logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

شناخت سیگنال های کم مصرف WiFi

شما برای تشخیص آنچه که در طرف دیگر دیوار یا برخی موانع مات دیگر وجود دارد، چه می کنید؟ بی شک به تجهیزات رادار سنگین بسیار گران قیمت یا قدرتمند نیاز دارید. هر چند، این مورد نیز برای مدت طولانی ممکن نیست. گروهی از محققان در کمیته ی مهندسی برق و علوم کامپیوتر دانشگاه MIT راهی را پیشنهاد کرده اند که با استفاده از ابزار ارزان قیمت  WiFi، می توانند به تشخیص اشیا و انسان در پشت دیوار، یا حتی در اتاق های دیگر بپردازند.
این فناوری که با عنوان Wi-Vi شناخته شده، توسط پروفسور دینا کاتابی و دانشجوی فارغ التحصیل، فادل ادیب، توسعه یافته است. هدف کلی ساخت این سنسور پیشرفته این است که تا حد ممکن مقرون به صرفه و جمع جور باشد. بله، تا بحال پیش آمده است که در پی ابزار رادار سنگین برای مشاهده ی پشت دیوار بوده باشید؟ خوب، دستگاه جدید به سادگی آن نیست، اما با استفاده از سیگنال های WiFi می تواند یک ردیاب بسازید.
علی رغم اینکه سبک رفتار Wi-Vi توسط MIT تشریح شده است، این فناوری کاملا شبیه به اشعه X واقعی نیست. Wi-Vi اساسا یک فن آوری حسی حرکتی می باشد که بر اصولی یکسان همچون اشعه های X و رادار متکی است.
تجهیزات آزمایشی توسط کاتابی و ادیب، با سه آنتن WiFi طراحی شده است – دو آنتن برای انتقال و یکی برای دریافت می باشد. آنتن های انتقال یکسان هستند، با این تفاوت که خروجی آن ها، سیگنال های معکوس است. این موجب می شود همانطور که آنتن ها، سیگنال را بطرف خارج از دستگاه منتشر می کنند، این امواج از هر خروجی دیگری صرفنظر نمایند. اشیای غیر متحرک در مصاف با امواج، بازتاب های یکسانی تولید خواهند کرد که همچنین اثر خود را از بین می برند (امواج خروجی را لغو می کنند).
هنگامی که چیزی در حال حرکت است، امواج تهی به طرق متفاوت بازتاب خواهند شد و امواج بازگشتی، خروجی را لغو نخواهند کرد. آنها توسط آنتن گیرنده برداشت می شوند و درون تغییرات سیگنال های مثبت و منفی بر روی یک گراف خروجی تفسیر می گردند. سیگنال های منفی معرف اشیای دور شونده از دستگاه و مثبت، نشان دهنده ی اشیای نزدیک شونده و در حال حرکت به سوی دستگاه خواهند بود.
بنابراین Wi-Vi قادر است اگر شخصی تنها در محدوده پشت دیوار حرکت می کند (حتی خیلی آهسته)، به شما بگوید. با استفاده از یک برنامه کامپیوتری، این گروه درمی یابد این احتمال وجود دارد که برداشت های پیچیده تری از آنتن دریافت کننده برای تجزیه، به دستشان برسد. در این آزمایش، ادیب درمی یابد که Wi-Vi قادر به شناسایی تا سه نفر جدا از هم در اتاقی دیگر در ۹۰ درصد از زمان می باشد. سطح حساسیت، بسیار قابل توجه است با توجه به اینکه سیگنال های توان کوچک WiFi هم وجود دارد و حتی حرکات کوچک مانند بالابردن دست را نیز قادر خواهیم بود با Wi-Vi تشخیص دهیم.
کاتابی و ادیب یک پروتکل آزمون برای مشاهده میزان دقت Wi-Vi طراحی کرده اند، این آزمون قادر به بیان تفاوت بین دو حرکت دست مختلف است. آنها دریافتند که میزان موفقیت سیستم در مسافت تا ۶ متر از میانه یک دیوار نیز ۱۰۰ درصد است.
تیم MIT معتقد است که این تکنولوژی می تواند برای جستجو و نجات کارگران در مشاغل سخت و دیگر موارد، مورد استفاده بسیار زیادی قرار گیرد. حساسیت حرکات Wi-Vi می تواند همچنین به طراحی رابط کامپیوتری و فعل و انفعالات بازی های ویدئویی افزوده شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته