logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

روش بررسی نرم‌افزار Picasa

تركیب سوزن و كاهدان معمولا برای نشان دادن كارهای ناممكن استفاده می‌شود، اما امروزه به لطف فناوری، برخی امور ناممكن یا سخت براحتی و با چند كلیك ساده رایانه‌ قابل انجام است. در شماره گذشته نرم‌افزار قدرتمند Picasa را معرفی كردیم و با امكانات و ویژگی‌های آن آشنا شدیم. در این شماره در نظر داریم به بخش «افراد» در آن به صورت كامل‌تری نگاه كرده و بررسی دقیق‌تری روی آن انجام دهیم.
فرض كنید در انبوه تصاویر موجود در رایانه‌تان به دنبال تصاویر یك فرد خاص هستید یا می‌خواهید تصاویری را پیدا كنید كه دو فرد بخصوص همزمان در آن وجود داشته باشند یا این‌كه می‌خواهید فقط تصاویری را در رایانه‌ خود بررسی كنید كه طی ده روز اخیر به عكس‌هایتان اضافه شده است. همه این موارد كارهایی است كه به‌صورت عادی بسیار سخت و زمانبر است، اما به لطف موتور جستجوی قوی Picasa و فناوری شناسایی چهره آن براحتی می‌توانید از عهده انجام همه این كارهاش برآیید.
در ابتدا پس از نصب نرم‌افزار و اجرای آن باید مدتی صبر كنیم تا نرم‌افزار كل تصاویر رایانه ما را جستجو و آنها را به پایگاه داده خود اضافه كند. دقت داشته باشید در نسخه 9/3 زبان فارسی به برنامه اضافه شده و براحتی می‌توانیم در محیط فارسی با استفاده از برنامه لذت ببریم. بهتر است در مواقعی كه كاری با رایانه نداریم، نرم‌افزار Picasa را اجرا و آن را به حال خود رها كنیم تا عملیات جستجو و تكمیل بانك اطلاعاتی خود را انجام دهد، چون تا چهره‌ای شناسایی نشده باشد، منوی چهره دیده نخواهد شد.
برای تصاویر جدیدی كه می‌خواهیم به رایانه اضافه كنیم، می‌توانیم از بخش «فایل» گزینه «وارد كردن» را انتخاب كنیم تا تصاویر جدید روی رایانه و محلی كه قبلا مشخص كرده‌ایم، منتقل شود. این كار با فشار دكمه‌های Ctrl+M نیز امكان‌پذیر بوده و در صورت نیاز با معرفی نام پوشه یا تاریخ آن می‌توانیم تصاویر را ببینیم و سوژه موردنظر را انتخاب و با كلیك روی دكمه «وارد كردن موارد انتخابی» آنها را به رایانه خود منتقل كنیم.
در این بخش با انتخاب گزینه «وارد كردن همه» تمامی تصاویر منتقل خواهد شد و در صورتی كه گزینه «كنار گذاشتن موارد تكراری» انتخاب شده باشد، تصاویر تكراری انتقال نمی‌یابد كه این گزینه در مورد انتقال تصاویر از روی حافظه دوربین‌های دیجیتال بسیار مفید است و مانع انتقال دوباره تصاویر شده و فقط تصاویر جدید را منتقل می‌كند.
با باز كردن برنامه Picasa در سمت راست محیط برنامه چهار قسمت وجود دارد كه عبارت است از:
1ـ آلبوم‌ها
2ـ افراد
3ـ پوشه‌ها
4ـ سایر موارد
پس از تكمیل بانك تصاویر، با كلیك روی گزینه افراد در منوی سمت راست نرم‌افزار می‌توانیم به بخش شناسایی چهره وارد شویم. در این بخش در قسمت «بدون نام» تمامی چهره‌های موجود در تصاویر اضافه شده به بانك تصویر برنامه، شناسایی و تصاویر مشابه در گروه‌های یكسان طبقه‌بندی شده و در بخش وسط محیط برنامه برای نامگذاری معرفی می‌شوند. در اینجا كافی است با كلیك روی عبارت «افزودن نام» در زیر چهره مورد نظر، نام دلخواه خود را به مجموعه آن فرد اعمال كنیم.
توجه داشته باشید هنگام تعریف نام، تشابه یك چهره با چهره‌های نامگذاری شده چك شود. در صورت تشابه فرد مورد نظر به افراد نامگذاری شده قبلی، نام آن فرد هنگام كلیك روی عبارت «بدون نام» ظاهر پیشنهاد می‌شود كه می‌توانیم در صورت صحیح بودن، آن را انتخاب یا در صورت درست نبودن پیشنهاد، نام جدید را تایپ كنیم.
در این قسمت با تایپ نام جدید و زدن Enter پنجره‌ای باز شده و با كلیك روی عبارت شخص جدید می‌توان آن را به مجموعه افراد خود اضافه كنیم، سپس دكمه تائید را فشار دهیم. با این كار یك تصویر به عنوان تصویر آن فرد به صورت خودكار انتخاب شده و در منوی سمت راست كنار نام وی ظاهر می‌شود و با كلیك روی آن می‌توانیم به مجموعه تصاویر آن فرد در رایانه‌مان دست پیدا كنیم؛ البته به مرور در صورت شناسایی تصاویری جدید از این فرد، آن تصاویر به صورت پیشنهادی به انتهای فهرست عكس‌های فرد اضافه شده و با تائید ما به مجموعه تصاویر آن فرد افزوده می‌شود. در صورت تائید نشدن، با انتخاب علامت ضربدر كنار تصویر می‌توانیم آن را از مجموعه حذف كنیم.
در قسمت افراد بدون نام اگر نخواهیم فردی را گروه‌بندی كنیم و نامی را به آن نسبت دهیم، كافی است روی علامت ضربدر سمت چپ تصویر كلیك كنیم تا بسته شود. اگر هم بخواهیم چند چهره را به صورت همزمان حذف كنیم، می‌توانیم پس از انتخاب آنها به صورت درگ یا به كمك Ctrl و Shift، روی یكی از تصاویر راست‌كلیك كرده و گزینه «نادیده گرفتن فرد» را انتخاب كنیم تا از بین تصاویر حذف شود. در راست‌كلیك روی تصاویر چهره‌ها در این قسمت علاوه بر گزینه گفته شده، گزینه‌های مفید دیگری نیز وجود دارند كه عبارت است از:
مشاهده و ویرایش: برای ویرایش تصویر مورد نظر در نرم‌افزار ویرایشگر اختصاصی پیكاسا و تنظیم نور، رنگ، ابعاد و...
انتقال به شخص جدید: ایجاد یك گروه جدید با تعریف یك نام جدید
انتقال به آلبوم افراد: انتقال تصویر انتخاب شده به آلبوم‌های تعریف شده موجود
واقع در دیسك: باز كردن محل پوشه اصلی تصویر
رونوشت مسیر كامل: كپی مسیر مورد نظر به حافظه موقت به منظور استفاده برای باز كردن عكس در سایر نرم‌افزارهای ویرایش تصویر
مشخصات: مشاهده اطلاعات كاملی درباره تصویر انتخاب شده مثل متادیتای تصویر شامل نام دوربین، ابعاد تصویر، نوع فلاش، تنظیمات دوربین و...
با توجه به زمانبر بودن جستجوی تصاویر و چهره‌ها برای كامل شدن بانك اطلاعاتی چهره‌ها باید اندكی صبور باشیم تا همه تصاویر شناسایی شده و در گروه‌های مربوط به خود قرار گیرد، پس از اتمام این كار می‌توانیم توسط امكانات جالبی كه در نرم‌افزار گنجانده شده، از قابلیت بسیار جالب این نرم‌افزار در مدیریت چهره‌ها و گروه‌بندی آنها استفاده كنیم.
یكی از امكانات بسیار جالب این نرم‌افزار، امكان شناسایی افراد مرتبط به هم و انتخاب تصاویری است كه دو یا چند فرد مورد نظر در آن تصویر كنار هم ایستاده‌اند. برای استفاده از این ویژگی به شكل زیر عمل می‌كنیم:
ابتدا روی گزینه «نمایش/ پنهان كردن پانل افراد» در سمت چپ و پایین محیط برنامه (تصویر سر انسان) كلیك می‌كنیم تا پانل «افراد» ظاهر شود. برای این‌ كار می‌توانستیم از كلیدهای تركیبی Ctrl+M منوی «نما» در بالای برنامه مراجعه و گزینه «افراد» را انتخاب كنیم. حال با انتخاب یك فرد در منوی افراد (سمت راست) كه نامی برای آن تعریف كرده‌ایم، همه افرادی كه همراه وی عكسی دارند، در پانل افراد ظاهر می‌شوند و با كلیك روی هر فرد، تنها تصاویری نمایش داده می‌شود كه دو فرد انتخاب شده در آنها وجود داشته باشند و به همین شكل با كلیك روی افراد بیشتر در پانل سمت راست، فقط تصاویری نمایش داده می‌شوند كه افراد انتخاب شده كنار هم در آن تصاویر وجود داشته باشند.
ایجاد اسلایدشو از چهره و تهیه آلبوم كلاژ نیز از دیگر ویژگی‌های جالب این نرم‌افزار است كه با انتخاب هر فرد و فعال شدن دكمه‌های مربوط انجام می‌گیرد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته