامه می‌توانید مشخص کنید که کدام برنامه‌ها را بررسی کرده و از کدام یک چشم‌پوشی کند. برای مثال در صورتی که لازم باشد شما برای استفاده در کار خود نسخه‌ای خاص از یک برنامه را مورد استفاده قرار دهید، شاید نیازی به بررسی آن برای ارائه نسخه جدید وجود نداشته باشد. به همین منظور آن را استثناء می کنید. در بخش تنظیمات هم می‌توانید تعیین کنید که این برنامه به همراه بالا آمدن ویندوز به صورت خودکار اجرا شود یا نه.
این برنامه رایگان بوده و تنها ۲۰۰ کیلوبایت حجم دارد. همچنین حجم بسیار اندکی را در حال اجرا اشغال می‌کند. لازم است بدانید که فایل‌هیپو بهترین برنامه برای آگاهی از زمان به‌روزرسانی برنامه‌ها است. ضمناً سایت فایل‌هیپو یکی از بزرگترین منابع برای نسخه‌های قدیمی و جدید بسیاری از برنامه‌های ویندوزی است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته