logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

امن‌تر کردن گشت و گذار در وب سایت ها

با وجود تمام صحبت‌هایی که اخیرا درباره سیستم‌های ناقص شکل‌دهی حریم خصوصی در فیسبوک مطرح مي‌شود، وقتش رسيده درباره اطلاعات و مطالبي که در وب و سیستم‌تان در دسترس افراد قرار می‌دهید، تفکر کنید.

با رعايت مواردی که در ادامه آورده می‌شود زندگی شما در وب کمتر عمومی مي‌شود. نکته این‌که اصلی‌ترین معنی «بالا بردن حریم خصوصی‌تان در سیستم‌های رايانه‌ای» رمزگذاری اطلاعات‌تان است. اگر فایل‌هایی دارید که مختص خودتان است، ضرورت دارد نگاهی دوباره به آنها بیندازید.

یـک بـــــرنامه بـــررسی پس‌زمینـــه (Background Check) را برای خودتان اجرا کنید تا بفهمید آنجا چه می‌گذرد. تنها چند ثانیه زمان لازم است تا بفهمید گوگل چه چیزهایی درباره شما می‌داند. آیا می‌خواهید بدانید یک کارگزار بالقوه چه‌چیزهایی می‌تواند بداند؟ در سراسر وب ابزارهای قدرتمندی برای بررسی پس‌زمینه وجود دارد. نیازی نیست همه آنها را امتحان کنید، فقط اين را بدانید که این‌کار تنها با چند کلیک انجام می‌پذیرد.

مرورگری ناشناس و خصوصی را کنار بگذارید و واقعا اثری از خود به جای نگذارید. حالت‌های مرورگری خصوصی ممکن است مانع شود که همکاران یا هم‌اتاقی‌تان ببیند در کجای وب هستید، ولی تعداد زیادی رد و اثر به‌جای می‌گذارید. برای این‌کار نیاز است کارهایی انجام دهید؛ کوکی‌های فلش و Cacheهای DNS را پاک کنید و سیستم خود را روی خودکار تنظیم کنید تا بعد از روشن شدن و بالا آمدن، یک شروع تازه داشته باشید.

سوالات امنیتی بهتری انتخاب کنید. برخی سوالات امنیتی و برنامه‌های بازیافت رمز عبور که توسط نرم‌افزارهای تحت وب ارائه می‌شود واقعا بد هستند؛ هر شخصی که آشنایی مختصری از شما و آگاهی اندکی از گوگل داشته باشد هر زمان که بخواهد می‌تواند به درون ایمیل شما راه پیدا کند. به‌جای آن‌که به‌طور مستقیم نام یکی از اعضای خانواده خود را به‌عنوان سوال امنیتی انتخاب کنید می‌توانید از طرحی مانند «[یک عبارت درباره هوا[ + ]یک عبارت اسمی میانی[ + ]یک کلمه یکتا]» استفاده کنید.

بنابراین برای مثال جواب شما این خواهد بود: «هوای خوب، اسم میانی خودتان یا یکی از اعضای خانواده، کلمه‌ای که در طول روز بیشتر استفاده می‌کنید» که «اسم میانی» برای جواب‌های واقعی است. اگر هم حافظه‌تان به اندازه کافی قوی است می‌توانید سوال مخصوص به خودتان را طراحی و انتخاب کنید.

BitTorrent را برای دانلودکردن خصوصی تنظیم کنید. بیت‌ تورنت یک محل عمومی و معمول برای به‌اشتراک گذاری فایل است و این به معناي آن است که تمام گروه‌های مردم در آن وارد می‌شوند و از شما مي‌پرسند نشاني IP شما چیست و چیزی را که دانلود می‌کنید می‌تواند مشخص کند. هم به‌وسیله یک پروکسی و هم به‌وسیله تنظیماتی که در نرم‌افزار تورنت مورد علاقه‌تان انجام می‌دهید، می‌توانید از حریم خصوصی‌تان هنگام دانلود حفاظت کنید. هیچ‌چیز بدون خطا نیست ولی چند چک‌باکس کوچک و یک راه متفاوت دانلودکردن می‌تواند خیال و ذهن شما را راحت کند.

تنظیمات گوگل خود را بدانید. بسیاری از کاربران اینترنت بیشتر عمر اینترنتی خود را در نرم‌افزارهای کاربردی بر پایه ابر متعلق به گوگل می‌گذرانند. بنابراین برای آن‌که تنظیم کنید گوگل چه‌چیزی را درباره شما به‌طور عمومی به‌اشتراک بگذارد یا چه میزان از جستجوهای گذشته‌تان را ذخیره سازد یا چگونه از داده‌هایتان فایل پشتیبان تهیه کند تا همواره نسخه مختص به خود را داشته باشید، باید تنظیمات گوگل را بشناسید. تمرکز اصلی این تنظیمات روی حریم خصوصی کاربر و نگهداری داده‌هاست. این مساله که پارامترهای فضایی که داده‌های شما در آن ذخیره و به اشتراک گذاشته می‌شوند را بدانید، همواره مفید است.

چگونه حرکت کردن را بدون این‌که شناسايي شويد، بياموزيد. تنها به‌خاطر چند کشور که دسترسی گسترده به اینترنت دارند این تفکر نباید به‌وجود بیاید که وب، آزاد و خصوصی است. چرا باید این امکان را فراهم آورید که داده‌های شما در وب به دست اشخاص دیگر بیفتد؟ وقتي به جایی سفر می‌کنید که ممکن است حریم خصوصی‌تان رعایت نشود از جیمیل امن استفاده کنید. حافظه قابل حمل خودتان را داشته باشید، برای رمز‌های عبورتان و رمزگذاری آنها به KeePass و TrueCrypt اعتماد کنید و چگونگی ارسال اطلاعات در وب به‌طوری‌که تنها برخی افراد با مهارت‌های بسیار بالا بتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند را بشناسید.

به موقعيت خودتان در فيس بوك اشراف داشته باشيد. فیسبوک اطمینان داده است تنظیمات «ساده» حریم خصوصی بزودی راه‌اندازي مي‌شود، ولی با این حال باید دقیقا بدانید چه‌چیزی را می‌خواهید به‌اشتراک بگذارید یا چه‌چیزی را برای خودتان نگه دارید. اگر بدانید چه اطلاعاتی از شما در کل وب دیده خواهد شد ممکن است برخی از آنها را حذف کنید.

مرورگر خود را از طریق یک پروکسی اجرا کنید. این چیزی نیست که در همه موارد بخواهید انجام دهید؛ ولی انجام آن گاهي که بخواهید اثرات آنلاین خود را پنهان کنید، مفید است. برای انجام آن می‌توانید از «ابزار تصادفی‌سازی رفتن به وب» استفاده کنید.

به‌وسیله نصب این ابزار در رايانه خانگی خود یا در فضای وب میزبانی شده، می‌توانید براحتی و بدون این‌که اثری از خود برجای بگذارید در وب به گشت و گذار بپردازید. همچنین می‌توانید یک پروکسی از طریق موتور نرم‌افزاری گوگل اجرا یا حتی به‌وسیله پروکسی SSH SOKS مرورگری خود را رمزنگاری کنید (برای افراد کاملا حرفه‌ای). هر راهی را که انتخاب کنید برای شبکه‌های محدود و اتصال‌های خطرناک، مفید و سودمند خواهد بود.

از حساب‌های مالی خود بهتر مراقبت کنید (مثلا حساب‌های مالی در سایت Mint.com). سایت Mint.com یک مجموعه کامل برای بررسی اطلاعات مالی و بودجه‌ای است که به یک معدن طلا برای کسانی که می‌خواهند درباره شما بیشتر بدانند یا بفهمند به کدام حساب‌ها بروند، تبدیل شده است. این خصوصیات است که باعث شده افراد زیادی وارد آن شوند، بنابراین باید از حساب خود محافظت کنید. یک راه اولیه حفاظت این است که از آدرس معمول ایمیل خود استفاده نکنید. یک آدرس جدید ایمیل بسازید و با کسی درباره آن صحبت نکنید (مانند رمز عبور با آن برخورد کنید).

در فیس بوک در دسترس بمانید بدون این‌که واقعا در آن باشید. ممکن است به این فکر کرده باشید که از فیسبوک خارج شوید، ولی در اين شبکه اجتماعی، دوستان دور و رابطه‌های ضعیف شما دردسترس خواهد بود و همچنین افرادی که ایمیل شما را ندارند می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند. در اینجا یک راه میانبر پیشنهاد می‌شود؛ از فیسبوک خارج شوید بدون آن‌که واقعا آن را ترک کنید.

یک حساب جدید بسازید و آن را به یک ایمیل متفاوت وصل و راه‌اندازی کنید. در این حالت دوستان قدیمی شما وجود دارند ولی واقعا نمی‌توانند بدون اجازه شما برایتان چیزی را به‌اشتراک بگذارند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته