logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

اثبات کردن قدرت Oracle

 ممکن است این پرسش ذهن بعضی از برنامه‌نویسان را گاهی به خود مشغول کرده باشد که بزرگترین Database جهان کدام است. معمولاً برنامه‌نویسان دوست دارند بدانند کدام یک از نرم‌افزارهای مدیریت بانک اطلاعاتی قدرتمندتر است و کدام شرکت‌ها و سازمان‌ها در جهان از همان نرم‌افزاری استفاده می‌کنند که آن‌ها روش کارش را می‌دانند. برای یافتن پاسخ ،کافی است حضور ذهن داشته باشید تا نام یکی دوتا از بزرگ‌ترین‌ها را به خاطر بیاورید. بله! آن‌ها گوگل و یاهو هستند. این بانک‌های اطلاعاتی غول‌آسا یک نسخه از جدیدترین صفحات وب اکثر سایت‌های اینترنتی جهان را در خود ثبت کرده‌اند. البته بحث درباره این که کدام یک از این دو بانک بزرگ‌تر است، سال‌هاست جریان دارد و گویا پایانی هم برای آن متصور نیست.
 مقامات مسئول هریک از دو سایت آمار متفاوتی درباره خود و دیگری ارائه می‌دهند و البته طرفداران این دو رقیب نیز نظرات متفاوتی دارند. با این وجود، از شواهد چنین برمی‌آید که دیتابیس گوگل به مراتب بزرگ‌تر از یاهو است و این را می‌توان از تفاوت تعداد صفحات ثبت شده در موتور جست‌وجوی این دو و نیز تعداد مراجعات از هر یک از آن‌ها به یک سایت مشخص حدس زد. چندی پیش کنجکاو شدم در این مورد تحقیق کنم و تصادفاً به سایت جالبی برخورد کردم.
 از سال ۲۰۰۱ به این سو، یک شرکت تحقیقاتی به نام وینتر (Winter) دست به ابتکار جالبی زده است. این شرکت تلاش می‌کند هر دو سال یک‌بار فهرست بزرگ‌ترین بانک‌های اطلاعاتی جهان را براساس یک روش پژوهشی معین تهیه و منتشر کند. تحقیق وینتر فقط آن دسته از شرکت‌هایی را شامل می‌شود که حجم دیتابیس مورد استفاده آن‌ها حداقل یک ترابایت (هزار گیگابایت) باشد.
 با این حال، چون هدف این شرکت از تهیه فهرست رده‌بندی مذکور، مقایسه قدرت و کارایی نرم‌افزارهای تجاری مدیریت بانک‌های اطلاعاتی است، متأسفانه نام گوگل در این رده‌بندی دیده نمی‌شود؛ زیرا گوگل از یک سیستم فایلی ویژه استفاده می‌کند و به هیچ نرم‌افزار تجاری خاص برای ایجاد بانک اطلاعاتی خود متکی نیست. بنابراین می‌توان حدس زد که اولین نام در فهرست ده دیتابیس بزرگ جهان در این فهرست، همان یاهو است.
 یاهو در صدر
طبق گزارش شرکت وینتر در سال ۲۰۰۵، بانک‌اطلاعاتی یاهو بیش از صد ترابایت ( صدهزار گیگابایت) حجم دارد. جالب است بدانید این دیتابیس عظیم‌ روی نرم‌افزار مشهور اوراکل و سیستم‌عامل قدرتمند یونیکس بنا شده است. یاهو نرم‌افزار اوراکل را مستقیماً از شرکت اوراکل خریداری کرده است، اما سرورهای یاهو از نوع PrimePower و ساخت شرکت فوجیتسو زیمنس است و سیستم ذخیره‌سازی اطلاعات این بانک اطلاعاتی غول‌آسا را شرکتEMC به یاهو فروخته است.
 حتماً برای همه شما جالب است بدانید رتبه دوم در این فهرست متعلق به کیست. یک موتور جست‌وجوی دیگر؟ خیر! از اینجا به بعد داستان تغییر می‌کند و بازیگران دیگری وارد صحنه می‌شوند. رتبه دوم بزرگ‌ترین دیتابیس جهان در فهرست وینتر متعلق به شرکت AT&T است که قدیمی‌ترین شرکت مخابراتی جهان و یکی از Backboneها یا ستون فقرات اینترنت است.
 نرم‌افزار دیتابیسAT&T که Daytona نام دارد را همین شرکت نوشته‌است، اما بر خلاف گوگل که از سیستم فایلی خاصی استفاده می‌کند، Daytona روی یونیکس اجرا می‌شود و به همین دلیل وینتر توانسته است نام آن را در فهرست رده‌بندی خود بیاورد و حجم آن را با دیگر بانک‌های اطلاعاتی بزرگ دنیا مقایسه کند.
 مطابق فهرست ۲۰۰۵، دیتابیس این شرکت با کمی فاصله نسبت به یاهو، ۹۳ ترابایت اطلاعات را در خود ذخیره کرده است. سرورهای AT&T و سیستم ذخیره‌سازی آن را HP ساخته است. مقام چهارم این جدول دوباره متعلق به همین شرکت است؛ با این تفاوت که دیتابیس رتبه چهارم که بیش از ۲۶ ترابایت حجم دارد، روی سرورهای ساخت سان مایکروسیستمز قرارگرفته‌اند.
 اما مقام سوم کیست؟ این یکی واقعاً غیر منتظره است. پایگاه‌داده‌های شرکت بزرگ مخابراتی کره‌جنوبی با نام KT با بیش از ۴۹ ترابایت اطلاعات (لابد اطلاعات مشترکان و مشتریان و سایر اطلاعات مرتبط) این مقام را از آن خود کرده است. دیتابیس KT از نوع DB2 و محصولی از شرکت IBM است. سرورهای این بانک اطلاعاتی را نیز آی‌بی‌ام بهKT فروخته است، اما سیستم ذخیره‌سازی آن ساخت شرکت هیتاچی است. این پایگاه اطلاعاتی نیز روی یونیکس بنا شده است.
 فناوران برتر
شرکت مخابراتی Cingular Wireless، بزرگ‌ترین اپراتور بی‌سیم ایالا‌ت‌متحده که ۵۸ میلیون مشترک خطوط موبایل در این کشور را تحت پوشش خود دارد، در رتبه پنجم قرار دارد و از نرم‌افزار اوراکل، سیستم‌عامل یونیکس و سرورهای HP استفاده می‌کند. رتبه‌های ششم و نهم این جدول دوباره متعلق به یک شرکت دات کام دیگر است. حدس بزنید!
 بزرگ‌ترین و موفق‌ترین سایت تجارت الکترونیکی جهان کدام است؟ بله درست حدس زدید؛ آمازون! این سایت بزرگ از دو دیتابیس با ظرفیت‌های ۲۴ و ۱۸ ترابایت استفاده می‌کند؛ هر دو از نوع اوراکل و روی سیستم‌عامل لینوکس. سرورها و سیستم ذخیره‌سازی دو بانک‌اطلاعاتی نیز ساخت HP است. در فهرست وینتر رتبه هفتم به نام یک شرکت ناشناس ثبت شده که احتمالاً ناشناس نیست بلکه یک سازمان نظامی یا امنیتی متعلق به ایالا‌ت متحده است که نخواسته نامش فاش شود. این دیتابیس از نوع DB2 و ساخت آی‌بی‌ام است و روی سرورهای ساخت همین شرکت بنا شده که حدس نظامی بودن سازمان را تقویت می‌کند.
 در فهرست ده تای نخست جهان، مکان هشتم متعلق به شرکتی است که از دیتابیس SQL Server ساخت مایکروسافت استفاده می‌کند. این دیتابیس نوزده ترابایتی که روی سیستم‌عامل ویندوز برپا شده، متعلق به شرکت Unisys Payment Services&Solutions) UPSS) است که شاخه‌ای از شرکت بزرگ Unisys است. این شرکت که در هلند مستقر است، به تعدادی از بانک‌های اروپا خدمات بانکداری الکترونیکی ارائه می‌دهد.
آخرین رتبه نیز متعلق به شرکت تحقیقاتی Nielsen Media Research است که گزارش‌های پژوهشیش درباره وضعیت فناوری اطلاعات در زمینه‌های مختلف را بارها در همین مجله و دیگر رسانه‌ها و سایت‌های ایرانی مرتبط با فناوری اطلاعات خوانده‌اید. نیلسن از Sybase روی یونیکس استفاده می‌کند و سرورهای آن ساخت سان‌مایکروسیستمز هستند.
 گزارش کامل وینتر آمار جالب دیگری هم دارد. مثلاً می‌توانید تحقیق کنید که فهرست ده بانک اطلاعاتی بزرگی که از‌SQL Server مایکروسافت استفاده می‌کنند، شامل اسامی چه شرکت‌هایی است. آمار مشابهی را به تفکیک دیگر نرم‌افزارهای بانک اطلاعاتی مانند اوراکل می‌توانید در این گزارش ببینید.
 دیگر نتایج جالب این تحقیق به شرح زیر است:
بزرگ‌ترین Processing System On line Transactional) OLTP) دنیا، یک بانک‌اطلاعاتی سازمان املاک انگلستان و ولز است که در حقیقت در میان تمام سازمان‌های ثبت اسناد و املاک دنیا پیشرفته‌ترین است و ۲۳ ترابایت حجم دارد. دیگری متعلق به شرکت مالی UPS است که ۲۹ ترابایت است. هر دو بانک اطلاعاتی روی DB2 بنا شده‌اند و از سرورهای مدل IBM eServerz990 استفاده می‌کنند.
 سازمان ثبت اختراعات ایالا‌ت متحده (اوراکل)، شرکت مخابراتی SQL Server) Verizon)، اداره گمرک ایالا‌ت‌متحده
(CADatacom)، شرکت ترکسل (اوراکل)، مایکروسافت (SQL Server)، دل (اوراکل)، هیولت پکارد (اورکل)، TSystems وابسته به دوچ تله کوم آلمان (اوراکل) و شرکت‌های مخابراتی Sage Telecom ایالا‌ت‌متحده (SQL Server) و Bharti هند (اوراکل) از دیگر رتبه‌داران این فهرست هستند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته