logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

نحوه سردر آوردن از فایروال ویندوز ایکس پی

این فایروال یک دیوار حایل یا یک خاکریز دفاعی بر علیه کسانی است که ممکن است سعی کنند از آن طرف دیوار حایل بدون اجازه و اطلاع شما، به کامپیوترتان دست پیدا کنند. اگر ویندوز ایکس پی شما به سرویس پک2 مزین شده باشد، فایروالِ آن، خود به خود فعال است. منتها هر کس که چشمِ دیدن این دیوار حایل را نداشته باشد، می تواند آن را خیلی راحت برچیند و به اصطلاح از کار بیندازد.
● برای باز کردنِ فایروال ویندوز:
1) روی شستی Start کلیک کرده و سپس Control Panel را انتخاب کنید.
2) در پانل کنترل، روی Windows Security Center کلیک کنید.
3) اکنون روی Windows Firewall کلیک کنید.
توجه! توجه! شما به هیچ وجه مجبور نیستید که از فایروالِ ویندوز استفاده کنید- شما می توانید هر فایروالی را که دوست دارید، نصب کرده و پشت آن سنگر بگیرید. شما می توانید چند فایروال را به این ترتیب محک بزنید و سپس در مورد فایروالی که نیازهای شما را بهتر از بقیه برآورده می سازد، تصمیم بگیرید. اگر فایروال دیگری به غیر از فایروال ویندوز را انتخاب کردید، لازم است قبل از نصب کردن آن، فایروالِ ویندوز را از کار بیندازید.
 فایروالِ ویندوز ایکس پی چطور کار می کند!
هر وقت کسی در اینترنت یا در یک شبکه سعی نماید به کامپیوتر شما متصل شود، اصطلاحاً به آن یک درخواست یا یک تقاضای نامشروع می گویند.
هر وقت کامپیوترتان با یک تقاضای نا مشروع مواجه شود، فایروالِ ویندوز جلوی ورودِ آن را می گیرد. اما اگر برنامه ای مانند یک پیغام بر فوری را اجرا کرده باشید که نیازمند دریافت اطلاعات از جانب اینترنت یا شبکه باشد، فایروال از شما می پرسد که آیا می خواهید جلوی اتصال را بگیرید یا خیر، یا در واقع آیا اجازه ی برقراری تماس را به اومی دهید یا نه!
در این شرایط، باید پنجره ای مثل این را ببینید:
اگر گزینه ی Unblock را انتخاب کنید، فایروال ویندوز یک استثناء قایل می گردد تا در آینده وقتی که آن برنامه نیازمند دریافت اطلاعات بود، دیگر مزاحم شما نشود. در مورد استثنایات بازهم حرف خواهیم زد.
▪ راهنمایی:
هر چند می توانید در مورد بعضی از اتصالات خاص اینترنتی خود، فایروال ویندوز را از کار بیندازید، اما انجام این کار، کامپیوترشما را در معرضِ خطرات بیشتری قرار می دهد.
● فایروال ویندوز چه کارهایی می کند و چه کارهایی نمی کند.
w فایروالِ ویندوز کمک می کند تا جلوی ویروس ها و کرم های کامپیوتری را از رسیدن به کامپیوترتان بگیرد. اما اگر سرویس ها و کرم های کامپیوتری از قبل وارد کامپیوترتان شده باشند، نه قدرت تشخیص آن ها را دارد و نه وسیله ای برای خنثاکردن شان. به همین دلیل، شما باید یک نرم افزار ویروس یاب نیز نصب کرده و آن را هم واره به روز در آورید تا جلوی آسیب رساندنِ ویروس ها، و سایر تهدیدات دیگر را به کامپیوتر تان بگیرید. در واقع شما باید مانع از آن شوید که از کامپیوتر شما برای سرایت ویروس به دیگران استفاده کنند.
w فایروالِ ویندوز برای مسدود کردن یا بازگذاشتن تقاضاهای خاص اتصال، اجازه ی شما را می گیرید، اما نمی تواند مانع شما در باز کردن ای میل هایی با پیوست های خطرناک شود. بنابراین پیوستِ ای میل هایی که فرستنده ی آن ها را نمی شناسید، هرگز نباید باز کنید. حتا اگر منبع ای میل را می شناسید و به آن اطمینان دارید، بازهم باید نهایت احتیاط را به خرج دهید! اگر کسی که می شناسیدش، برای تان ای میلی بایک پیوست فرستاد، قبل از باز کردن آن، سطر مربوط به موضوع نامه را به دقت نگاه کنید. اگر سطر مربوط به موضوع نامه را به دقت نگاه کنید. اگر سطر مربوط به موضوع، نامفهوم و بی سروته به نظر رسید، قبل از باز کردن آن، موضوع را با فرستنده ی نامه در میان بگذارید.
اگر بخواهید، فایروالِ ویندوز پرونده ی سوابق تشکیل می دهد و سابقه ی تلاش های موفق و غیر موفق در جهت متصل شدن به کامپیوترتان را در آن ثبت می نماید. این پرونده به عنوان وسیله ی عیب یابی می تواند به دردتان بخورد.
w فایروالِ ویندوز نمی تواند جلوی نامه های فله ای یا هرزه را از وارد شدن به صندوق پستی تان بگیرید. منتها بعضی از برنامه های ای میل در این مورد می توانند به شما کمک کنند. مستندات برنامه ی ای میل خود را بررسی کنید تا نحوه ی مسدود کردنِ راه این قبیل ای میل ها را یاد بگیرید.
در یک کلام، اگر ویندوز ایکس پی خود را مسلح به سرویس پک 2 کرده باشید، خود به خود، فایروالِ ویندوز هم فعال شده است. این به معنی آن است که اکثر برنامه ها دیگر نمی توانند بدون حساب و کتاب ارتباطاتِ خود سرانه از ناحیه ی اینترنت را قبول کنند، مگر آن که نسبت به بعضی از این برنامه ها تبعیض قایل شده، و اسم شان را در فهرست استثنایات قید کرده باشید.
از آن جا که ماهیت وجودی دیوار حایل، مانع تراشی برسر راه ارتباط کامپیوتر شما با اینترنت- و بالعکس- است، ممکن است لازم ببینید که در مورد چند برنامه ی دیگر نیز که یک ارتباط بی در و پیکر را ترجیح می دهند، استثناء قایل شوید، برای این منظور باید در تنظیمات فایلِ ویندوز دست ببرید و اسم آن برنامه ها را به فهرست استثنایات اضافه کنید. به این ترتیب ان برنامه ها می توانند از ورای فایروالِ ویندوز با جهان خارج- که همان اینترنت باشد- ارتباط برقرار نمایند.
واردشدن به اینترنت ، بدونِ توسل به فایروال ویندوز یا هر نوع فایروال دیگر، استقبال از خطراتی است که ممکن است به خسارات و صدمات جبران ناپذیری ختم شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته