logo1398

با اعطای مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

مرکز آموزش تخصصی و فوق تخصصی نصب و تعمیرات ماشین های اداری و سخت افزار کامپیوتر


ثبت نام  آنلاین    شهریه دوره ها 

رمزگشایی از اختلالات اینترنتی در ایران می باشد

چرا نوع و نحوه اختلالات ساعت به ساعت، ISP به ISP و برنامه به برنامه متفاوت است؟چند ماهی است دسترسی به اینترنت باز هم با اختلال مواجه شده و کاربران هم با توجه به تجربه های قبلی خود یاد گرفته اند دیگر نپرسند پای چه کسی روی سیم است. کاربران پس از چندین و چند دقیقه انتظار برای باز شدن صفحه مورد نظرشان، به آرامی زیر لب غر می زنند و با بی تفاوتی به کار دیگری مشغول می شوند.این کاربران خسته و ناامید در چند ماه اخیر با پدیده های جدیدتری نیز روبرو شده اند: دو کاربر به صورت همزمان در دو مکان متفاوت با استفاده از یک ISP وارد سایت مشخصی می شوند. دسترسی یک کاربر بدون هیچ مشکلی صورت می گیرد اما کاربر دیگر با اختلال شدیدی مواجه می شود. یا در پدیده دیگری نوع و نحوه اختلالات ساعت به ساعت، ISP به ISP و برنامه به برنامه متفاوت است و هیچ کس هم دلایل این ماجرا را نمی داند.

چند ماه پیش هم دبیر شورای عالی فضای مجازی یکی از دلایل کندی سرعت اینترنت را مقابله با حملات سایبری عنوان کرده بود. پرس و جوهای خبرنگار هفت صبح برای دلایل بروز چنین اتفاقاتی به سه مورد ختم شد: محدودیت در پنهای باند برخی شرکت های خارجی تامین کننده اینترنت ایران، حملات DDOS و ایجاد فیلترینگ های جدید.با خواندن گزارش امروز به جزئیات دلایل این اتفاقات و معمای قطع شدن وایبر و مسنجرها در برخی ISP ها که در گزارش های قبلی به طور مفصل به آن پرداختیم، پی می برید.

پنج شرکت تامین کننده اینترنت ایران

بررسی ها نشان می دهد در حال حاضر اینترنت کشور از پنج شرکت خارجی دریافت می شود و مخابرات ایران اینترنت دریافتی از این پنج شرکت را به تناوب میان ISP های مختلف کل کشور تقسیم می کند. مسئولان و متولیان اینترنت نیز بنا بر ضرورت ها و تشخیص های خود دسترسی به پورت برخی سایت ها و برنامه ها را مسدود می کنند و یا سرعت تبادل اطلاعات آنها را کاهش می دهند. (البته مسئولان مخابرات و زیر ساخت در گفت و گو با هفت صبح این مسئولیت را از خود سلب کرده اند و احتمالا هیچگاه متولیان اصلی این اتفاق مشخص نخواهد شد.)ماجرا از جایی شروع می شود که برخی از این شرکت ها که از نفوذ بالاتری در عرصه بین المللی برخوردار هستند نسبت به این ماجراها واکنش نشان می دهند، چیزی شبیه ماجرای پارازیت ها بر شبکه های ماهواره ای.

ارائه ندادن اینترنت به ایران، پیگیری حقوقی و ... از جمله واکنش هایی است که این شرکت ها نشان می دهند. متولیان اینترنت نیز برای جلوگیری از بروز چنین واکنش هایی میزان محدودیت روی پهنای باند دریافتی از این شرکت های خارجی با نفوذ را کاهش می دهند و سپس آنها را در اختیار ISP ها قرار می دهندهمانطور که در ابتدای گزارش اشاره کردیم این موضوع شامل حال همه پنج شرکت خارجی تامین کننده اینترنت ایران نمی شود و بنابراین اینترنت دریافتی از برخی این شرکت های خارجی با محدودیت کمتر و سرعت بالاتری برخوردار است و برخی دیگر با محدودیت بیشتر و سرعت کمتر.در نتیجه برخی ISP های خوش شانس (شاید هم دارای ارتباطات قوی تر) از پهنای باند دارای محدودیت کمتر و برخی ISP های بدشانس نیز از پهنای باند دارای محدودیت بیشتر استفاده می کنند. با استفاده از همین توضیحات می توانید به معمای قطع شدن وایبر و مسنجرها در برخی ISP ها و باز بودن آنها در اینترنت مخابرات که چند هفته قبل به طور مفصل به آن پرداختیم، پی ببرید.بعد از توضیحات بالا، نوبت می رسد به رمزگشایی از دلایل این موضوع که چرا برخی کاربران یک ISP در یک نقطه شهر بدون مشکل به سایتی متصل می شوند اما دسترسی کاربران همان ISP در نقطه دیگر شهر با اختلال مواجه می شوند. برخی شرکت های بزرگ ارائه دهنده اینترنت به دلیل حجم بالای کاربران در مناطق و شهرهای مختلف از پهنای باند ارائه شده بیش از یک شرکت خارجی استفاده می کنند.در این جور مواقع ممکن است یک پهنای باند با محدودیت بیشتر و یک پهنای باند با محدودیت کمتر در اختیار این شرکت های اینترنتی قرار بگیرد و در نتیجه کاربران یک شرکت اینترنتی با کیفیت های متفاوت از اینترنت روبرو می شوند.
--------------------------------------------------------------------------------

حملات DDOS

بهتر است در ابتدا به بررسی این موضوع بپردازیم که حمله ddos چیست. ddos یا dos مخفف (denial of service attack) به زبان ساده یعنی سرازیر کردن تقاضاهای زیاد به یک سرور (کامپیوتر قربانی یا هدف) و استفاده بیش از حد از منابع (پردازنده، پایگاه داده، پنهای باند، حافظه و ...) به طوری که سرویس دهی عادی آن به کاربرانش دچار اختلال شده یا از دسترس خارج شود (به دلیل حجم بالای پردازش یا به اصطلاح overload شدن عملیات های سرور).همانطورکه پیش تر نیز دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرده بود برخی از کندی های اینترنت به دلیل حملات سایبری رخ می دهد و طبق خبرهای رسیده همین چند روز پیش (24 و 25 اردیبهشت) یکی از سایت های داخلی نیز با حمله ddos حدود 700 آی پی از کشورهای مختلف روبرو شده و به همین دلیل سرعت اینترنت در مواقعی از آن روزها به شدت افت کرد.
--------------------------------------------------------------------------------

فیلترینگ های جدید

طبق گفته شرکت های اینترنتی و کارشناسان فنی اعمال فیلترینگ های جدید و نصب نرم افزارهای جدید فیلتر همچنان ادامه دارد و در برخی مواقع آزمایش و راه اندازی آنها باعث بروز اختلالات اینترنتی و کندی سرعت می شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوره های آموزشی ما

اطلاعات تماس

آدرس : تهران - میدان ولی عصر - مرکز تجارت ایرانیان - طبقه نهم - واحد پنج

ساعت کاری شرکت : 9 صبح تا 8 شب
کلاس های روز جمعه ویژه کارمندان و دوره های فشرده دایر میباشد 

phone325 3

04 92 92 88 -021

05 92 92 88 -021

91 14 847- 0912

92 14 847- 0912 

 آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ, آموزش شارز پرینتر, آموزش شارژ سامسونگ, آموزش شارژ اچ پی, آموزش شارژ کاتریج, اموزش شارژ کاتریج, آموزش شارژ کارتریج, اموزش شارژ کارتریج, آموزش شارژ کردن کارتریج, آموزش شارژ کارتریژ, آموزش شارژ کارتریج لیزری, آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان, آموزش شارژ کارتریج پرینتر, آموزش شارژ کارتریج لیزری , آموزش شارژ کاتریج , آموزش شارژکاتریژ , آموزش شارژ انواع کارتریج , آموزش تخصصی شارژ کارتریج,آموزش شارژ پرینتر , تونر,کارتریج لیزری, آموزش تعمیرات فتوکپی,اموزش تعمیرات چاپگر,آموزش تعمیرات پرینتر,اموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات دستگاه کپی شارپ,آموزش تعمیر کپی آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی ریکو,آموزش تعمیرات کپی آفیشیو,آموزش تعمیرات آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی توشیبا آنالوگ و دیجیتال,آموزش تعمیرات دستگاه کپی,آموزش تعمیر دستگاه کپی و فتوکپی,آموزش تعمیرات کپی رنگی, دوره آموزشی,آموزش تعمیرات,آموزش تعمیرات فنی,آموزش خدمات,آموزش تعمیر,اموزش تعمیر,دوره های آموزشی,فنی کار,امید,رحمانی,امید رحمانی,دوره اموزش,اموزشگاه فنی,فنی و حرفه ای, آموزش الکترونیک, دوره آموزش الکترونیک, آموزش الکترونیک, الکترونیک پایه, آموزش الکترونیک تخصصی, طراحی برد الکترونیک،آموزش طراحی برد, مهندسی معکوس, آموزش مهندسی معکوس, آموزش الکترونیک مخصوص بازارکار, آموزش الکترونیک اس ام دی, آموزش الکترونیک smd, آموزش نقشه خوانی, آموزش کار با هیتر, الکترونیک, برق, طراحی, مدار, ای وی ار, ال ای دی, ابزار دقیق, پی ال سی, plc, اینورتر, inverter, منبع تغذیه, سوئیچینگ, رله, خازن, ماژول, smd, led, طراحی برد صنعتی, پروژه دانشگاهی, دوره تخصصی آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین مداربسته, دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته,آموزش نصب دوربین های مداربسته, آموزش تخصصی نصب دوربین مدار بسته,آموزش دوربین مداربسته,آموزشگاه,آموزش,نصب, آموزش تعمیر انواع دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیرات دوربین های مدار بسته,قوی ترین مرکز آموزش تعمیرات دوربین مخفی,بهترین مرکز آموزش تعمیر دوربین مخفی در تهران,قدرتمندترین مرکز آموزش تعمیر دوربین های مدار بسته,آموزش تعمیر تخصصی دوربین های مدار بسته