logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

انواع قفل‌های نرم افزاری چیست ؟

ساده ترین مشكل قفل های سخت افزاری گم شدن دستگاه کلید مخصوص یا فعال کننده است.
 در قفل های سخت افزاری از نشانه‌های غیرمتصل و نشانه هایی که از out-of-band استفاده می کنند، که در مقابل حملات آسیب پذیر هستند. در این نوع حمله، كسی كه قصد سوء استفاده را دارد به عنوان یک عنصر میانی بین کاربر و سیستم اصلی قرار می گیرد و خود را به جای کاربر اصلی معرفی می كند.
در برخی مواقع به كارگیری قفل های نرم افزاری بستگی به طراح نرم افزار دارد.
گاهی اوقات طراح نرم افزار بر این عقیده است كه كاربر حتما باید برنامه را خریداری نماید تا از امكانات آن مطلع گردد.
در این حالت قفل نرم افزاری زمانی كه برنامه می خواهد شروع به اجرا كند را بررسی می كند در حالتی كه طراح سخت گیر باشد، می تواند در زمان های مشخصی از وجود قفل اطمینان حاصل نماید (مثلا هر 4 ثانیه یکبار)
در روش قفل سی.دی برنامه هنگام اجرا، به سی دی رجوع كرده و برخی از قسمت های خاص آن را چك می كند. این نقاط بخش هایی هستند كه به صورت فیزیكی علامت گذاری شده اند و در واقع به نوعی صدمه دیده اند و معمولاً این خرابی با تابش اشعه لیزر انجام می شود. به عبارتی می توان گفت نقاط معینی از سی دی لیزر سوز می شود
ممكن است اعتقاد طراح نرم افزار به این باشد كه كاربر می تواند از نرم افزار به عنوان نسخه نمایشی نیز استفاده كند.
طراح در این حالت می بایست در مكان های خاصی از برنامه قفل را كنترل كند. مثلا در یك برنامه حسابداری می توان تمام بخش های سیستم را آزاد گذاشته اما در صورتی كه كاربر مایل به استفاده از امكانات گزارش گیری سیستم باشد قفل نرم افزاری در خواست گردد. مزیت این روش بر روش قبلی این است كه دیگر نیاز به طراحی نسخه نمایشی جهت مشاهده كاربران وجود ندارد.
قفل های نرم افزاری دارای تنوع بیشتری هستند و نحوه عملكرد آن ها به سه روش بیان می شود:
1. محدودیت در تعداد كپی
زمانی كه از این روش استفاده می شود برنامه نصب كننده نرم افزار، فضای مشخصی در دیسك را با روش خاصی عدد دهی می كند به این منظور كه می توان تعداد مجاز نسخه برداری از برنامه  را در آن درج می كند. با این كار با هر بار كپی كردن برنامه، یك واحد از این عدد كم می شود و هنگامی كه تعداد مجاز آن به صفر رسید، دیگر نمی توان برنامه را بر روی سیستم نصب نمود.
این مقدار با پشتیبانی گیری نیز تغییر نمی كند زیرا هنگام نصب، اطلاعاتی راجع به سخت افزار سیستم كه می تواند در قفل ذخیره می شود و بعد از آن پس از هر بار اجرای برنامه، این اطلاعات به دقت چك می شود و در صورت هرگونه تغییر، برنامه اجرا نمی شود.
2. استفاده از دیسكت
در هنگام اجرای برنامه در این حالت، دیسكت مورد نظر، به روش خاصی فرمت می شود و سپس در هنگام اجرا، اطلاعات روی آن بررسی می شود، و یا اینكه قسمتی از دیسكت را به صورت فیزیكی و عمدی خراب می كنند و همان صدمه به عنوان قفل و محافظ نرم افزار عمل می كند.
از این رو برای انتقال برنامه از یك سیستم به سیستم دیگر، این دیسكت مانند قفل سخت افزاری عمل می كند و می بایست ت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته