logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

آشنایی با موتور جستجوي Live.com

مایكروسافت در حال حاضر امیدوار است تا ظاهر جدید و عملكرد دقیق تر جستجوگرجدیدش كه در حالت آزمایشی قرار دارد به حدی باشد كه بتواند كاربران گوگل و یاهو را به سوی خود جذب كند.
MSN به قدری از یاهو و گوگل عقب افتاده است كه مایكروسافت كار زیادی برای جبران فاصله دارد. طبق آخرین آمار پایگاه Nielsen NetRatings، سهم گوگل از بازار جستجو 48 درصد، یاهو 22 درصد و MSN فقط 11 درصد است. فاصله ای كه در سال های اخیر هر روز بیشتر هم شده است.
اینترفیس موتور جستجوی جدید مایكروسافت نسبت به ظاهر سنتی و قدیمی MSN بطور قابل ملاحظه ای متفاوت است و جذابیت بیشتری دارد. "كریستوفر پین"، نائب رئیس مایكروسافت در بخش جستجو می گوید: "ما بر این باور هستیم كه صنعت جستجو در مراحل اول رشد خود قرار دارد و جای پیشرفت بسیاری وجود دارد. علاوه بر این من فكر نمی كنم هنوز به حد كافی برای بدست آوردن رضایت كاربران نسبت به رقبایمان متفاوت نشده ایم و امكانات بیشتری را فراهم نكرده ایم."
اما اگر برای مایكروسافت متفاوت بودن هدف است، Windows Live قطعا به این هدف دست یافته است. برخی امكانات منحصر به فرد آن، قرار دادن لیست 10 جستجوی برتر در بالای صفحه، امكان اسكرول در صفحه نتایج سایت؛ بطوری كه در هر صفحه 30 نتیجه قابل دیدن است، امكان افزایش یا كاهش تعداد نتایج صفحه نمایش است.
نسخه بتای ویندوز لایو تنها یك نمونه آزمایشی موتور جستجوی جدید مایكروسافت محسوب می شود و البته باگهای اندكی در آن وجود دراد كه احتملا بزودی برطرف می شود. این جستجو هم اكنون از طریق سایت لایو مایكروسافت در Live.com قابل استفاده است.
نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد اگر چه گوگل کماکان حاکم مطلق دنیای جست وجوی اینترنتی است، اما مایکروسافت در حال کاهش فاصله خود با این رقیب دیرینه است. تحقیقات موسسه پژوهشیcomscore حاکی است تعداد جست وجوهای اینترنتی در ماه ژوئن تنها در ایالات متحده بالغ بر 5/11 میلیارد مورد بوده است که این رقم نسبت به ماه قبل از آن یعنی می 7 درصد افزایش نشان می دهد. بر همین اساس از این رقم حدود 7 میلیارد جست وجو در گوگل انجام شده که نسبت به ماه قبل از آن 6 درصد افزایش نشان می دهد. همچنین یاهو با 4/2 میلیارد جست وجو و اختصاص 9 درصد از بازار جست وجوی اینترنتی به خود در رتبه دوم است. اما یک میلیارد جست وجوی اینترنتی هم در سایت msn مایکروسافت انجام شده که نشانگر افزایشی 15 درصدی در عرض یک ماه است.کارشناسان معتقدند راه اندازی سرویس های جدید توسط مایکروسافت و از جمله سرویسlive search که از فناوری تازه ای برای جست وجوی اینترنتی بهره می برد در کسب این موفقیت بی تاثیر نبوده است. از سوی دیگر مایکروسافت به دنبال خریدpowerset است که مبدع فناوری های نوین جست وجو است.برخی صاحب نظران بر این باورند تحرکات جدید مایکروسافت و یاهو ممکن است در دراز مدت اقتدار سنتی موتور جست وجوی گوگل را باز هم کاهش داده یا به طور کامل در هم بشکند.
شرکت مایکروسافت از راه اندازی موتور جست وجوی اینترنتی جدیدی خبر داده که می تواند با گوگل و یاهو رقابت کند .
در حال حاضر نسخه بتای این موتور جست وجوی جدید با نام live search عرضه شده و مایکروسافت اعلام کرده که به زودی آن را تکمیل خواهد کرد .
شرکت مایکروسافت پیش بینی کرده که live search می تواند میزان بازدیدکنندگان msn را افزایش دهد و اقبال کاربران جهانی را برای استفاده از خدمات اینترنتی مایکروسافت بیشتر کند .
طبق آخرین تصمیمات اتخاذ شده، قرار است که live search جایگزین msn search شود و خدمات خود را همزمان به 23 زبان مختلف در اختیار کاربران می گذارد .
شرکت مایکروسافت چندی پیش موتور جست وجوی دیگری را به آدرس www . live . com راه انداخته بود که خدمات اینترنتی مختلفی را به کاربران عرضه می داشت .
مقامات مایکروسافت هدف خود از راه اندازی این موتورجست وجو را رقابت بیشتر با گوگل و یاهو اعلام کرده اند .
رقابت موتورهاي جستجو :
با ورود جدی یاهو و بعد از آن مایکروسافت به دنیای موتورهای جستجو و رقابت با پادشاه دنیای جستجو در وب یعنی گوگل فصل جدیدی در تجارت و کسب درآمد در وب آغاز شد .
بسیاری از کارشناسان اگر چه با تردید به ورود این دو رقیب تازه می نگریستند اما همگی انتظار نوآوریهای جدید و تغییرات در بین سایتها رقبا را داشتند . مدتهاست که مهمترین خبرهای دنیای وب اختصاص به چند موتور جستجو گوگل ، یاهو ، msn و ask دارد .
این خبرها آنقدر ادامه داشته است که دیگر برای بسیاری مزه اولیه خود را از دست داده است . حتی نوآوریها و رقابتها نیز جذابیت سابق را ندارند . تنها کافیست یکی از رقبا کاری را انجام دهد تا گاهی در ظرف چند روز نسخه مشابه ای از آن از سمت دیگر رقیبان معرفی شود .
اما چه کسی تاکنون برنده این رقابت بوده است؟ من فکر میکنم برنده فعلی Yahoo است . این سایت ضمن اینکه نتایج جستجوی قابل قبولی عرضه میکند در زمینه امکانات جانبی نیز از رقبای دیگر خود بخصوص گوگل پیش افتاده و حتی در امکانات مشابه به شکل بهتر و تکمیل تری کار کرده است .
در ضمن این سایت موفق شده است تا مخاطبان و کاربران بیشتری برای بخش جستجوی خود جذب کند . اما حقیقتا من از موفقیت یاهو میترسم . این شرگت اگرچه ثابت کرده است که میتواند سرویسهای مطمئن با کیفیتی را ارائه کند اما تجربه نشان داده است که هر وقت این سایت به قدرت و موقعیت خاصی دست یافته است با دیدی انحصار طلبانه و کاملا تجاری به آن نگریسته است . نمونه ای از آن در دایرکتوری یاهو دیده می شود جایی که عضویت در آن گران تمام میشود و حتی از بروزرسانی آن نیز خبری نیست .
حتی امروز نیز یاهو سیاستهای نه چندان دلچسبی را برای درج و معرفی سایتهای جدید به موتور جستجوی خود در نظر گرفته است . برای درج رایگان و البته محدود سایت نیاز به ثبت نام و گرفتن account از این سایت دارید و در عین حال یاهو سرویسهای پولی را نیز برای معرفی سایتها به موتور جستجوی خود تبلیغ میکند . همچنین بایستی یادآور شوم که یاهو سابقه نابودی دو موتور جستجوگر مطرح جهان را با کنار گذاشتن دیتا بیس و موتور کروالر آنها و تبدیل کردن آنها به پوسته هایی برای عرضه نتایج جستجوی باهو نیز دارد .
در واقع یاهو به دیدی کاملا تجاری به این قضیه نگاه میکند که میتواند برای کاربران و دنیای وب مشکل ساز شود .
اما ثمره این رقابت برای مایکروسافت تا به امروز فقط یک موتور جستجوگر اختصاصی بوده است . سایت msn تا قبل از این از نتایج یک موتور جستجوگر دیگر استفاده میکردند و گرچه به دلیل جذابیت پرتال msn و برخی پیش فرضهای IE کاربران زیادی را نیز جذب کرده بود اما تا قبل از تهیه موتور جستجوی اختصاصی خود کارشناسان آنرا جدی نمیگرفتند . در عین حال به نظرم msn از رقابت یاهو و گوگل عقب افتاده است . ما هروز اخبار جدید را از امکانات و برنامه های Yahoo ، گوگل و حتی ask می شنویم و مشخص است که msn جایگاه مناسبی در بین اخبار موتورهای جستجو ندارد
اما در نهایت لازم می بینیم که از سایت ask هم نام ببرم . سایت ask نه از نظر تکنولوژی به پای گوگل میرسد و از نظر تعداد کاربر به پای یاهو و یا msn و مانند یاهو و msn نیز پرتال جذابی را برای جذب کاربران در اختیار ندارد اما میتوان آنرا یکی از رقبای جدی ، سرحال و فعال دانست . سایت ask در برخی نوآوریهای مانند جستجوی شخصی و اصولا آنچه مربوط به رابطه کاربر یا سایت جستجوگر است از رقبای خود با سابقه تر است اما این سایت درصد محدودی از جستجو در وب را تحت پوشش دارد و این شاید بزرگترین مشکل این سایت باشد .
باید بگویم یک تغییر بزرگ در دنیای موتورهای جستجو پیش آمده است . زمانی مهندسین و شرکتهای صاحب تکنولوژی تصمیم گیرندگان اصلی آن بودند ولی امروز این سرمایه داران و تاجران هستند که تصمیم گیرندگان نهایی هستند .

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته