logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

روش برنامه‌نویسی امن با زبان جاوا

روز به روز بر تعداد گزارش‌هایی که در مورد آسیب‌پذیری در نرم‌افزارها و یا سوءاستفاده از آنها منتشر می‌شود، افزوده می‌گردد و بسیاری از این گزارش‌ها منجر به هشدارهای امنیتی فنی می‌شوند. برای برطرف ساختن این تهدید که بر روی دولت‌ها، شرکت‌ها، موسسات آموزشی و افراد تأثیر می‌گذارد، لازم است سیستم‌هایی فارغ از آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری طراحی و ایجاد شوند.
بخش عمده‌ای از آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزارها بر اثر خطاهای برنامه‌نویسی ایحاد می‌شوند. برای مثال، ۶۴ درصد آسیب‌پذیری‌هایی که در سال ۲۰۰۴ شناخته شده‌اند مربوط به خطاهای برنامه‌نویسی بوده‌اند.
زبان برنامه‌نویسی جاوا، زبان نسبتاً امنی شناخته می‌شود، چرا که برای مثال این زبان امکانی را برای دستکاری اشاره‌گرها به صورت صریح ندارد، حدود رشته‌ها و آرایه‌ها به صورت خودکار بررسی می‌شوند، تلاش برای ارجاع به اشاره‌گر تهی ناکام می‌ماند، عملیات‌ ریاضی و تبدیل انواع به خوبی تعریف شده و مستقل از پلت‌فرم هستند، همچنین امکان bytecode verifier تضمین می‌کند که این بررسی‌ها همواره انجام می‌شوند.علاوه بر این، جاوا دارای مکانیزم‌های جامع امنیتی است به طوری که می‌تواند دسترسی به فایل‌ها، سوکت‌ها و دیگر منابع حساس را کنترل نماید.
با این وجود، امنیت برنامه‌های جاوا در شرایطی به خطر می‌افتد. در ادامه به صورت خلاصه شرایطی را شرح می‌دهیم که در آنها امکان مورد سوءاستفاده قرار گرفتن برنامه‌های جاوا وجود دارد و سپس مثال‌هایی از قوانینی را توضیح می‌دهیم که رعایت آنها منجر به کاهش این نوع حملات می‌شود. البته تمام قوانین برای تمام برنامه‌های جاوا صدق نمی‌کنند و کاربرد آنها بستگی به چگونگی به کارگیری برنامه جاوا و همچنین فرض‌های طراح در مورد میزان امنیت برنامه دارد.
در ادامه مواردی که در آنها احتمال نقض امنیت برنامه‌های جاوا وجود دارد، آورده شده است:
۱- اعتبارسنجی ورودی و پاکسازی داده‌ها
اعتبارسنجی به منظور حصول اطمینان از اینکه داده‌های ورودی در دامنه مورد انتظار و معتبر برنامه قرار دارند، انجام می‌شود. این امر مستلزم اینست که ورودی‌ها، نیازمندی‌های نوع و دامنه عددی را رعایت کرده و همچنین مطابق با متغیرهای کلاس یا زیرسیستم مربوطه باشند.
پاکسازی داده‌ها در مورد حصول اطمینان از تطابق داده‌هایی که مستقیماً به زیرسیستم‌ها ارسال می‌شوند، انجام میشود.
۲- نشت اطلاعات حساس
میزان حساسیت اطلاعات را سیاست امنیتی تعیین می‌کند، اما به طور کلی اطلاعاتی مانند کارت‌های اعتباری، رمز عبور و کلیدهای خصوصی به عنوان اطلاعات حساس شناخته می‌شوند. زمانی که‌ اجزای برنامه با درجات متفاوتی از میزان اعتماد، اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند، احتمال نشت اطلاعات وجود دارد. زمانی که یک برنامه قصد انتقال اطلاعات به جزء دیگری از برنامه را دارد، باید ابتدا اطمینان حاصل کند که جزء مذکور حق دسترسی به اطلاعات را دارد.
۳- نشت قابلیت ها
اصطلاح قابلیت اولین بار توسط Dennis و Van Horn مطرح شد. ایده اصلی اینست که هر برنامه برای دسترسی به یک شئ باید مجوز لازم را دارا باشد. این مجوز شئ مورد نظر را معین کرده و به برنامه اجازه اجرای مجموعه مشخصی از عملیات‌ها (مانند خواندن یا نوشتن) را بر روی شئ مذکور می‌دهد. چنین مجوزی به عنوان قابلیت شناخته می‌شود.
یکی از منابع اصلی نشت قابلیت‌ها کلاس‌های داخلی (Inner classes) هستند، زیرا کلاس‌ها به همه فیلدهای کلاس‌های داخلی خود نیز دسترسی دارند. امکان bytecodes برای جاوا در این زمینه کمبود داشته و از کلاس‌های داخلی پشتیبانی نمی‌نماید و در نتیجه در زمان کامپایل به صورت کلاس‌های معمولی در می‌آیند.
۴- انکار سرویس
حملات انکار سرویس تلاش می کنند تا یک منبع کامپیوتری را از دسترس کاربران خارج کرده و یا کاری کنند تا به اندازه کافی در اختیار کاربران مورد نظر قرار نداشته باشد. با وجود اینکه این حملات معمولاً برای سرورها نگرانی‌های جدی ایجاد میکنند ولی می‌توانند برای هر نوع از برنامه‌های کاربردی اتفاق بیفتند.
۵- ارتقای حق دسترسی
بنا بر اصل حداقل حق دسترسی، هر برنامه و هر کاربر باید با استفاده از حداقل دسترسی های مورد نیاز عملیات مورد نیاز خود را تکمیل نماید. اجرای برنامه‌ها با حداقل حق دسترسی میزان سوءاستفاده‌ها را در صورتی که یک آسیب‌پذیری در کد برنامه کشف شود، به حداقل می‌رساند. این اصل می‌تواند به طرق گوناگون در زبان برنامه‌نویسی جاوا به کار گرفته شود. به طور معمول یک سیستم دارای اجزایی است که به صورت پیش‌فرض از یک سری حق دسترسی‌های پایه استفاده می‌کنند و تنها تعداد کمی از اجزا نیازمند حق دسترسی‌های بیشتری هستند. به حق دسترسی آنها، حق دسترسی‌های ارتقا یافته اطلاق می‌شود. سیاستی که حق دسترسی‌ها را تعریف می‌کند باید تا حد امکان برنامه‌ها را محدود نماید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته